Webinarium „Zmiany w podatku VAT 2022″ – 25.01.2022

W imieniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “INVEST-PARK” i  Arena Tax zapraszamy na bezpłatne webinarium: Zmiany w podatku VAT 2022, które odbędzie się 25 stycznia br. o godzinie 10:00.

 

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za wszelkimi zmianami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest z podatkiem VAT. Postępująca digitalizacja i wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych trwale zmienią oblicze tego podatku. Co czeka podatników w nowym roku? Czy planowane uproszczenia i cyfryzacja usprawnią rozliczanie VAT? Czy nowe przepisy ułatwią prowadzenie dotychczasowych rozliczeń VAT w przedsiębiorstwach? O wszystkim dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez ekspertów Arena Advisory, w którym porozmawiamy o kluczowych zmianach w podatku VAT.

 

Agenda:
1. Nowy Ład a zmiany w podatku od towarów i usług
2. Grupy VAT – nowa kategoria podatników
3. Kasy online i płatności bezgotówkowe
4. Faktury ustrukturyzowane
5. Zmiany w strukturze JPK_VAT

 

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Ewelina Pluta Senior Tax Consultant. Specjalista z 6-letnim doświadczeniem zawodowym w doradztwie podatkowym. Ewelina specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług, ze szczególnym uwzględnieniem tax compliance (wsparcia w procesie przygotowania deklaracji podatkowych). Przeprowadziła szereg przeglądów podatkowych w zakresie VAT i CIT oraz reprezentowała klientów podczas kontroli podatkowych i czynności sprawdzających. Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Ewelina zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa podatkowego w zespole Ernst & Young, gdzie była odpowiedzialna za sprawozdawczość podatkową w zakresie CIT i VAT oraz bieżące doradztwo podatkowe dla firm z branży między innymi w FMCG, usługowej i nieruchomościowej. Ewelina jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.

 

Przemysław Roszkowski Licencjonowany doradca podatkowy

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12775). Przemysław posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe związane z podatkiem od towarów i usług oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte.

 

Link do rejestracji: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/zmiany-w-podatku-vat-2022/register?_ga=2.177918181.1731354156.1641807964