newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

Dolny Śląsk

aktualności

10 / 06 / 2020
12 czerwca 2020 nieczynne

Informujemy, że 12 czerwca 2020 roku (piątek) Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej będzie nieczynna.

10 / 06 / 2020

12 czerwca 2020 nieczynne

Informujemy, że 12 czerwca 2020 roku (piątek) Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej będzie nieczynna.

05 / 06 / 2020
Webinar pt. "Prowadzenie działalności...

Szanowni Państwo,  Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej  wraz z firmą BiLFINGER mają przyjemność zaprosić Państwa na webinarium, na którym omówione zostaną wybrane elementy prowadzenia działalności produkcyjnej w czasie pandemii i okresie post-pandemicznym.   Webinarium odbędzie się 16 czerwca 2020 r. od godz. 12:00 do 14:00. Udział w webinarium jest bezpłatny. > Link do rejestracji

05 / 06 / 2020

webinar pt. "prowadzenie działalności produkcyjnej w czasie pandemii i okresie post-pandemicznym"

Szanowni Państwo,

 Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej  wraz z firmą BiLFINGER mają przyjemność zaprosić Państwa na webinarium, na którym omówione zostaną wybrane elementy prowadzenia działalności produkcyjnej w czasie pandemii i okresie post-pandemicznym.

 
Webinarium odbędzie się 16 czerwca 2020 r. od godz. 12:00 do 14:00.
Udział w webinarium jest bezpłatny.

> Link do rejestracji <

02 / 06 / 2020
BUDOWANIE ROZPOZNAWALNOŚCI MARKI DOLNY ŚLĄSK

Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 działanie 1.4. Internacjonalizacja przedsiębiorstw fundusz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego perspektywa 2014 - 2020 Beneficjent: Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. Dofinansowanie projektu z UE: 1 900 736,80 PLN Projekt skierowany jest do dolnośląskich MŚP oraz inwestorów zagranicznych. Jego celem jest:  -wzrost poziomu umiędzynarodowienia dolnośląskich MŚP,  -pozyskanie nowych inwestycji dla regionu – zwiększających liczbę nowych miejsc pracy i podnoszących poziom...

02 / 06 / 2020

budowanie rozpoznawalności marki dolny śląsk

Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
działanie 1.4. Internacjonalizacja przedsiębiorstw
fundusz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
perspektywa 2014 - 2020

Beneficjent: Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.
Dofinansowanie projektu z UE: 1 900 736,80 PLN


Projekt skierowany jest do dolnośląskich MŚP oraz inwestorów zagranicznych. Jego celem jest: 

-wzrost poziomu umiędzynarodowienia dolnośląskich MŚP, 

-pozyskanie nowych inwestycji dla regionu – zwiększających liczbę nowych miejsc pracy i podnoszących poziom innowacyjności województwa. 

Wsparcie działalności eksportowej oraz inwestycji, w celu podniesienia konkurencyjności, wzmocnienia pozycji na rynku oraz dynamizacji procesu rozbudowy przedsiębiorstwa, a co za tym idzie rozwoju regionu.

Projekt będzie polegał na promocji gospodarczej województwa dolnośląskiego w kraju i za granicą oraz na wsparciu dolnośląskich MŚP w procesie internacjonalizacji. Projekt będzie realizowany na obszarze całego województwa dolnośląskiego i za granicą. 

Podejmowane działania w ramach projektu opierają się na koncepcji Komisji Europejskiej Inteligentna Specjalizacja odnoszącej się do wdrażania polityki innowacyjnej regionów i krajów Unii w oparciu o strategie RIS 3. 

 

opis_projektu_1.4._II_

26 / 05 / 2020
Bezpłatne Webinaria - RYZYKO WALUTOWE

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. oraz DMK zapraszają Państwa na  bezpłatne  webinaria dotyczące  RYZYKA WALUTOWEGO. Następny Webinar odbędzie się 1 czerwca o godz. 12.00.  Każdy cotygodniowy webinar składa się z dwóch części po 30 minut (łącznie 60 minut) sytuacja bieżąca na rynku walutowym,wskazane szanse i zagrożenia zmian kursów walut, bieżące prognozy,plany działań, jakie powinni przeprowadzić przedsiębiorcy chcący zminimalizować swoje ryzyko kursowe, zasady działania różnych instrumentów finansowych dostępnych w polskich bankach, które...

