newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

Dolny Śląsk

aktualności

13 / 04 / 2018
MISJA PRZEDSIĘBIORCÓW DO CHIN

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Zagraniczne Biuro Handlowe w Szanghaju zapraszają do działu w misji gospodarczej do Szanghaju, prowincja Anhui (Hefei). Misja odbędzie się w dniach 27 maja - 3 czerwca i przewodniczyć jej będzie...

13 / 04 / 2018

misja przedsiębiorców do chin

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Zagraniczne Biuro Handlowe w Szanghaju zapraszają do działu w misji gospodarczej do Szanghaju, prowincja Anhui (Hefei). Misja odbędzie się w dniach 27 maja - 3 czerwca i przewodniczyć jej będzie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Do udziału zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami na rynku chińskim. Szczególnie zachęcamy przedsiębiorców z branż: spożywczej, fotowoltaicznej, produkcji pojazdów elektrycznych i turystycznej.

Szczegóły >>> OFERTA_MISJA_GOSPODARCZA_DO_CHIN

Formularz >>> FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_MISJA_CHINY

 

 

 


 

 

 


 

23 / 03 / 2018
MISJA GOSPODARCZA PRZEDSIĘBIORCÓW

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. we współpracy z Ambasadą RP w Rzymie, w dniach od 2 do 3 maja bieżącego roku organizuje misję gospodarczą do Włoch (Rzym) . Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami, a firmami z Włoch.Do udziału w...

23 / 03 / 2018

misja gospodarcza przedsiębiorców

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. we współpracy z Ambasadą RP w Rzymie, w dniach od 2 do 3 maja bieżącego roku organizuje misję gospodarczą do Włoch (Rzym) . Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami, a firmami z Włoch.Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych promocją swoich towarów i usług, pozyskaniem nowych rynków zbytu oraz kontrahentów.

więcej >>> MISJA_WLOCHY

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY

 

 

 

 

 


 

14 / 02 / 2018
GOSPODARCZA MISJA DO GRUZJI

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz...

14 / 02 / 2018

gospodarcza misja do gruzji

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranymi kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.
Do udziału w misji zapraszamy w szczególności przedsiębiorców reprezentujących sektory: budowlany, rolno – spożywczy, medyczny, farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny i turystyczny. Delegacji przewodniczyły będą Panie Marszałek Iwona Krawczyk oraz Ewa Mańkowska.
Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem. Jest liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. System regulacyjny oferuje korzystne warunki prowadzenia biznesu, co potwierdzają corocznie wysokie 9 miejsce w raporcie Doing business 2018. Zdecydowane reformy pozwoliły na praktycznie całkowite wyeliminowanie drobnej korupcji.

Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

Kwietniowa misja gospodarcza będzie drugą oficjalną wizytą przedstawicieli naszego regionu w Gruzji. Poprzednia, w maju 2017 roku, pozwoliła nawiązać współpracę w zakresie nauki i kultury, poznać wzajemne oczekiwania i możliwości w zakresie gospodarki i wymiany handlowej, a także podpisać stosowne umowy z władzami regionu Adżaria. Znacznym ułatwieniem dla obustronnej współpracy będzie uruchomienie od końca marca tego roku bezpośredniego połączenia lotniczego z Wrocławia do Gruzji (Kutaisi).

Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w wydarzeniu, a tym samym wykorzystania kolejnych możliwości rozwoju Państwa Firmy.

Z poważaniem Hubert Papaj
prezes DAWG sp. z o.o.

 

ZAŁĄCZNIK NR 1

OFERTA_WYJAZD_GRUZJA

ZAŁĄCZNIK NR 2

INFORMACJE_O_GRUZJI

ZAŁĄCZNIK NR 3

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY

 

26 / 01 / 2018
KONFERENCJA W TOKIO

Zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w Japonii w dniach 3 - 7 marca tego roku. Temat przewodni to wprowadzanie firm na rynek azjatycki. Konferencja jest organizowana przy wsparciu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio.   JapanBusinessConference...

26 / 01 / 2018

konferencja w tokio

Zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w Japonii w dniach 3 - 7 marca tego roku. Temat przewodni to wprowadzanie firm na rynek azjatycki. Konferencja jest organizowana przy wsparciu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio.

