newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

Dolny Śląsk

aktualności

25 / 03 / 2020
Ulgi dla przedsiębiorców w związku z...

Przedsiębiorco, jeżeli z powodu epidemii koronawirusa masz problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, możesz skorzystać z uproszczonych form pomocy: odroczenia o 3...

25 / 03 / 2020

ulgi dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem

Przedsiębiorco, jeżeli z powodu epidemii koronawirusa masz problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, możesz skorzystać z uproszczonych form pomocy:

  • odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r.,
  • zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, w której termin płatności rat bądź składek wyznaczono w okresie od marca do maja 2020 r., i tym samym wydłużenia o 3 miesiące terminu realizacji zawartej umowy.


Jeśli chcesz skorzystać z ulg złóż odpowiedni wniosek w tej sprawie.  Więcej informacji w komunikacie oraz na stronie internetowej https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/koronawirus-ulgi  .

 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub masz problem z wypełnieniem dokumentów zadzwoń do doradcy ds. ulg i umorzeń.  Wykaz numerów telefonów znajduje się na stronie: https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/doradca-w-sprawie-ulg-i-umorzen.


Uproszenie wniosku wynika m.in. z uzyskanej opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgodnie z którą odroczenie o 3 miesiące składek oraz zawieszenie na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, nie stanowi pomocy publicznej.

Wniosek  jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców – niezależnie od sposobu prowadzenia przez nich księgowości.

 

do pobrania:

Jak elektronicznie wyslac wniosek o odroczenie terminu platnosci uproszczony
Wniosek odroczenie uproszczony
Komunikat_odroczenie_platnosci_skladek_ZUS_-_uproszczony

16 / 03 / 2020
❗ Informacje o działalności DAWG podczas...

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym oraz w celu przeciwdziałania COVID-19 informujemy iż od dnia 16.03.2020r. do odwołania: DAWG Sp. z o.o. zawiesza bieżącą działalność Spółki DAWG w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów, W celu zapewnienia komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej zaleca się wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych na adresy oraz numery dostępne TUTAJ , Recepcja działa bez zmian, dostęp do skrzynek pocztowych działa na dotychczasowych...

16 / 03 / 2020

❗ informacje o działalności dawg podczas zagrożenia epidemicznego

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym oraz w celu przeciwdziałania COVID-19 informujemy iż od dnia 16.03.2020r. do odwołania:

  • DAWG Sp. z o.o. zawiesza bieżącą działalność Spółki DAWG w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów,
  • W celu zapewnienia komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej zaleca się wykorzystywanie korespondencji mailowej i kontaktów telefonicznych na adresy oraz numery dostępne TUTAJ,
  • Recepcja działa bez zmian, dostęp do skrzynek pocztowych działa na dotychczasowych zasadach.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

26 / 02 / 2020
UWAGA NA FIRMY POWOŁUJĄCE SIĘ NA...

UWAGA NA FIRMY POWOŁUJĄCE SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ Z OPERATORAMI! Lider Projektu AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO „ARLEG” S.A. informuje, iż w związku z powzięciem informacji o działaniach firm szkoleniowych/osób powołujących się na rzekomą współpracę z Operatorami realizującymi projekt „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II”  polegającą m. in. na możliwości pozyskania dotacji na realizację usług rozwojowych tylko w danej firmie szkoleniowej, jako warunku uzyskania dotacji; informujemy, iż OPERATORZY  nie współpracują i nie rekomendują współpracy...

26 / 02 / 2020

uwaga na firmy powołujące się na współpracę z operatorami!

UWAGA NA FIRMY POWOŁUJĄCE SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ Z OPERATORAMI!

Lider Projektu AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO „ARLEG” S.A. informuje, iż w związku z powzięciem informacji o działaniach firm szkoleniowych/osób powołujących się na rzekomą współpracę z Operatorami realizującymi projekt „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II”  polegającą m. in. na możliwości pozyskania dotacji na realizację usług rozwojowych tylko w danej firmie szkoleniowej, jako warunku uzyskania dotacji; informujemy, iż OPERATORZY  nie współpracują i nie rekomendują współpracy z żadnym podmiotem realizującym usługi rozwojowe.

 

Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty związane z aplikowaniem o dotacje są całkowicie bezpłatne i dostępne na stronach internetowych Operatorów m.in www.arleg.eu, www.dawg.pl, www.karr.pl, www.agroreg.com.pl, www.warr.pl, www.dpin.pl.

