newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

Dolny Śląsk

aktualności

19 / 10 / 2020
Konkurs "Polska Firma - Międzynarodowy...

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym konkursie "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion" współorganizowanym przez Puls Biznesu.    Co zyskuje firma zgłaszając się do konkursu?  - buduje i wzmacnia wizerunek - inspiruje swoją miedzynarodą działalnością  - zostaje opisana na łamach "Pulsu Biznesu" - zasili grono firm zapraszanych w roli ekspertów do udziału w debatach i konferencjach "Pulsu Biznesu" - może posługiwać się tytułem "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"   Zgłoszenia dotyczą działalności firm do 2019 r. Swoją firmę do udziału w konkursie...

19 / 10 / 2020

konkurs "polska firma - międzynarodowy czempion"

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym konkursie "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion" współorganizowanym przez Puls Biznesu. 

 

Co zyskuje firma zgłaszając się do konkursu? 

- buduje i wzmacnia wizerunek

- inspiruje swoją miedzynarodą działalnością 

- zostaje opisana na łamach "Pulsu Biznesu"

- zasili grono firm zapraszanych w roli ekspertów do udziału w debatach i konferencjach "Pulsu Biznesu"

- może posługiwać się tytułem "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"

 

Zgłoszenia dotyczą działalności firm do 2019 r. Swoją firmę do udziału w konkursie należy zgłosić do 21 października. 

 

Kategorie konkursu: 

- inwestor

- eksporter 

- debiutant na rynkach zagranicznych 

- promotor ekologii na rynkach zagranicznych 

- pionier inwestycji zagranicznych 

- lider cyfrowego eksportu 

- globtroter 

- wizjoner ekspancji zagranicznej 

 

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: czempioni.pb.pl 

 

Zapraszamy!

 

 

15 / 10 / 2020
Zamówienie na badanie sprawozdania...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu na zamówienie "Badanie sprawozdania fonansowego za 2020 rok. Szczegóły można znaleźć poniżej:   1. Nazwa zamówienia: Badanie sprawozdania finansowego za 2020 rok. 2. Opis zamówienia: Wykonanie badania sprawozdania finansowego za okres od 01.01.2020 do 31.12.2020, wydanie opinii i raportu biegłego rewidenta zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o rachunkowości. Biegły rewident po przedłożeniu sprawozdania z badania sprawozdania finansowego, obowiązany będzie do udziału w posiedzeniu Rady...

15 / 10 / 2020

zamówienie na badanie sprawozdania finansowego za 2020 rok

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu na zamówienie "Badanie sprawozdania fonansowego za 2020 rok. Szczegóły można znaleźć poniżej:

 

1. Nazwa zamówienia:

Badanie sprawozdania finansowego za 2020 rok.

2. Opis zamówienia:

Wykonanie badania sprawozdania finansowego za okres od 01.01.2020 do 31.12.2020, wydanie opinii i raportu biegłego rewidenta zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o rachunkowości. Biegły rewident po przedłożeniu sprawozdania z badania sprawozdania finansowego, obowiązany będzie do udziału w posiedzeniu Rady Nadzorczej podczas oceny w/w sprawozdania finansowego.

3. Miejsce realizacji:

Siedziba DAWG sp. z o.o. we Wrocławiu, al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław

4. Termin przedłożenia sprawozdania z przeprowadzonego badania sprawozdania finansowego:

do dnia 31 marca 2021 roku

5. Forma wynagrodzenia oraz termin płatności:

Wynagrodzenie płatne przelewem po realizacji usługi w terminie 14 dni od daty wystawienia faktury VAT.

6. Po złożeniu ofert, zawierających cenę, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zastrzega możliwość prowadzenia negocjacji z wybranym lub wybranymi przez Zamawiającego Wykonawcami.

7. Sposób i termin składania ofert:

mailem na adres: ewa.zolkiewicz@dawg.pl do dnia 31.10.2020 r.

 

 

12 / 10 / 2020
Informacja dot. targów meblowych Baltic...

