Śniadanie Biznesowe AHK Polska | 23.03.2022 |Ekspansja zagraniczna na rynek niemiecki- najlepsze praktyki i podstawy prawno-biznesowe

W imieniu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej serdecznie zapraszamy na śniadanie biznesowe nt.: ”Ekspansja zagraniczna na rynek niemiecki- najlepsze praktyki i podstawy prawno-biznesowe”, które od będzie się w dniu 23.03.2022 w godzinach 10.00 – 12.00 w hotelu  The Bridge Wrocław MGallery Hotel Collection.

Każda ekspansja zagraniczna jest wyzwaniem dla przedsiębiorcy, bowiem każdy rynek rządzi się własnymi prawami i uwarunkowaniami. Podczas śniadania biznesowego chcemy porozmawiać na temat aktualnych trendów, strategii, podstawowych założeń i sprawdzonych praktyk związanych z ekspansją na rynek niemiecki. 

Partnerem spotkania jest COMPLIANCE PARTNERS SZPYTKA Sp. K oraz Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki.

Radca prawny i adwokat niemiecki z wieloletnim stażem pracy w Polsce i w Niemczech Szymon Oprzalski przedstawi Państwu możliwości i korzyści założenia działalności na terenie Niemiec. Przedmiotem prezentacji, a następnie rozmów, będzie wskazanie kwestii formalnych, podatkowych oraz kosztów finansowych rozpoczęcia biznesu w Niemczech, od pomysłu, poprzez założenie spółki, obowiązki rejestracyjne, założenie rachunków, wynajęcie lub zakup nieruchomości, zatrudnienie personelu do rozpoczęcia działalności. Podczas spotkania porozmawiamy również na temat różnić w praktycznym podejściu prowadzenia działalności w Polsce i w Niemczech.

Przedstawiciel Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki,  Anna Kurzynoga, kierownik projektu ds. współpracy z Polską wskaże na możliwości inwestycyjne oraz narzędzia wsparcia biznesu, jakimi dysponuje Saksonia w procesie ekspansji na rynku niemieckim.

Zaproszenie adresowane jest do przedsiębiorców z sektora MŚP, w tym w szczególności do właścicieli firm, menedżerów oraz osób odpowiedzialnych za ekspansję zagraniczną.

Prosimy o wiążące potwierdzenie udziału do dn. 18.03.2022 poprzez powyższy formularz zgłoszeniowy.

Język spotkania: polski   Udział w śniadaniu jest bezpłatny.

Udział w spotkaniu mogą wziąć tylko osoby, które posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID19 pełną dawką lub okażą negatywny wynik testu na COVID19, który był wykonany nie później niż 48 godzin przed spotkaniem.

Ze względu na merytoryczny charakter spotkania przedstawiciele firm konkurencyjnych wobec Partnerów nie będą mogli wziąć udziału w spotkaniu. Zapraszmy do udziału w innych wydarzeniach AHK Polska.