VIII Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej | 25.10.2023 r.

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału w VIII Dolnośląskim Kongresie Obywatelskim, 25 października 2023 roku w siedzibie Fundacji “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

  • Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu jest “25-lecie Dolnego Śląska. Aktywne obywatelki i aktywni obywatele w budowaniu oraz rozwoju województwa dolnośląskiego”.
  • Jak co roku zaproszono znamienitych gości, zaplanowano wystąpienie Edwina Bendyka, Prezesa Fundacji im. Batorego, debatę główną oraz kilkanaście bloków tematyczno-warsztatowych!

Organizatorem wydarzenia jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych przy współpracy z Fundacją “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i dofinansowaniu ze środków Województwa Dolnośląskiego, a także Sponsora Strategicznego – Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG) oraz Partnerów:

·         Fundacji “Merkury”

·         Fundacji “Jagniątków”

·         Fundacji “Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”

·         Forum Aktywności Lokalnej

·         Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP

·         Fundacji Eudajmonia

·         Dolnośląskiej Sieci Inkubatorów NGO

·         Dolnośląskich Pracodawców

Blok tematyczny WSPÓŁPRACA jest realizowany w ramach konferencji podsumowującej projekt „Pozarządowy Ostry Dyżur”, który został sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszu EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.