 

JapanBusinessConference

 

 

 


 

12 / 01 / 2018
SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA EKSPORTERÓW -...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Polsko – Gruzińska Izba Przemysłowo - Handlowa zapraszają do udziału w Forum Polsko-Gruzińskim, poświęconemu możliwościom eksportu i inwestowania w Gruzji. Wydarzenie poprzedza misję gospodarczą...

12 / 01 / 2018

spotkanie informacyjne dla eksporterów - gruzja

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Polsko – Gruzińska Izba Przemysłowo - Handlowa zapraszają do udziału w Forum Polsko-Gruzińskim, poświęconemu możliwościom eksportu i inwestowania w Gruzji. Wydarzenie poprzedza misję gospodarczą przedsiębiorców do Gruzji, która odbędzie się w dniach 3 – 7. 04. 2018 r.

Forum, przygotowujące do kwietniowej misji odbędzie się we Wrocławiu 23. 01. 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00, w Inkubatorze Przedsiębiorczości DAWG sp. z o.o, przy al. Kasztanowej 3a . Gościem honorowym forum będzie Ilia Darchiashvili, ambasador Gruzji w Polsce. Ofertę inwestycyjną i eksportową dla dolnośląskich przedsiębiorców przedstawi Natalia Topchishvili, radca handlowy Ambasady Republiki Gruzji w Rzeczypospolitej Polskiej.

Potwierdzenia udziału w wydarzeniu 23.01.2018 prosimy przesyłać na adres: coie@dawg.pl ( z tytułem Gruzja) do dnia 20.01.2018

Wydarzenie poprzedza misję gospodarczą przedsiębiorców do Gruzji, która odbędzie się w dniach 3 – 7. 04. 2018 r.W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B w Batumi oraz Tbilisi. Do udziału w misji zapraszamy w szczególności przedsiębiorców reprezentujących sektory: budowlany, rolno – spożywczy, medyczny, farmaceutyczny, kosmetyczny i chemiczny. Delegacji przewodniczyły będą Panie Marszałek Iwona Krawczyk oraz Ewa Mańkowska.

Gruzja to obecnie jeden wielki plac budowy. Powstaje tam szereg inwestycji drogowych, hotelowych czy związanych z budową sieci kanalizacyjnej. Turystyka i budownictwo to główne sektory, w których możliwa jest najgłębsza polsko-gruzińska współpraca gospodarcza. Do tego energetyka wodna, produkcja wina, przetwórstwo rolno-spożywcze, przemysł farmaceutyczny, chemiczny, kosmetyczny, IT. Gruzini poszukują kapitału, technologii, know how, a przede wszystkim usług o charakterze wykonawczym.
Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem. Jest liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Iran i Arabii Saudyjskiej.

 

11 / 01 / 2018
KALENDARIUM MISJI GOSPODARCZYCH I TARGÓW...

KALENDARIUM MISJI GOSPODARCZYCH I TARGÓW NA 2018 ROK DAWG sp. z o.o. zaprasza do udziału w międzynarodowych wydarzeniach gospodarczych - misjach, targach, spotkaniach B2B. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców sektora MŚP, którzy zamierzają poszerzyć swoją działalność eksportową o nowe...

11 / 01 / 2018

kalendarium misji gospodarczych i targów na 2018 rok

KALENDARIUM MISJI GOSPODARCZYCH I TARGÓW NA 2018 ROK
DAWG sp. z o.o. zaprasza do udziału w międzynarodowych wydarzeniach gospodarczych - misjach, targach, spotkaniach B2B. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców sektora MŚP, którzy zamierzają poszerzyć swoją działalność eksportową o nowe rynki zbytu. Poniżej prezentujemy plan promocji gospodarczej na 2018 rok na terenie Europy, Azji i Ameryki.


