newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

10 / 12 / 2018
POLSKO-CZESKA WSPÓŁPRACA TURYSTYCZNA

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina ma promować Dolny Śląsk w Republice Czeskiej. Czesi kuszą nas zamkami i parkami rekreacyjnymi - we Wrocławiu odbyła się konferencja „ Współpraca i promocja turystyczna Dolny Śląsk - Kraj środkowoczeski ” z udziałem polskich i czeskich firm branży turystycznej....

10 / 12 / 2018

polsko-czeska współpraca turystyczna

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina ma promować Dolny Śląsk w Republice Czeskiej. Czesi kuszą nas zamkami i parkami rekreacyjnymi - we Wrocławiu odbyła się konferencja „ Współpraca i promocja turystyczna Dolny Śląsk - Kraj środkowoczeski ” z udziałem polskich i czeskich firm branży turystycznej.

Ponad 20 firm zgromadziła konferencja i spotkania B2B organizowana przez UMWD, DAWG oraz czeskie stowarzyszenie Elbiana. Firmy- m.in. biura podróży, hotele, parki rozrywki i portale turystyczne – z Polski i środkowych Czech, prezentowały swoje oferty oraz szukały partnerów do współpracy.
- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem. Nie sądziliśmy, że partnerzy z Dolnego Śląska będą tacy otwarci na współpracę z nami. W mojej opinii na takiej kooperacji możemy dużo zyskać, każda ze stron. Będziemy zachęcać też polskie firmy do wspólnego zrzeszenia w jednej organizacji turystycznej. To pozwoli nam jeszcze lepie, wspólnie się promować - mówili Marketa Wernerova oraz Jiri Antoś zCzeskiej Centrali Ruchu Turystycznego - CzechTourism.
Z Czech przyjechali do Wrocławia przedstawiciele 5 podmiotów turystycznych: barokowego zamku Loučeň z unikatowym w skali ogólnoeuropejskiej zbiorem labiryntów i korytarzy, zamku Mcely położone niecałą godzinę jazdy od Pragi, którego restauracja Piano Nobile należy do jednej z najlepszych w Czechach, SanatoriumPoděbrady, stanowiącego największe uzdrowisko w środkowych Czechach, prywatnego zoo Chleby z unikatowymi na światową skalę gatunkami zwierząt, na przykład pochodzących z Wietnamu małp Langur - Duk oraz Parku Rozrywki Miraculum w środkowo-czeskich Milovicach, z którym od kilku już lat współpracuje kłodzki Park Miniatur.

- Kooperacja z Czechami jest bardzo ważna. Z Miraculum współpracujemy od kilku lat i to przynosi fajne efekty. Oni mają m.in. kontaktowe zoo, trampoliny podziemne korytarze czy kolej wąskotorową łączącą park z sąsiednim poligonem czołgowym. My mamy kilkadziesiąt miniatur słynnych budowli z całego świata w otoczeniu baśniowej scenerii unikalnych ponad 500 gatunków drzew i krzewów. Dzieli nas 200 kilometrów, a łączy wspólna propozycja fantastycznego spędzania czasu- mówi Jarosław Ptaszkiewicz prezes Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.

Dolny Śląsk chce zachęcić Czechów do odwiedzin Szklakiem Piwa i Wina. Szlak, którego intensywna promocja wkrótce ruszy, ma popularyzować nasz region z nieznanej dotąd perspektywy.

- Obfitujemy w małe, lokalne browary rzemieślnicze i winnice z wyjątkowymi produktami tworzonymi w naturalny sposób. Chcemy, by turyści poznawali Dolny Śląsk i jego atrakcje kulturalne, krajobrazowe i historyczne, opierając się na dziedzictwie lokalnych produktów, jakimi są wino i piwo. To bardzo fajna inicjatywa, a dla Czechów słynących z zamiłowania do lokalnych trunków, może być wyjątkowo interesująca - podkreśla Karol Przywara, dyr. wydziału współpracy z zagranicą UMWD.

Czesi byli pod wrażeniem nie tylko bardzo konkretnych rozmów biznesowych z dolnośląskimi przedsiębiorcami, ale również samego Wrocławia. Jarmark Bożonarodzeniowy we wrocławskim rynku zachwycił nie tylko rozmiarem, różnorodną ofertą, ale również cenami produktów, które - w porównaniu do oferowanych na podobnym jarmarku w Pradze - są znacznie niższe.

