newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

07 / 06 / 2019
Targi China International Import Expo

Szanowni Państwo, Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju . Targi China International Import Expo to największa tego typu...

07 / 06 / 2019

targi china international import expo

Szanowni Państwo,

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz drugi została zaproszona do przygotowania udziału Polski w targach China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada br. w Szanghaju.

Targi China International Import Expo to największa tego typu impreza w Chinach organizowana z inicjatywy i pod patronatem samego Prezydenta Chin – Xi Jingpinga. Udział w targach stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania produktów Państwa firmy.

Istotnym celem targów jest promocja w Chinach zagranicznych produktów konsumpcyjnych wysokiej jakości.

W związku z powyższym, pragniemy zaprosić Państwa firmę do uczestnictwa w targach poprzez prezentację Państwa firmy i jej produktów w ramach wspólnych stoisk branżowych: kosmetycznego, spożywczego oraz usługowego (usługi finansowe, logistyczne, kulturalne, edukacyjne, turystyczne, usługi itp.). Dla zainteresowanych firm zaoferujemy nie tylko atrakcyjne warunki finansowe, ale przede wszystkim dedykowane spotkania z firmami chińskimi, agentami oraz dystrybutorami. Przewidywany orientacyjny koszt udziału w tym wydarzeniu będzie wynosił 9700 zł netto + VAT.
Zainteresowane firmy prosimy o zgłoszenie chęci udziału w ww. imprezie targowej za pomocą dostępnego formularza rejestracyjnego do 7 czerwca br.

http://www3.paiz.gov.pl/Import_Expo_2019/


Osobami kontaktowymi tego projektu jest Pan Mariusz Bulski, email: mariusz.bulski@paih.gov.pl; oraz Pani Małgorzata Zawisza, email: malgorzata.zawisza@paih.gov.pl.

Dla firm, które potwierdzą swój udział, zaplanujemy spotkanie w Warszawie, podczas którego omówiona zostanie szczegółowa koncepcja stoisk branżowych. Zależy nam na zaangażowaniu Państwa w proces projektowania stoiska, tak aby w jak największym stopniu uwzględniał on Państwa oczekiwania.

Biorąc pod uwagę bardzo pozytywne efekty poprzedniej edycji oraz zaangażowanie partnerów we właściwe przygotowanie tych targów, mamy nadzieję, że udział w nich będzie dla Państwa doskonałą okazją do pozyskania kontraktów handlowych na rynku chińskim.

06 / 06 / 2019
Powierzchnie biurowe - Kasztanowa, Wrocław

Zlokalizuj biuro swojej firmy przy Al. Kasztanowej we Wrocławiu - od zaraz! Aktualna oferta powierzchni biurowej do wynajęcia: lokal przechodni o łącznej powierzchni 42,57 m2 lokal o powierzchni 35,77 m2 lokal o powierzchni 30,48 m2 lokal przechodni o łącznej powierzchni 43,69 m2 lokal...

06 / 06 / 2019

powierzchnie biurowe - kasztanowa, wrocław

Zlokalizuj biuro swojej firmy przy Al. Kasztanowej we Wrocławiu - od zaraz! Aktualna oferta powierzchni biurowej do wynajęcia:

lokal przechodni o łącznej powierzchni 42,57 m2
lokal o powierzchni 35,77 m2
lokal o powierzchni 30,48 m2
lokal przechodni o łącznej powierzchni 43,69 m2
lokal o powierzchni 21,94,m2
lokal o powierzchni 38,14m2
lokal o powierzchni 38,14m2
lokal o powierzchni 23,25m2
lokal o powierzchni 23,25m2
lokal o powierzchni 23,30m2

Dostępność od lipca:

lokal przechodni o łącznej powierzchni 55,08 m2
lokal przechodni o łącznej powierzchni 41,73 m2

Zachęcamy do kontaktu oraz obejrzenia lokali.
justyna.kuczkowska@dawg.pl

04 / 06 / 2019
Forum Biznesowe Polska-Azerbejdżan w Baku

Delegacja z Dolnego Śląska na Forum Biznesowym Polska-Azerbejdżan w Baku!  Robert Iwan, Wiceprezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej wspólnie z Cezarym Przybylskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Michałem Bobowcem, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz...

04 / 06 / 2019

forum biznesowe polska-azerbejdżan w baku

Delegacja z Dolnego Śląska na Forum Biznesowym Polska-Azerbejdżan w Baku! 


Robert Iwan, Wiceprezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej wspólnie z Cezarym Przybylskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Michałem Bobowcem, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego uczestniczyli w Forum Biznesowym Polska - Azerbejdżan w Baku.


Podczas Forum podpisano porozumienie pomiędzy Polską a Azerbejdżanem dotyczące współpracy gospodarczej.
W wydarzeniu wzięli udział również dolnośląscy przedsiębiorcy, którzy mieli sposobność rozmów i nawiązania współpracy z azerbejdżańskimi przedsiębiorcamim, m.in.: 


Firma Kosmed produkuje preparaty pielęgnacyjne do skóry twarzy i ciała oraz włosów i paznokci, ochronne emulsje dla niemowląt, preparaty do pielęgnacji intymnej kobiet, a także preparaty przeciwodleżynowe. Na potrzeby sezonu letniego tworzymy olejki do opalania oraz produkty odstraszające komary i kleszcze. Uzupełnieniem oferty handlowej firmy są suplementy diety oraz pojemniki medyczne.