WŁOCHY, 4.03 - 7.03.2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Rzymu
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a włoskimi firmami
Wizyty we włoskich przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Promocja sektorów: motoryzacyjnego, AGD, RTV, spożywczego, maszynowego


GRUZJA, 3.04 - 7.04.2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Tbilisi i Batumi
Forum Gospodarcze z udziałem gruzińskich izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a gruzińskiego, firmami
Wizyty w przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Promocja sektorów: maszynowego, chemicznego, farmaceutycznego, budowlanego, turystycznego


STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI, 16.04 - 20.04.2018
Promocyjny wyjazd studyjny do San Francisco
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty w przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a amerykańskimi firmami
Promocja sektorów: IT/ICT, innowacyjnego, nowych technologii, motoryzacyjnego


HISZPANIA, maj 2018
Światowe Targi INNOVA Barcelona - jedne z najważniejszych międzynarodowych innowacyjnych targów w Europie.
Stoisko Województwa Dolnośląskiego -> regionalne produkty innowacyjne, wynalazki, oferta współpracy z dolnośląskimi innowacyjnymi przedsiębiorstwami, spotkania biznesowe z przedstawicielami izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu, potencjalnymi inwestorami oraz partnerami handlowymi
Promocja sektorów: produkcja maszyn i urządzeń, technologie informacyjno – komunikacyjne, chemicznego i farmaceutycznego


WIELKA BRYTANIA, czerwiec 2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Londynu
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty w przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a brytyjskimi firmami
Promocja sektorów: motoryzacyjnego, AGD, RTV, spożywczego, maszynowego


DANIA, czerwiec 2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Kopenhagi
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty w przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a duńskimi firmami
Promocja sektorów: motoryzacyjnego, RTV, chemicznego, maszynowego


WIETNAM, 8.11 - 11.08.2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Ho Shi Mihn
Targi Vietfood and Beverage
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty w wietnamskich przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a wietnamskimi firmami
Promocja sektorów: spożywczego, maszynowego, chemicznego i farmaceutycznego


KOREA, wrzesień 2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Seulu
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty w przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a koreańskimi firmami
Promocja sektorów: motoryzacyjnego, RTV, maszynowego, IT /ICT


JAPONIA, październik 2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Tokio
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty we japońskich przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a japońskimi firmami
Promocja sektorów: motoryzacyjnego, maszynowego, chemicznego, IT/ICT


FRANCJA, 21.10 - 25.10.2018
Targi SIAL Paryż
Targi SIAL Paris -> jedne z najważniejszych międzynarodowych imprez targowo-wystawienniczych dla branży rolno-spożywczej na świecie
Stoisko Województwa Dolnośląskiego -> regionalne produkty żywnościowe wysokiej jakości, oferta współpracy z dolnośląskimi przedsiębiorstwami, spotkania biznesowe z przedstawicielami izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu, potencjalnymi inwestorami oraz partnerami handlowymi
Promocja sektorów: spożywczego


AUSTRIA, październik 2018
Promocyjny wyjazd studyjny do Linz
Forum Gospodarcze z udziałem izb gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedstawicieli inwestorów
Wizyty w przedsiębiorstwach -> promocja współpracy z dolnośląskimi eksporterami
Spotkania B2B pomiędzy polskimi, a austriackimi firmami
Promocja sektorów: usługowego, motoryzacyjnego, maszynowego, IT /ICTPROWADZIMY EKSPORTERÓW DO CELU

WSPARCIE DAWG dla eksporterów
Organizator powyższych wydarzeń - Dolnośląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera spółki DAWG jest oficjalnym partnerem Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji, Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Wydziałów Promocji i Handlu polskich ambasad na całym świecie.

Świadczymy usługi w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i/lub inwestycji poza granicami Polski:

  • dostęp do biblioteki informacji
  • organizacja misji gospodarczych
  • udział w targach
  • kojarzenie partnerów
  • sprawdzanie kontrahentów
  • analiza rynku docelowego pod kątem produktu/usługi
  • opracowanie strategii rozwoju eksportu
  • doradztwo eksportowe
  • marketing na rynkach zagranicznych
  • szkolenia proeksportowe

 

 


 

11 / 01 / 2018
DELEGACJA BIZNESOWA DO STANU TEKSAS

W związku z otwarciem Konsulatu Generalnego RP w Houston oraz zainteresowaniem strony amerykańskiej pogłębianiem relacji gospodarczych z Polską, Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych planuje organizację delegacji biznesowej do stanu Teksas. Wstępny termin wizyty...