 

 


 

10 / 12 / 2018
WIZYTA STUDYJNA W Buenos Aires

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. rozpoczęła wizytę studyjną w Argentynie. Wizyta ma na celu nawiązanie kontaktów gospodarczych i wprowadzenie dolnośląskich MŚP na tamtejszy rynek. Argentyna jest drugim po Brazylii partnerem handlowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej...

10 / 12 / 2018

wizyta studyjna w buenos aires

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. rozpoczęła wizytę studyjną w Argentynie. Wizyta ma na celu nawiązanie kontaktów gospodarczych i wprowadzenie dolnośląskich MŚP na tamtejszy rynek.
Argentyna jest drugim po Brazylii partnerem handlowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Bilans handlowy z Argentyną od lat mamy ujemny - wciąż znacznie więcej importujemy, niż eksportujemy. Wartość importu wynosi ponad 2 844 mln zł, a kupujemy głównie artykuły spożywcze, produkty pochodzenia roślinnego, zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego. Eksportujemy przede wszystkim maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, pojazdy, samoloty, statki i inne środki transportu oraz produkty przemysłu chemicznego, a wartość tej sprzedaży wynosi ok. 310 mln zł.

W Argentynie obecnych jest kilkanaście polskich firm. Do najbardziej znanych marek należą Ursus i Pronar- producenci ciągników rolniczych i maszyn rolniczych,holding Colian( Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta, Hellena) czy spółka CEDC i jej Żubrówka.

DAWG w Buenos Aires promuje szczególnie branże spożywczą, meblarską, kosmetyczną i farmaceutyczną. Z naszymi regionalnymi markami chce zapoznać szczególnie Polonię Argentyńską, która liczy nawet 400 tys. osób i koncentruje się waśnie w stolicy Argentyny.

 

 

 


 

 

04 / 12 / 2018
DOLNY ŚLĄSK - DOLINA KRZEMOWA

Współpraca międzyuczelniana, kooperacja pomiędzy inkubatorami przedsiębiorczości i oferta inwestycyjna dla firm z Kalifornii zainteresowanych poszerzeniem biznesu o Dolny Śląsk to najważniejsze aspekty zakończonej właśnie misji gospodarczej naszego regionu do USA. Misja organizowana była przez...

04 / 12 / 2018

dolny śląsk - dolina krzemowa

Współpraca międzyuczelniana, kooperacja pomiędzy inkubatorami przedsiębiorczości i oferta inwestycyjna dla firm z Kalifornii zainteresowanych poszerzeniem biznesu o Dolny Śląsk to najważniejsze aspekty zakończonej właśnie misji gospodarczej naszego regionu do USA. Misja organizowana była przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Zagraniczne Biuro Handlowe San Francisco.

Misja do Kalifornii to element projektu pn. „Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i za granicą ” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt polega na promocji gospodarczej województwa dolnośląskiego oraz na wsparciu dolnośląskich MŚP w procesie internacjonalizacji. Do Kalifornii wraz z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej pojechało sześć dolnośląskich przedsiębiorstw branży IT.

W ciągu kilku dni uczestnicy misji m.in. odbyli spotkania gospodarcze w San Francisco i San Jose, szkolenie w Centrum Finansowym w San Francisco dotyczące technik sprzedaży, autoprezentacji oraz pozyskiwania klientów na rynku amerykańskim, a także odwiedzili spółkę PARTICE- jeden z najszybciej rozwijających się startapów w Dolinie Krzemowej.

Misja przyniosła wiele interesujących i perspektywicznych kontaktów. Otwiera się np. możliwość współpracy pomiędzy wyższymi uczelniami obydwu regionów - z jednej strony lokalnych wyższych uczelni z Doliny Krzemowej, z drugiej dolnośląskich szkół wyższych.