26 / 05 / 2020

bezpłatne webinaria - ryzyko walutowe

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. oraz DMK zapraszają Państwa na  bezpłatne  webinaria dotyczące  RYZYKA WALUTOWEGO.

Następny Webinar odbędzie się 1 czerwca o godz. 12.00. 

Każdy cotygodniowy webinar składa się z dwóch części po 30 minut (łącznie 60 minut) sytuacja bieżąca na rynku walutowym,wskazane szanse i zagrożenia zmian kursów walut, bieżące prognozy,plany działań, jakie powinni przeprowadzić przedsiębiorcy chcący zminimalizować swoje ryzyko kursowe, zasady działania różnych instrumentów finansowych dostępnych w polskich bankach, które mogą być wykorzystane do neutralizacji ryzyka kursowego.

Link rejestracyjny: https://attendee.gotowebinar.com/register/90844256854864652

 

12 / 05 / 2020
„PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., jako Operator informuje, iż w dniu 12.05.2020 r. o godzinie 07:24:38 WSTRZYMAŁ przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014—2020, Działanie 8.6 „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP”. Formularze zgłoszeniowe przyjęte po terminie wstrzymania naboru zostaną odrzucone, a Przedsiębiorca o tym fakcie zostanie poinformowany zgodnie z §4 ust. 27...

12 / 05 / 2020

„partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich mmśp i ich pracowników – edycja ii”

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., jako Operator informuje, iż w dniu 12.05.2020 r. o godzinie 07:24:38 WSTRZYMAŁ przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014—2020, Działanie 8.6 „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP”. Formularze zgłoszeniowe przyjęte po terminie wstrzymania naboru zostaną odrzucone, a Przedsiębiorca o tym fakcie zostanie poinformowany zgodnie z §4 ust. 27 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Jednocześnie informujemy, iż wstrzymanie naboru jest czasowe i wynika z przyczyn organizacyjno-rozliczeniowych. Termin wznowienia naboru formularzy zgłoszeniowych zostanie podany do publicznej wiadomości na naszej stronie internetowej.

Szczegóły Projektu  dostępne są stronie Projektu: www.dawg.pl

12 / 05 / 2020
Konferencja The BEST of WELLBEING

Konferencja The BEST of WELLBEING Czy jest miejsce na wellbeing w czasach kryzysu?  Czy warto zawracać sobie głowę dobrostanem człowieka, gdy ciągle tyle zmian i nie wiadomo, co będzie? Czy wellbeing może nas teraz wesprzeć? W Wellbeing Institute uważamy, że właśnie TERAZ trzeba o tym ciągle mówić. Po pierwsze dlatego, że właśnie teraz dobrostan człowieka jest bardzo zagrożony, a po drugie rozwiązania wellbeingowe właśnie TERAZ mogą być najbardziej przydatne. I dokładnie TERAZ można dobrze przyjrzeć się temu, czym wellbeing jest, a czym nie jest na pewno. Dlatego...

12 / 05 / 2020

konferencja the best of wellbeing

Konferencja The BEST of WELLBEING

Czy jest miejsce na wellbeing w czasach kryzysu? 

Czy warto zawracać sobie głowę dobrostanem człowieka, gdy ciągle tyle zmian i nie wiadomo, co będzie? Czy wellbeing może nas teraz wesprzeć?

W Wellbeing Institute uważamy, że właśnie TERAZ trzeba o tym ciągle mówić. Po pierwsze dlatego, że właśnie teraz dobrostan człowieka jest bardzo zagrożony, a po drugie rozwiązania wellbeingowe właśnie TERAZ mogą być najbardziej przydatne. I dokładnie TERAZ można dobrze przyjrzeć się temu, czym wellbeing jest, a czym nie jest na pewno.

Dlatego postanowiliśmy zorganizować KONFERENCJĘ ONLINE, która pozwoli Ci spojrzeć na to, jak można i trzeba dbać o ludzi w trudnych czasach. I jak myśleć o "jutrze" w kontekście "nowej i nieznanej" przyszłości. Konferencję, na której możesz posłuchać, zainspirować się i zabrać głos.

Właśnie TERAZ jest też czas na to, aby świadomie podejmować pozytywne działania: być razem, doceniać, wspierać, wyróżniać, celebrować i być wdzięcznym. Ta konferencja jest też o tym, bo chcieliśmy przy Twoim wsparciu wyróżnić niesamowitych organizacje i ich wellbeingowych ambasadorów, którzy zareagowali i są blisko ludzi, dokładnie tak, jak trzeba. Chcą podzielić się z Wami konkretnymi przykładami działań pro-wellbeingowych, swoimi doświadczeniami i lekcjami, jakie wynieśli z ostatniego czasu. 