 

Przedsiębiorca MA PRAWO samodzielnie wybrać usługę rozwojową (bądź kilka usług u różnych firm szkoleniowych) odpowiadającą na potrzeby rozwojowe danego przedsiębiorstwa i/lub jego pracowników z zastrzeżeniem spełnienia wymogów Projektu (Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie jest zamieszczony na stronach internetowych Operatorów).

 

Operator w przypadku zapotrzebowania może zapewnić odbiorcom wsparcia bezpłatne poradnictwo w zakresie wyboru określonej usługi rozwojowej za pomocą mobilnych Specjalistów ds. doradztwa i rekrutacji. Celem doradztwa jest weryfikacja kwalifikowalności przedsiębiorstwa i możliwości udzielenia wsparcia finansowego, diagnozowanie w zakresie określenia potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa oraz doradztwo w zakresie wyboru usługi rozwojowej (korzystanie z systemu BUR).

LISTA OPERATORÓW REALIZUJĄCYCH PROJEKT:

Ø  LIDER PROJEKTU

AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO ARLEG S.A.

BIURO W LEGNICY

ul. Macieja Rataja 26, 59-220 Legnica

tel. 76 862 27 77, e-mail: uslugirozwojowe@arleg.eu

BIURO W GŁOGOWIE

ul. Budowlanych 6A, 67-200 Głogów

tel. 76 835 68 91, e-mail: uslugirozwojowe@arleg.eu

 

PARTNERZY PROJEKTU

Ø  DOLNOŚLĄSKA AGENCJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ SP. Z O.O.

al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław

tel. 71 736 63 12, e-mail: szkolenia@dawg.pl

Ø  KARKONOSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A.

ul. 1 Maja 27; 58-500 Jelenia Góra

tel. 75 752 75 00, e-mail: partnerstwo@karr.pl

Ø  AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO AGROREG S.A.

BIURO W NOWEJ RUDZIE

ul. Kłodzka 27, 57-402 Nowa Ruda

tel. 74 872 97 47, e-mail: bur@agroreg.com.pl

BIURO W WAŁBRZYCHU

Rynek 6 (Pokój 2), 58-300 Wałbrzych

tel. 513-907-106, e-mail: bur@agroreg.com.pl

Ø  WROCŁAWSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A.

ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław

tel. 71 797 04 00, e-mail: uslugirozwojowe@warr.pl

Ø  DOLNOŚLĄSKI PARK INNOWACJI I NAUKI S.A.

ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

tel. 71 725 42 44, e-mail: biuroprojektu@dpin.pl

 

Działania takich osób/podmiotów tj. powoływanie się na rzekomą współpracę z Operatorem, celowo wprowadza w błąd zainteresowanych.

Mając na uwadze powyższe, w razie powzięcia informacji o podobnych zdarzeniach, prosimy o niezwłoczne powiadomienie Lidera Projektu telefonicznie pod nr 76 862 27 77 lub e-mailem na adres uslugirozwojowe@arleg.eu

 

 

 

24 / 02 / 2020
Projekt szkoleniowo - doradczy

Uprzejmie informujemy, że trwa projekt szkoleniowo - doradczy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski zainteresowanych udziałem w międzynarodowych zamówieniach publicznych. Projekt, który trwa do sierpnia br. obejmuje szkolenia na terenie całego kraju, indywidualne doradztwo prawne oraz analiza rynków i wyszukiwanie przetargów. Bliższe szczegóły znajdą państwo na stronie www.zzp.wgpr.pl    

24 / 02 / 2020

projekt szkoleniowo - doradczy

Uprzejmie informujemy, że trwa projekt szkoleniowo - doradczy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski zainteresowanych udziałem w międzynarodowych zamówieniach publicznych. Projekt, który trwa do sierpnia br. obejmuje szkolenia na terenie całego kraju, indywidualne doradztwo prawne oraz analiza rynków i wyszukiwanie przetargów. Bliższe szczegóły znajdą państwo na stronie www.zzp.wgpr.pl

 

 

14 / 02 / 2020
Spotkanie networkingowe z udziałem...

Spotkanie networkingowe z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli administracji stanowej z Newady 3 marca 2020 (wtorek), o godz. 18:00 w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu Warszawa, ul. Nowy Świat 6/2, Biblioteka, V piętro. Organizatorami spotkania są: American Investor Club przy AmCham, Agencja Rozwoju Przemysłu i Biuro Gubernatora Newady ds. Rozwoju Gospodarczego. Newada od lat aktywnie angażuje się na rzecz współpracy biznesowej z Polską. Dynamicznie rozwijający się rynek lokalny, bezpośrednie sąsiedztwo bogatej Kalifornii, konkurencyjne koszty utrzymania i prowadzenia...

