17. Forum Biznesowe Polska-Tajwan, 14.12.2021 r. – ONLINE

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) serdecznie zapraszają na 17 edycję biznesowego forum Polska – Tajwan ONLINE (16th Taiwan-Poland Joint Business Council Meeting Online), które odbędzie się 14 grudnia 2021 r. w godz. 09:00-11:00 w formie zdalnej na platformie „Cisco Webex”.

W tym roku reprezentowane podczas forum będą następujące sektory:

ELEKTROMOBILNOŚĆ. To atrakcyjny temat z ogromnym potencjałem do tworzenia współpracy biznesowej i partnerstwa między firmami w Polsce i na Tajwanie, zwłaszcza w sektorze autobusów elektrycznych na Tajwanie, ponieważ rząd Tajwanu planuje zbudować kompleksową elektryfikację w transporcie publicznym do 2030 roku. Wszystkie autobusy na paliwa kopalne będą wycofane i zastąpione autobusami elektrycznymi. Polska jest jednym z głównych producentów baterii do pojazdów i autobusów elektrycznych, a także podzespołów i części zamiennych do pojazdów w UE.

SMART CITIES. Unia Europejska stawia inwestycje w Smart Cities jako jeden z priorytetów. Miasta smart to głównie wykorzystanie nowoczesnych technologii IT w służbie mieszkańcom, ale także zrównoważony rozwój miast, zarówno pod względem transportu, gospodarki przestrzennej, jak i samego społeczeństwa oraz inicjatywy podjęte na rzecz ekologii, zero-emisyjności czy polepszenia jakości życia. Przyszłość polskich i tajwańskich miast to właśnie inteligentne miasta – mamy nadzieję, na wykorzystanie naszego spotkania do poznania najlepszych praktyk z Polski i Tajwanu.

Forum odbędzie się w języku angielskim. REJESTRACJA