- Nawiązanie współpracy pomiędzy wyższymi uczelniami to dla nas bardzo ważna przestrzeń współpracy. Kalifornia z Doliną Krzemową to kolebka technologii i kultury. Widzimy już po wstępnych rozmowach, że jest możliwość budowania wspólnych projektów naukowych oraz dydaktycznych, a w przyszłości wymiany nauczycieli akademickich, pracowników naukowych i studentów. Pierwszy krok został już wykonany, teraz przed nami dużo pracy aby oficjalna współpraca rozpoczęła się już w 2019 roku – mówi Robert Iwan, dyrektor zarządzający DAWG.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zamierza także podjąć współpracę z inkubatorami przedsiębiorczości w Dolinie Krzemowej. DAWG prowadzi we Wrocławiu dwa inkubatory.

- Po spotkaniach w kalifornijskich inkubatorach zrodziła się taka idea. Amerykanie są zainteresowani kooperacją, np. umożliwieniem naszym firmom założenia wirtualnych biur. Już sam adres w Dolinie Krzemowej, nawet bez oddziału, to znaczne większe możliwości zaistnienia na rynku amerykańskim. Mechanizm jest tu bowiem bardzo prosty - nie masz adresu w Stanach, to znaczy, że cię tu nie ma-  komentuje Mariusz Sinior z DAWG.

 

 

 

29 / 11 / 2018
DOLNOŚLĄSKIE FIRMY BRANŻY IT UCZĄ SIĘ W...

W Kalifornii trwa misja gospodarcza organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Zagraniczne Biuro Handlowe San Francisco.- W Centrum Finansowym w San Francisco firmy biorące udział w naszej misji przeszły szkolenie dotyczące technik sprzedaży, autoprezentacji oraz...

29 / 11 / 2018

dolnośląskie firmy branży it uczą się w dolinie krzemowej

W Kalifornii trwa misja gospodarcza organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Zagraniczne Biuro Handlowe San Francisco.- W Centrum Finansowym w San Francisco firmy biorące udział w naszej misji przeszły szkolenie dotyczące technik sprzedaży, autoprezentacji oraz pozyskiwania klientów na rynku amerykańskim. To było niezwykle ciekawe i potrzebne doświadczenie. Stany to dość trudny i wymagający rynek, a rządzące nim zasady wymagają bardzo dobrego przygotowania do ekspansji. Chcąc tu zaistnieć trzeba zmienić tradycyjny sposób myślenia o sprzedaży i oczywiście trzeba mieć wysokiej jakości produkt – mówi Robert Iwan, dyrektor zarządzający DAWG sp. z o. o.

Do Kalifornii wraz z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej pojechało sześć dolnośląskich przedsiębiorstw branży IT. Jedną z nich jest wrocławska firma Thaumatec zajmująca się systemami wbudowanymi. Swoją biznesową przygodę twórcy Thaumatecu rozpoczęli właśnie od Kaliformii – w 2013 roku jako studenci (Grupa Architektury Komputerowej, Instytutu Informatyki, Automatyki i Robotyki, Politechniki Wrocławskiej) uczestniczyli w programie TOP500 Innovators. W Dolinie Krzemowej podjęli prace projektowe i pierwsze wstępne kontakty z amerykańskmi przedsiębiorstwami. Spółkę założyli rok później.

- Jesteśmy już obecni na rynku kalifornijskim, mamy kilku klientów, jak również kilku potencjalnych klientów. Wzięliśmy udział w misji głównie dlatego, by się spotkać, zacieśnić nasze kontakty. Zależy nam także na poszerzeniu sieci odbiorców i naszej obecności po tej stronie oceanu. Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym rynkiem- szczególnie obszar Doliny Krzemowej z branżą motoryzacyjną to niesamowite miejsce dla naszych flagowych technologii - na przykład LWM2M. Na pewno rozwój biznesu byłby łatwiejszy, gdybyśmy mieli tu swoją siedzibę lud oddział. Na razie jednak, ze względu na rozmiar naszej firmy, nie planujemy takiego kroku- mówi Krzysztof Berezowski, współzałożyciel spółki Thaumatec.

W planie misji są jeszcze m.in. spotkania gospodarcze w San Francisco i San Jose, biznesowe spotkania networkingowe z firmami z Kalifornii oraz udział w Silicon Valley 2018 Venture Capital World Summit – jednym z największym na świecie spotkaniu startupów z inwestorami, przedstawicielami sektora publicznego i VIP-ami z całego świata.