11 / 01 / 2018

delegacja biznesowa do stanu teksas

W związku z otwarciem Konsulatu Generalnego RP w Houston oraz zainteresowaniem strony amerykańskiej pogłębianiem relacji gospodarczych z Polską, Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych planuje organizację delegacji biznesowej do stanu Teksas. Wstępny termin wizyty to pierwszy kwartał br. Do udziału zapraszamy sektory IT, lotniczy/kosmiczny oraz biotechnologiczny/medyczny.

Po wstępnym rozeznaniu dokonanym przez Ambasadę RP w Waszyngtonie uznano, że najwięcej możliwości spotkań z potencjalnymi partnerami istnieje w powyższych sektorach. Pod uwagę brane są wizyty w takich firmach/instytucjach jak m.in.: NASA Johnson Space Center, Texas Medical Center oraz ew. innych zasugerowanych przez Państwa (przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w wydarzeniu). Partnerami do organizacji potencjalnych spotkań b2b na miejscu będą Greater Houston Partnership oraz Polsko-Amerykańska Rada Biznesu.

Przypominamy, że w przypadku wyjazdów organizowanych przez MSZ pokrywają Państwo koszty przelotu i zakwaterowania we własnym zakresie. Po stronie organizatorów leży organizacja transportu i logistyki na miejscu, sal do spotkań itp.

Prosimy o przesłanie informacji dot. wstępnego zainteresowania wizytą do 19.01 br. na adres:
agata.czyrsznic-dobrowolska@msz.gov.pl lub daniel.piekarski@msz.gov.pl.

 

 


 

03 / 02 / 2020
Podpisanie umowy z Bankiem Gospodarstwa...

W dniu 30.01.2020 r. podpisaliśmy umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego , na mocy której Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej została jednym z operatorów instrumentu finansowego Pożyczka Rozwojowa dla dolnośląskich przedsiębiorców.  „ Jest to bardzo ciekawa oraz korzystna...

03 / 02 / 2020

podpisanie umowy z bankiem gospodarstwa krajowego

W dniu 30.01.2020 r. podpisaliśmy umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, na mocy której Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej została jednym z operatorów instrumentu finansowego Pożyczka Rozwojowa dla dolnośląskich przedsiębiorców. 


„ Jest to bardzo ciekawa oraz korzystna oferta dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Takiego dofinansowania nie ma w komercyjnych instytucjach, także zachęcam przedsiębiorców do skorzystania z Pożyczki Rozwojowej. Zapraszam do Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej. Jesteśmy już gotowi i nabór wniosków rusza od poniedziałku.” - powiedział podczas konferencji prasowej Roman Kozłowski, Prezes Zarządu DAWG.


Nabór formularzy zgłoszeniowych rozpoczynamy w poniedziałek 03.02.2020 r
Więcej informacji w zakładce:  Pozyczka-Rozwojowa

22 / 01 / 2020
Badanie rynku - ochrona

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z.o.o., al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław, zwraca się o przedstawienie wyceny dla potrzeb szacowania wartości zamówienia na usługi ochrony i dozoru obiektu Zamawiającego położonego przy Al. Kasztanowej 3a–5 we Wrocławiu dla przedstawionych parametrów usługi. Wycenę wstępną, dla potrzeb szacowania wartości zamówienia, prosimy przedstawić w terminie do dnia 29.01.2019 r., na adres e-mail: inkubator@dawg.pl do pobrania:  Badanie rynku_ochrona    

22 / 01 / 2020

badanie rynku - ochrona

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z.o.o., al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław, zwraca się o przedstawienie wyceny dla potrzeb szacowania wartości zamówienia na usługi ochrony i dozoru obiektu Zamawiającego położonego przy Al. Kasztanowej 3a–5 we Wrocławiu dla przedstawionych parametrów usługi.
Wycenę wstępną, dla potrzeb szacowania wartości zamówienia, prosimy przedstawić w terminie do dnia 29.01.2019 r., na adres e-mail: inkubator@dawg.pl

do pobrania: Badanie rynku_ochrona