14 / 02 / 2020

spotkanie networkingowe z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli administracji stanowej z newady

Spotkanie networkingowe z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli administracji stanowej z Newady

3 marca 2020 (wtorek), o godz. 18:00

w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu

Warszawa, ul. Nowy Świat 6/2, Biblioteka, V piętro.

Organizatorami spotkania są: American Investor Club przy AmCham, Agencja Rozwoju Przemysłu i Biuro Gubernatora Newady ds. Rozwoju Gospodarczego.

Newada od lat aktywnie angażuje się na rzecz współpracy biznesowej z Polską. Dynamicznie rozwijający się rynek lokalny, bezpośrednie sąsiedztwo bogatej Kalifornii, konkurencyjne koszty utrzymania i prowadzenia biznesu, czy brak stanowego podatku dochodowego - to tylko niektóre atuty Newady jako miejsca do prowadzenia biznesu.  

Spotkanie będzie okazją do poznania Newady oraz do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami stanowych agencji i firm oferujących profesjonalne usługi biznesowe, potrzebne firmom zainteresowanym eksportem, importem oraz działalnością gospodarczą w Newadzie. Szefem delegacji jest Dyrektor ds. Handlu Międzynarodowego w Biurze Gubernatora Newady dr Paweł Pietrasieński, który przez wiele lat wspierał polskie firmy na amerykańskim rynku, kierując WPHI w Waszyngtonie. Listę członków delegacji przesyłamy w załączeniu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc pierwszeństwo mają firmy należące do American Investor Club przy Amerykańskiej Izbie Handlowej. Prosimy o zgłaszanie udziału w spotkaniu mailowo do dnia 21 lutego na adres: aic@amcham.pl.

07 / 02 / 2020
Spotkanie dla przedsiębiorców „NOWE RYNKI...

Zapraszamy na spotkanie dla przedsiębiorców „NOWE RYNKI ZBYTU” Aleja Kasztanowa 3A, Wrocław, sala Wiśniowa czwartek 05.03.2020, godz 10:00 Tematy spotkania: udział w targach i branżowych wydarzeniach gospodarczych udział w bezpośrednich spotkaniach biznesowych z potencjalnymi...

07 / 02 / 2020

spotkanie dla przedsiębiorców „nowe rynki zbytu”

Zapraszamy na spotkanie dla przedsiębiorców „NOWE RYNKI ZBYTU” Aleja Kasztanowa 3A, Wrocław, sala Wiśniowa czwartek 05.03.2020, godz 10:00

Tematy spotkania:

  • udział w targach i branżowych wydarzeniach gospodarczych
  • udział w bezpośrednich spotkaniach biznesowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi
  • udział w wujazdowych misjach gospodarczych
  • udział w gospodarczej kampanii promocyjnej regionu

Projekt ma na celu wzrost poziomu umiędzynarodowienia firm z Dolnego Śląska. Realizowany będzie przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Konsultantów, Ambasad i Izb Gospodarczych na całym świecie.

Elektroniczny Formularz zgłoszenia udziału: https://forms.gle/byFDxHaDNXREAnou5

Więcej informacji po numerem telefonu 71 736 63 07.

 

07 / 02 / 2020
Inwestowanie w Ścinawie się opłaca!

Inwestowanie w Ścinawie się opłaca! Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie to unikatowy projekt, teren wewnętrznie skomunikowany, uzbrojony i ogrodzony. Obszar, którego właścicielem jest Gmina Ścinawa, obejmuje ok. 17 hektarów, z czego 15 hektarów to tereny inwestycyjne, pozostałą część zajmują drogi wewnętrzne. Wstępnie SAG został podzielony na 5 działek. Lokalizacja strefy jest wyjątkowo atrakcyjna, nie tylko z uwagi na bliskość drogi krajowej, ale także dzięki wyremontowanej w 2017 roku bocznicy, zarządzanej przez PKP PLK, bezpośrednio połączonej z linią kolejową nr 273 (Wrocław...

07 / 02 / 2020

inwestowanie w ścinawie się opłaca!

Inwestowanie w Ścinawie się opłaca!

Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie to unikatowy projekt, teren wewnętrznie skomunikowany, uzbrojony i ogrodzony. Obszar, którego właścicielem jest Gmina Ścinawa, obejmuje ok. 17 hektarów, z czego 15 hektarów to tereny inwestycyjne, pozostałą część zajmują drogi wewnętrzne. Wstępnie SAG został podzielony na 5 działek. Lokalizacja strefy jest wyjątkowo atrakcyjna, nie tylko z uwagi na bliskość drogi krajowej, ale także dzięki wyremontowanej w 2017 roku bocznicy, zarządzanej przez PKP PLK, bezpośrednio połączonej z linią kolejową nr 273 (Wrocław Główny-Szczecin Główny), która jest jednym z ważniejszych szlaków towarowych Polski. Jesteśmy gotowi do przyjęcia inwestorów i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, Gmina Ścinawa może wydzielić mniejszy teren.
Podstawowe nieruchomości do zagospodarowania w Strefie Aktywności Gospodarczej:
(wykaz działek wraz z powierzchniami i cenami za metr kwadratowy).

208/1 - 54,99 zł, 208/2 - 44,93 zł, 208/3 - 44,41 zł, 208/4 - 45,73 zł, 208/5 - 46,56 zł

Gmina Ścinawa jest oficjalnym partnerem Legnickiej Strefy Aktywności Ekonomicznej. Na mocy zawartego porozumienia SAG ujęto w ofercie terenów inwestycyjnych, promowanych i wspieranych przez LSSE. Inwestorzy, którzy zdecydują się prowadzić swoją działalność w Ścinawie mogą liczyć na wszystkie udogodnienia, jakie gwarantuje udział w projekcie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zakładka na oficjalnej stronie: http://nowa.scinawa.pl/index.php/sag/ 

do pobrania: Strefa_Aktywnosci_Gospodarczej_w_Scinawie1

 

 

 

27 / 02 / 2019
MISJA Z USA NA DOLNYM ŚLĄSKU

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Greater Richmond Partnership - regionalnej organizacji rozwoju ekonomicznego amerykańskiego stanu Virginia. GRP poszukuje polskich firm zainteresowanych sprzedażą swoich produktów i usług na terenie USA oraz inwestycjami na rynku...

27 / 02 / 2019

misja z usa na dolnym śląsku

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Greater Richmond Partnership - regionalnej organizacji rozwoju ekonomicznego amerykańskiego stanu Virginia. GRP poszukuje polskich firm zainteresowanych sprzedażą swoich produktów i usług na terenie USA oraz inwestycjami na rynku amerykańskim. 

Przedstawciele GRP odwiedzą Dolny Śląsk w dniach 20-24.05.2019. Do współpracy zapraszają firmy z branż:

usługi
technologie informatyczne (IT)
finanse i ubezpieczenia
biotechnologia
kosmetyki
łańcuchy dostaw (logistyka)
zaawansowana produkcja
żywność i napoje.

Firmy zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami GRP prosimy o kontakt do dnia 21 marca:

Wojciech Michańcio,e-mail:wojciech.michancio@dawg.pl, tel.: 71 736 63 07

Region Richmond w stanie Virginia to:

ponad 1 250 000 mieszkańców
ponad 200 zakładów zagranicznych spółek z 30 krajów
550 spółek międzynarodowych
około 20 000 mieszkańców o polskich korzeniach
6% stawka podatku dochodowego od przedsiębiorstw

POZNAJ MOŻLIWOŚCI INWESTYCYJNE STANU VIRGINIA:

https://www.grpva.com/wp-content/uploads/2016/11/Poland_2017_pol_web.pdf

26 / 02 / 2019
EKSPORT NA RYNKI NIEMIECKOJĘZYCZNE

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym "Jak być skutecznym w kraju niemieckojęzycznym i dlaczego tylko niektórzy odnoszą sukcesy"? Podczas spotkania eksperci omówią m.in. specyfika rynków i czynniki sukcesu na rynkach DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), błędy popełniane przez...

26 / 02 / 2019

eksport na rynki niemieckojęzyczne

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym "Jak być skutecznym w kraju niemieckojęzycznym i dlaczego tylko niektórzy odnoszą sukcesy"? Podczas spotkania eksperci omówią m.in. specyfika rynków i czynniki sukcesu na rynkach DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), błędy popełniane przez polskie firmy na rynkach DACH oraz sposoby wykorzystania rynków przy pogarszającej się koniunkturze gospodarczej. 

Prelegentami będą przedstawiciele firmy DREBERIS, pomagającej przedsiębiorstwom działającym na rynkach niemieckojęzycznych i planującym ekspansję: Paweł Kulbiński – Prokurent, ekspert oraz Łukasz Jankowski – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 marca 2019 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 71 736 63 11,  71 736 63 07.

AGENDA SPORKANIA ORAZ INFORMACJE O RYNKACH NIEMIEC, AUSTRII I SZWAJCARII:

spotkanie_dla_dolnoslaskich_MSP-_rynek_niemiecki_28._03._2019_1

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_28.03