Szanowni Państwo, przekazujemy informację od Ambasady RP W Rydze dotyczącej targów meblarskich - "Baltic Furniture". W dniach 23-25 października br. Ambasada RP w Rydze będzie uczestniczyła w targach meblarskich – „BALTIC FURNITURE”! Będziemy dysponowali stoiskiem wraz z wyposażeniem. Stoisko przekazujemy nieodpłatnie 3 firmom z Polski, które zechcą zaprezentować się w trakcie wszystkich dni poszczególnych targów, tak aby każda z nich dysponowała wygodną dla siebie powierzchnią. Poniżej prezentujemy krótki opis imprezy: https://rigacomm.com/lv/ Decyduje kolejność zgłoszeń. Chętnie odpowiemy...

12 / 10 / 2020

informacja dot. targów meblowych baltic furniture

Szanowni Państwo, przekazujemy informację od Ambasady RP W Rydze dotyczącej targów meblarskich - "Baltic Furniture".

W dniach 23-25 października br. Ambasada RP w Rydze będzie uczestniczyła w targach meblarskich – „BALTIC FURNITURE”!

Będziemy dysponowali stoiskiem wraz z wyposażeniem. Stoisko przekazujemy nieodpłatnie 3 firmom z Polski, które zechcą zaprezentować się w trakcie wszystkich dni poszczególnych targów, tak aby każda z nich dysponowała wygodną dla siebie powierzchnią. Poniżej prezentujemy krótki opis imprezy:

https://rigacomm.com/lv/

Decyduje kolejność zgłoszeń. Chętnie odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.

Jednocześnie informujemy, iż na tą chwilę osoby przyjeżdżające z Polski na Łotwę obowiązuje obowiązkowa 10-dniowa izolacja w związku ze wskaźnikiem zachorowalności w Polsce. Wskaźnik jest aktualizowany w każdy piątek. Organizatorzy targów wyszli jednak naprzeciw swoim wystawcom i zaaranżowali możliwość przyjazdu na Łotwę bez wymogu odbycia kwarantanny. 

Załączniki do pobrania:

 

 

 

 

25 / 09 / 2020
NOWE MOŻLIWOŚCI EKSPANSJI NA RYNEK GRUZIŃSKI

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. wspólnie z Konsulatem Honorowym Gruzji we Wrocławiu, Ministerstwem Finansów i Gospodarki  Autonomicznej Republiki Adżarii oraz Polsko-Gruzińską  Izbą Przemysłowo-Handlową zaprasza na bezpłatne webinarium "NOWE MOŻLIWOŚCI EKSPANSJI NA RYNEK GRUZIŃSKI" 14 października 2020 w godz. 9:00-11:30 AGENDA 9:00-9:30 Wprowadzenie do relacji Polska – Gruzja.  Wojciech Wróbel, Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu 9:30-10:15  Perspektywy oraz kierunki współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi...

25 / 09 / 2020

nowe możliwości ekspansji na rynek gruziński

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.

wspólnie z Konsulatem Honorowym Gruzji we Wrocławiu, Ministerstwem Finansów i Gospodarki  Autonomicznej Republiki Adżarii oraz Polsko-Gruzińską  Izbą Przemysłowo-Handlową zaprasza na bezpłatne webinarium "NOWE MOŻLIWOŚCI EKSPANSJI NA RYNEK GRUZIŃSKI"

14 października 2020 w godz. 9:00-11:30

AGENDA

9:00-9:30 Wprowadzenie do relacji Polska – Gruzja.  Wojciech Wróbel, Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu

9:30-10:15 Perspektywy oraz kierunki współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi a gruzińskimi firmami na rynku Adżarii.  Jaba  Phutkaradze,  Minister  Finansów i Gospodarki Adżarskiej Republiki Autonomicznej 

10:15 – 11:00  Eksport na rynek gruziński. Stanisław Raźniewski, Polsko-Gruzińska Izba Przemysłowo-Handlowa

11:00-11:30  Sesja pytań/odpowiedzi 

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z dalszą instrukcją postępowania

17 / 09 / 2020
Udało się! Pomimo pandemii koronawirusa i...

Organizatorzy Konkursu: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny firma PwC zapraszają do udziału w 17. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – wyróżnienia towarzyszącego przemianom gospodarczym na Dolnym Śląsku, w ramach którego sukcesywnie nagradzane są przedsiębiorstwa i samorządy znacząco wpływające na wzrost atrakcyjności biznesowej naszego regionu. W tym roku Organizatorzy wraz z partnerem Konkursu – firmą PwC przewidzieli osiem kategorii konkursowych. Nagroda za innowacyjny...