Grupa Wróbel to firma działająca w sektorze inwestycyjnym oraz sektorze motoryzacyjnym. Cele to poszukiwanie lokalnego partnera biznesowego. Od niemal 30 lat posiada autoryzację na sprzedaż i serwis samochodów marki Mercedes-Benz. Na sieć salonów i serwisów składa się dziewięć oddziałów Mercedes-Benz.


Selena S.A.t o firma posiadająca ponad 25 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i od czasu, W zależności od grup produktowych udział Seleny w rynku waha się od kilkunastu procent do niemal 40%. Firma jest jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Selena S.A. w ramach grupy dysponuje bogatym zapleczem produkcyjnym i badawczym od pian poprzez silikony, akryle i kleje na papach i tynkach kończąc.


Grupa HASCO to spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Są to: PPF Hasco-Lek S.A., CF Hasco-Lek Sp. z o.o., PCF Procefar Sp. z o.o., CBR Novasome Sp. z o.o., Vratislavia Medica Sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Dziecięce Sp. z o.o. oraz Fundacja Hasco-Lek.Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. to wiodący producent leków, suplementów diety oraz produktów medycznych.W portfolio PPF Hasco-Lek S.A. znajduje się blisko 400 produktów.

31 / 05 / 2019
Misja gospodarcza dolnośląskich...

Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Wietnamu! Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Zagranicznym Biurem Handlowym w Ho Chi Minh City zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Wietnamu, która odbędzie się w terminie 24-30 czerwca 2019 r....

31 / 05 / 2019

misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do wietnamu

Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Wietnamu!

Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Zagranicznym Biurem Handlowym w Ho Chi Minh City zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Wietnamu, która odbędzie się w terminie 24-30 czerwca 2019 r.

Misji przewodniczyć będzie Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Współpraca Dolny Śląsk z Wietnamem rozwija się dynamicznie od 2018 roku. Organizowana misja gospodarcza ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy województwem dolnośląskim, a prowincjami Thai Nguyen i Bac Giang, położonymi na północy kraju. W trakcie misji przewidziane są fora gospodarcze w Hanoi, Ho Chi Minh City i stolicach prowincji, intensywne rozmowy biznesowe, wymiana doświadczeń, jak również spotkania z władzami samorządowymi i instytucjami otoczenia biznesowego.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: dawg.pl
Na zgłoszenia przedsiębiorców oczekujemy do 05.06.2019 r.


Formularz zgłoszeniowy - Wietnam 2019

Oferta misji gospodarczej - Wietnam 2019

30 / 05 / 2019
BEZPŁATNE SZKOLENIE - Zarządzanie ryzykiem...

Szanowni Państwo, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. zaprasza na szkolenie, kierowane do kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz specjalistów od finansów i księgowości z zakresie „Zarządzania ryzykiem walutowym w kontaktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej”....

30 / 05 / 2019

bezpłatne szkolenie - zarządzanie ryzykiem walutowym

Szanowni Państwo,
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. zaprasza na szkolenie, kierowane do kadry zarządzającej przedsiębiorstw oraz specjalistów od finansów i księgowości z zakresie „Zarządzania ryzykiem walutowym w kontaktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej”. Prelekcję poprowadzi Jacek Maliszewski – główny ekonomista firmy DMK, ekspert w dziedzinie zarządzania ryzykiem walutowym, biegły zachodniopomorskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli w zakresie instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe. Szkolenie odbędzie się terminie 13-14 czerwca 2019 r. w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG sp. z o.o., a zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym coie@dawg.pl (formularz zgłoszeniowy w załączeniu) oraz poprzez formularz elektroniczny https://forms.gle/YgCmPnHkCQfRmDPRA w terminie do 11 czerwca 2019 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

 

-> program szkolenia

-> Formularz zgłoszeniowy

24 / 05 / 2019
Nowy termin składania wniosków

Wydłużenie terminu składania wniosków w ramach V naboru do projektu pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” konkurs horyzontalny i ZIT WrOF do dnia 9.06.2019r. do godz. 15.00. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty/Bony na innowacyjne  usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” konkurs horyzontalny i ZIT WrOF.

24 / 05 / 2019

nowy termin składania wniosków

Wydłużenie terminu składania wniosków w ramach V naboru do projektu pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” konkurs horyzontalny i ZIT WrOF do dnia 9.06.2019r. do godz. 15.00. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Projekty/Bony na innowacyjne  usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” konkurs horyzontalny i ZIT WrOF.

21 / 05 / 2019
PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE - Wrocław 2019

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) . Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń...

21 / 05 / 2019

pracownicze plany kapitałowe - wrocław 2019

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych.

