Prezentacja Niemieckiego Centrum Astrofizyki (DZA), Wrocław 15.05.2024 r.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo- Handlowa wraz z Partnerami Niemieckim Centrum Astrofizyki, Biurem Saksonii we Wrocławiu oraz Saxony Trade & Invest mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w środę 15 maja 2024 r. w godz. 14:00-16:30 w Biurze Saksonii we Wrocławiu, Max Born Forum, pl. Wolności 4/1, 50-071 Wrocław, podczas którego zostanie zaprezentowane Niemieckie Centrum Astrofizyki (DZA).

Niemieckie Centrum Astrofizyki – Badania. Technologia. Digitalizacja (DZA) w Görlitz, to nowo powstający krajowy ośrodek badawczy o globalnym zasięgu, skupiający się na rozwijaniu nowych technologii, transferze wiedzy oraz tworzeniu perspektyw rozwoju i współpracy dla regionu.

W trakcie spotkania będziemy mieli okazję poznać szeroki zakres działalności Niemieckiego Centrum Astrofizyki oraz jego potencjał współpracy z Polską. Liczymy na owocną dyskusję i wymianę myśli, która pozwoli nam spojrzeć na tematykę i współpracę z różnych perspektyw oraz otworzyć nowe jej horyzonty.

W programie spotkania:

– Niemieckie Centrum Astrofizyki – Badania. Technologia. Digitalizacja (DZA), prof. Günther Hasinger.
– Wyzwania i trendy w przemyśle kosmicznym w Polsce, Michał Pilecki, Polska Agencja Kosmiczna POLSA.
– Saksonia – Twój Partner w Biznesie!, Anna Kurzynoga, Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki.

Po spotkaniu serdecznie zapraszamy Państwa na poczęstunek do restauracji Forum Kulinarne w Max Born Forum.

Zaproszenie kierujemy do przedstawicieli instytucji naukowych i badawczych oraz przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z innowacyjnym Niemieckim Centrum Astrofizyki w Görlitz/Zgorzelcu.

Prosimy o potwierdzenie Państwa udziału w wydarzeniu do dnia 9.5.2024 r.