17 / 09 / 2020

udało się! pomimo pandemii koronawirusa i wielu problemów z jakimi musieli się zmierzyć dolnośląscy przedsiębiorcy już ruszyła 17. edycja konkursu „dolnośląski gryf – nagroda gospodarcza”!

Organizatorzy Konkursu: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny firma PwC zapraszają do udziału w 17. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” – wyróżnienia towarzyszącego przemianom gospodarczym na Dolnym Śląsku, w ramach którego sukcesywnie nagradzane są przedsiębiorstwa i samorządy znacząco wpływające na wzrost atrakcyjności biznesowej naszego regionu.

W tym roku Organizatorzy wraz z partnerem Konkursu – firmą PwC przewidzieli osiem kategorii konkursowych.

 1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój
 2. Dolnośląski Produkt Roku
 3. Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
 4. Nagroda za sukces w biznesie dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych
 5. Nowoczesny pracodawca
 6. Lider transformacji biznesu
 7. Firma świadoma ekologicznie
 8. Nagroda dla samorządów wspierających biznes

Tradycyjnie o wysokim poziomie Konkursu decyduje skład Kapituły, której Członkami są wybitni eksperci i specjaliści w takich dziedzinach jak: nauka, biznes i polityka – w tym rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska – odnoszący sukcesy nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicznym.

Ankiety konkursowe dostępne są w wersji online na stronie www.Gryfy.pl/ankiety/. Zgłoszenia można wypełniać w terminie do 30 września 2020 roku.

Organizatorzy Konkursu mają nadzieję, że 17. edycja będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i samorządów, a wyróżnione i nagrodzone firmy oraz instytucje staną się kolejnymi wizytówkami Dolnego Śląska.

Więcej informacji o Konkursie znajdziecie Państwo na stronie: www.Gryfy.pl oraz www.WroBiznes.pl

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy (tel. +48 510 015 811, gryfy@zig.pl).

 

 

09 / 09 / 2020
Webinarium - Ekspansja na rynek ZEA

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. wspólnie z PAIH S.A. i MK BUSINESS LINK Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne webinarium - "Ekspansja na rynek ZEA" - praktyczne rozwiązania. 21 września 2020, w godz 10:00 - 12:00 >> zarejestruj się Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z dalszą instrukcją postępowania AGENDA Wystawa Światowa EXPO2020, Forum gospodarcze Polska – ZEA Wprowadzenie do relacji PL-ZEA Główne strategie eksportowe:      Agent - Dystrybutor     Spółka - Mainland    ...

09 / 09 / 2020

webinarium - ekspansja na rynek zea

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.
wspólnie z PAIH S.A. i MK BUSINESS LINK Sp. z o.o.

zaprasza na bezpłatne webinarium - "Ekspansja na rynek ZEA" - praktyczne rozwiązania.

21 września 2020, w godz 10:00 - 12:00

>> zarejestruj się

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z dalszą instrukcją postępowania

AGENDA
Wystawa Światowa EXPO2020, Forum gospodarcze Polska – ZEA
Wprowadzenie do relacji PL-ZEA

Główne strategie eksportowe:

 •      Agent - Dystrybutor
 •     Spółka - Mainland
 •     Spółka - Strefa Ekonomiczna

Potencjalne kroki wejścia na rynek ZEA - najlepsze praktyki

 •     analiza własnego potencjału
 •     analiza rynku docelowego
 •     harmonogram ekspansji

Targi - co warto wiedzieć

Aspekty podatkowe związane z działalnością PL-ZEA

Kluczowe informacje o wybranych branżach

 

Więcej informacji: tel. 71 736 63 07

 

26 / 08 / 2020
Webinar "Szanse dla polskich...