Objęliśmy patronatem konferencję pn. „Pracownicze Plany Kapitałowe”, która odbędzie się 30 maja br. we Wrocławiu! Na konferencji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące PPK, m.in.:

W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK? 

Czy i jakich dostosowań wymagać będą systemy kadrowo-płacowe? 

Jak informację o PPK przedstawić pracownikom?

więcej informacji o konferencji

Zachęcamy do bezpłatnego udziału w wydarzeniu!

17 / 05 / 2019
EXPO DUBAJ 2020 – Łącząc umysły, tworzymy...

Głównym celem udziału samorządu Dolnego Śląska oraz naszych przedsiębiorców na EXPO 2020 jest nie tylko promocja, ale i wykorzystanie szansy na rozwój naszego regionu i lokalnych firm. Będziemy obecni w najlepszym wystawienniczym miejscu na świecie – tymi słowami powitał uczestników spotkania...

17 / 05 / 2019

expo dubaj 2020 – łącząc umysły, tworzymy przyszłość.

Głównym celem udziału samorządu Dolnego Śląska oraz naszych przedsiębiorców na EXPO 2020 jest nie tylko promocja, ale i wykorzystanie szansy na rozwój naszego regionu i lokalnych firm. Będziemy obecni w najlepszym wystawienniczym miejscu na świecie – tymi słowami powitał uczestników spotkania informacyjnego dotyczącego organizacji Światowej Wystawy EXPO Dubaj 2020 Robert Iwan, wiceprezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej S. A. Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz pracownicy samorządowi zapoznali się z założeniami prezentacji Polski podczas EXPO 2020, które przedstawiła Marta Zielińska reprezentująca Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Polski pawilon wystawienniczy znajdować się będzie w centralnym punkcie wystawy, w części poświęconej mobilności. Połączenie naturalnych materiałów, z których powstanie pawilon, a także zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli zainteresować polskimi produktami, naszą tradycją, kulturą i unikatowością przyrody uczestników wystawy. Zgodnie z założeniami organizatorów EXPO wystawę w Dubaju ma odwiedzić blisko 18 milionów gości, a na szczególne uwzględnienie zasługuje fakt, że pierwszy raz w historii aż 70% uczestników będzie pochodzić z innych krajów niż gospodarze przedsięwzięcia. Warto zaznaczyć, że wśród partnerów PAIH przy organizacji polskiego pawilonu jest już pierwsza dolnośląska firma Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” z Bolesławca, która wyposaży piekarnio-cukiernię będącą wizytówką polskiej kuchni. Ostatnia prezentacja, w ramach spotkania informacyjnego dotyczyła warunków i możliwości prowadzenia biznesu dla polskich przedsiębiorców na terenie ZEA. Małgorzata Panek-Kasińska, CEO MK Business Link Sp. z o.o. przedstawiała charakterystykę ekonomiczną kraju, warunki na jakich mogą działać tam polscy przedsiębiorcy, a także zasady, którymi powinniśmy się kierować podejmując współpracę z lokalnym biznesem.


13 / 05 / 2019
Piąty nabór wniosków do projektu: „Bony na...

W związku z zaplanowanym na 6 maja 2019r.,  V naborem wniosków do projektu: „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się 21 maja  (wtorek) 2019r. w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław, godz. 10.00, sala VIP, II piętro. Formularze zgłoszeniowe na spotkanie prosimy przesyłać do dnia 20 maja br. września na adres:...

13 / 05 / 2019

piąty nabór wniosków do projektu: „bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora msp” – konkurs horyzontalny i zit wrof

W związku z zaplanowanym na 6 maja 2019r.,  V naborem wniosków do projektu: „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza na spotkanie informacyjne.

Spotkanie odbędzie się 21 maja  (wtorek) 2019r. w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław, godz. 10.00, sala VIP, II piętro.

Formularze zgłoszeniowe na spotkanie prosimy przesyłać do dnia 20 maja br. września na adres: helena.kaniewska@dawg.pl

 

Projekt pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF  skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS). 

 

Celem projektu grantowego jest zwiększenie aktywności innowacyjnej MSP oraz stymulacja ich współpracy z uczelniami oraz innymi jednostkami naukowymi.

Projekt zakłada dofinansowanie usług badawczo-rozwojowych dotyczących wdrożenia lub rozwoju produktu/technologii np.: opracowanie nowej lub udoskonalenie istniejącej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań/analiz w zakresie optymalizacji produktu.

Projekt wspiera realizację usług o charakterze badań przemysłowych i/lub eksperymentalnych prac rozwojowych, których wykonawcami są jednostki naukowe.

 

Warunki dofinansowania:

-  maksymalna wartość bonu na innowację - do 100.000, 00 zł;

-  maksymalny poziom  dofinansowania - do 85% wydatków kwalifikowanych 

 

W ramach projektu firmy mogą skorzystać również z konsultacji oraz doradztwa.

V nabór trwać będzie od 6 maja 2019r. do 26 maja 2019r.

Wnioski można składać w: Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Wrocław,
Al. Kasztanowa 3a-5, parter - pokój 005 w godz. 8.00-15.00.

Formularz_zgloszeniowy