To będzie niezwykła okazja do tego, aby spotkać się i zainspirować! Teraz jest to bardzo cenne, jak nigdy wcześniej!

Bądź z nami już 26 MAJA 2020, wtorek, godz. 10.00 - 14:00

BEZPŁATNA KONFERENCJA ONLINE

The best of Wellbeing

Najlepsze praktyki pro-wellbeingowe
pracodawców w Polsce w czasach pandemii i nie tylko…

Dlaczego warto?

Dowiesz się jak zadbać o ludzi w czasie kryzysu, zmian i niepewności.
Sprawdzisz, jak przygotować ludzi i organizację na powrót.
Odkryjesz jakie są najważniejsze wnioski i lekcje organizacji z doświadczeń minionego czasu?
Bądź z nami! Zapraszamy serdecznie! 

 

Sprawdź program i zarezerwuj sobie miejsce na konferencji:
https://wellbeinginstitute.com.pl/the-best-of-wellbeing/

12 / 05 / 2020
Webinarium pt. "Rządowe rozwiązania...

Szanowni Państwo,  Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wraz z Kancelarią Compliance Partners mają przyjemność zaprosić Państwa na webinarium, na którym omówione zostaną wybrane instrumenty w ramach tzw. Tarczy Finansowej będącej częścią szeroko pojętej Tarczy Antykryzysowej przygotowanej przez Rząd RP w celu wsparcia przedsiębiorców w związku z negatywnymi skutkami pandemii SARS-CoV-2.   Webinarium pt. "Rządowe rozwiązania kryzyzysowe – Podsumowanie Tarczy Antykryzysowej 1.0, 2.0, 3.0." odbędzie się 13 maja 2020 r. od godz. 10:00 do 12:00. Udział...

12 / 05 / 2020

webinarium pt. "rządowe rozwiązania kryzyzysowe – podsumowanie tarczy antykryzysowej 1.0, 2.0, 3.0."

Szanowni Państwo,

 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wraz z Kancelarią Compliance Partners mają przyjemność zaprosić Państwa na webinarium, na którym omówione zostaną wybrane instrumenty w ramach tzw. Tarczy Finansowej będącej częścią szeroko pojętej Tarczy Antykryzysowej przygotowanej przez Rząd RP w celu wsparcia przedsiębiorców w związku z negatywnymi skutkami pandemii SARS-CoV-2.

 
Webinarium pt. "Rządowe rozwiązania kryzyzysowe – Podsumowanie Tarczy Antykryzysowej 1.0, 2.0, 3.0." odbędzie się 13 maja 2020 r. od godz. 10:00 do 12:00.
Udział w webinarium jest bezpłatny.

> Link do rejestracji <

12 / 05 / 2020
Wstrzymanie naboru projektu pn....

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. , jako Operator informuje, iż w dniu 12.05.2020 r. o godzinie 07:24:38 WSTRZYMAŁ przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014—2020, Działanie 8.6 „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP”. Formularze zgłoszeniowe przyjęte po terminie wstrzymania naboru zostaną odrzucone, a Przedsiębiorca o tym fakcie zostanie poinformowany zgodnie z §4...

12 / 05 / 2020

wstrzymanie naboru projektu pn. "partnerstwo na rzecz rozwoju mmśp i ich pracowników - edycja ii"

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., jako Operator informuje, iż w dniu 12.05.2020 r. o godzinie 07:24:38 WSTRZYMAŁ przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014—2020, Działanie 8.6 „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP”. Formularze zgłoszeniowe przyjęte po terminie wstrzymania naboru zostaną odrzucone, a Przedsiębiorca o tym fakcie zostanie poinformowany zgodnie z §4 ust. 27 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Jednocześnie informujemy, iż wstrzymanie naboru jest czasowe i wynika z przyczyn organizacyjno-rozliczeniowych. Termin wznowienia naboru formularzy zgłoszeniowych zostanie podany do publicznej wiadomości na naszej stronie internetowej.