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze "Szanse dla polskich przedsiębiorstw w niemieckim regionie stołecznym – Europejskie Dwumiasto Frankfurt nad Odrą/Słubice" Webinar odbędzie się 15 września 2020 r. o godzinie 11:00 . Szczegóły dotyczące rejestracji udziału w wydarzeniu znajdują się w załączonym zaproszeniu. Program Webinaru    

26 / 08 / 2020

webinar "szanse dla polskich przedsiębiorstw w niemieckim regionie stołecznym – europejskie dwumiasto frankfurt nad odrą/słubice"

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze "Szanse dla polskich przedsiębiorstw w niemieckim regionie stołecznym – Europejskie Dwumiasto Frankfurt nad Odrą/Słubice"

Webinar odbędzie się 15 września 2020 r. o godzinie 11:00. Szczegóły dotyczące rejestracji udziału w wydarzeniu znajdują się w załączonym zaproszeniu.

Program Webinaru

 

 

10 / 08 / 2020
14 sierpnia nieczynne

Informujemy, że 14 sierpnia 2020 roku (piątek) Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej będzie nieczynna.

10 / 08 / 2020

14 sierpnia nieczynne

Informujemy, że 14 sierpnia 2020 roku (piątek) Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej będzie nieczynna.

30 / 07 / 2020
Webinar specjalny „Ryzyko walutowe”

Szanowni Państwo, Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w webinarze specjalnym „Ryzyko walutowe”. Termin: poniedziałek 3 sierpnia 2020; godzina 11:00. Webinar potrwa około 90 minut. Tutaj link zgłoszeniowy:   https://attendee.gotowebinar.com/register/6574898523242159888 Program webinaru: 1. Przegląd rynków (około 45 minut): a) EUR/USD b) USD/PLN c) EUR/PLN Zostaną zaprezentowane najnowsze prognozy z serwisu Bloomberg dla tych trzech par walut. Przedstawione view na te trzy rynki. Postawimy diagnozę na podstawie analizy technicznej. Przedstawimy plany działań dla importerów i...

30 / 07 / 2020

webinar specjalny „ryzyko walutowe”

Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w webinarze specjalnym „Ryzyko walutowe”.
Termin: poniedziałek 3 sierpnia 2020; godzina 11:00.
Webinar potrwa około 90 minut.
Tutaj link zgłoszeniowy: https://attendee.gotowebinar.com/register/6574898523242159888


Program webinaru:
1. Przegląd rynków (około 45 minut):
a) EUR/USD
b) USD/PLN
c) EUR/PLN

Zostaną zaprezentowane najnowsze prognozy z serwisu Bloomberg dla tych trzech par walut. Przedstawione view na te trzy rynki. Postawimy diagnozę na podstawie analizy technicznej. Przedstawimy plany działań dla importerów i eksporterów w świetle zmian na rynku, do jakich doszło w ostatnich tygodniach.


2. Edukacja (około 45 minut) - przypomnienie zasady działania metody "domykanie posiadanych opcji za pomocą forwardów".
Poniżej lista nagrań z  ostatniego cyklu webinarów (9 odcinków) rozpoczętego 4 maja 2020 i zakończonego 29 czerwca 2020.


1. Odcinek 1 - kredyt walutowy i forward walutowy (z dnia 4.05.2020):
https://youtu.be/zeNXN0lR-aE


2. Odcinek 2 - Stochastic (z dnia 11.05.2020):
https://www.youtube.com/watch?v=EERI1oVP_ds


3. Odcinek nr 3 - otwarta pozycja walutowa (z dnia 18.05.2020):
https://www.youtube.com/watch?v=Rxw-7rp_Zms


4. Odcinek nr 4 - bezwarunkowa i warunkowa pozycja walutowa (z dnia 25.05.2020):
https://youtu.be/LkKGmgaymcQ


5. Odcinek nr 5 - bezwarunkowa  pozycja walutowa - FINAŁ (z dnia 1.06.2020):
https://youtu.be/u87TtLVJQj8


6. Odcinek nr 6 - metoda 50/50, SWAPowanie, ułomność księgowego zarządzania ryzykiem (z dnia 8.06.2020):
https://youtu.be/e5gRhJwFQ_4


7. Odcinek nr 7 - opcje walutowe, ryzyko długoterminowe (z dnia 15.06.2020):
https://youtu.be/AYcKKhTeHjU


8. Odcinek nr 8 - strategie opcyjne  (z dnia 22.06.2020):
https://www.youtube.com/watch?v=9sDMww4O80M&feature=youtu.be


9. Odcinek nr 9 - kursy budżetowe  (z dnia 29.06.2020):
https://youtu.be/RZxI6fnMgH0