Szczegóły Projektu  dostępne są stronie Projektu: www.dawg.pl

 

 

08 / 05 / 2020
Zaległości w opłacaniu składek do ZUS

Szanowni Państwo, przekazujemy wskazówki dla Przedsiębiorców, mających zaległości w opłacaniu składek do ZUS za 2019 i 2020r. oraz informację jak odebrać wiadomość w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o zwolnienie z opłacania składek (RDZ) za miesiące marzec - maj 2020 r. z PUE ZUS. Masz zaległości w opłacaniu składek? 1. Zaległości wyłącznie za rok 2020 · wobec należności za styczeń - luty 2020 r. można wystąpić z wnioskiem o odroczenie terminu płatności należności lub rozłożenie zadłużenia na raty z odroczonym terminem płatności pierwszej raty ( wniosek RDU ) bez naliczania...

08 / 05 / 2020

zaległości w opłacaniu składek do zus

Szanowni Państwo,
przekazujemy wskazówki dla Przedsiębiorców, mających zaległości w opłacaniu składek do ZUS za 2019 i 2020r. oraz informację jak odebrać wiadomość w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o zwolnienie z opłacania składek (RDZ) za miesiące marzec - maj 2020 r. z PUE ZUS.

Masz zaległości w opłacaniu składek?

1. Zaległości wyłącznie za rok 2020

· wobec należności za styczeń - luty 2020 r. można wystąpić z wnioskiem o odroczenie terminu płatności należności lub rozłożenie zadłużenia na raty z odroczonym terminem płatności pierwszej raty (wniosek RDU) bez naliczania opłaty prolongacyjnej. W przypadku braku możliwości skorzystania ze zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek można wystąpić z wnioskiem o ulgę również za okresy późniejsze,

· wobec należności od marca do maja 2020 r. można wystąpić z wnioskiem o zwolnienie z opłacania należności z tytułu składek (wniosek RDZ) pod warunkiem, że spełnione są warunki zwolnienia określone w ustawie,

·  można również opłacić należność główną i wystąpić z wnioskiem o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (wniosek RDO).

Zaległości za rok 2020 i 2019


A. Jeżeli wg stanu na dzień 31.12.2019 r. zaległość za okres do 12.2019 r. nie przekracza sumy przypisów składek za okres 12 m-cy to:

· wobec należności za rok 2020 można skorzystać z ulg wskazanych w pkt. 1,

· wobec należności za rok 2019 można wystąpić z wnioskiem o rozłożenie zadłużenia na raty z odroczonym terminem płatności pierwszej raty (wniosek RSR) – w stosunku do tych należności zostanie naliczona opłata prolongacyjna.

B. Jeżeli wg stanu na dzień 31.12.2019 r. zaległość za okres do 12.2019 r. przekracza sumę przypisów składek za okres 12 m-cy i nie została ona objęta umową o rozłożenie zadłużenia na raty lub płatnik nie może skorzystać ze zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek np. zgłasza do ubezpieczeń społecznych więcej niż 49 ubezpieczonych,

· wobec należności za rok 2020 można wystąpić z wnioskiem o odroczenie terminu płatności należności lub rozłożenie zadłużenia na raty z odroczonym terminem płatności pierwszej raty (wniosek RDU) bez naliczania opłaty prolongacyjnej,

· można również opłacić należność za główną za rok 2020 i wystąpić z wnioskiem o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (wniosek RDO),

· wobec należności za rok 2019 można wystąpić z wnioskiem o rozłożenie zadłużenia na raty z odroczonym terminem płatności pierwszej raty (wniosek RSR) – w stosunku do tych należności zostanie naliczona opłata prolongacyjna.

C. Jeżeli zaległość za okres do 12.2019 r. została objęta umową o odroczeniu terminu płatności składek lub umową o rozłożenie zadłużenia na raty i jest ona nadal realizowana,

· wobec należności za rok 2020 można skorzystać z ulg wskazanych w pkt. 1,

· można wystąpić z wnioskiem o zawieszenie realizacji umowy o odroczeniu terminu płatności składek lub umowy o rozłożenie zadłużenia na raty na okres 3 miesięcy (wniosek RDS).

 

Informacja o zwolnieniu z opłacania składem za marzec – maj 2020 roku

Przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu ze składek. Będzie ona widoczna na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS lub zostanie wysłana pocztą jeśli przedsiębiorca nie ma założonego profilu na PUE ZUS.
Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta, wejść w Dokumenty i wiadomości i w skrzynce odbiorczej przejść do dokumentów wymagających poświadczenia odbioru (instrukcja jak to zrobić krok po kroku, plik docx 326kb).       

 

Instrukcja_odebrania_odpowiedzi_z_ZUS_RDZ

co_zrobic_jak_masz_zaleglosci