Misja do UDA jest elementem projektu pn. „Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i za granicą ” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, Działanie 1.4 Internacjonalizacja przedsiębiorstw. Projekt polegał na promocji gospodarczej województwa dolnośląskiego w kraju i za granicą oraz na wsparciu dolnośląskich MŚP w procesie internacjonalizacji.

 

 

 

 

 

28 / 11 / 2018
DO 24 TYS. ZŁ DOTACJI NA ZAŁOŻENIE FIRMY

Blisko 15,5 miliona złotych Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.przeznaczy na realizację projektu pn.: „AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY”. o druga już edycja programu, w ramach którego wsparciem objęte zostaną osoby zwolnione z pracy z przyczyn leżących po stronie...

28 / 11 / 2018

do 24 tys. zł dotacji na założenie firmy

Blisko 15,5 miliona złotych Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.przeznaczy na realizację projektu pn.: „AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY”. o druga już edycja programu, w ramach którego wsparciem objęte zostaną osoby zwolnione z pracy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, jak również przedsiębiorstwa przechodzące procesy restrukturyzacyjne, modernizacyjne i planujące zwolnienia pracowników. Rekrutacja do projektu rusza 10 grudnia.

więcej >>> ADRP_rusza_druga_edycja

27 / 11 / 2018
AKADEMIA MAŁEGO I ŚREDNIEGO PRZEDSIĘBIORCY

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Akademia Małego i Średniego Przedsiębiorcy" - 28 listopda, Wrocław. To trzeci cykl spotkań organizowanych przez redakcję My Company Polska. Eksperci opowiedzą na pytania: Gdzie szukać wiedzy i inspiracji? Jak rozwinąć firmę? Jak uniknąć kłopotów wynikających...

27 / 11 / 2018

akademia małego i średniego przedsiębiorcy

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu "Akademia Małego i Średniego Przedsiębiorcy" - 28 listopda, Wrocław. To trzeci cykl spotkań organizowanych przez redakcję My Company Polska. Eksperci opowiedzą na pytania: Gdzie szukać wiedzy i inspiracji? Jak rozwinąć firmę? Jak uniknąć kłopotów wynikających z niezrozumienia aktualnych rozwiązań prawnych?Na czym polega optymalizacja kosztów i sprawna obsługa klienta? Jak czerpać korzyści z narzędzi internetowych istniejących na rynku? Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia i utrzymać płynność finansową na sprawnym poziomie?


Zapraszamy
środa 28 listopada godz. 9.00
Hotel Ibis Styles Wrocław Centrum
plac Konstytucji 3 Maja 3

 

>Program_wydarzenia_AMP_Wroclaw_28_listopada_2018<


26 / 11 / 2018
DOLNOŚLĄSKIE FIRMY BRANŻY IT W KALIFORNII

W poniedziałek 26 listopada rusza misja gospodarcza do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Zagraniczne Biuro Handlowe San Francisco. W misji uczestniczyć będzie sześć dolnośląskich przedsiębiorstw branży IT. W planie są...

26 / 11 / 2018

dolnośląskie firmy branży it w kalifornii


W poniedziałek 26 listopada rusza misja gospodarcza do Kalifornii w Stanach Zjednoczonych organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Zagraniczne Biuro Handlowe San Francisco. W misji uczestniczyć będzie sześć dolnośląskich przedsiębiorstw branży IT. W planie są m.in. spotkania gospodarcze w San Francisco i San Jose, biznesowe spotkania networkingowe z firmami z Kalifornii oraz udział w Silicon Valley 2018 Venture Capital World Summit – jednym z największym na świecie spotkaniu startupów z inwestorami, przedstawicielami sektora publicznego i VIP-ami z całego świata.

Szczegóły w załączeniu.  Misja - KALIFORNIA

 

 

 


 

22 / 11 / 2018
ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

Zapraszamy na konferencję oraz rozmowy biznesowe "Dolny Śląsk - Kraj środkowoczeski, współpraca i promocja turystyczna". Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2018 w siedzibie DAWG we Wrocławiu. Uczestnikami spotkania będą członkowie stowarzyszenia Elbiana - właściciele atrakcyjnych obiektów...

22 / 11 / 2018

zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję oraz rozmowy biznesowe "Dolny Śląsk - Kraj środkowoczeski, współpraca i promocja turystyczna". Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2018 w siedzibie DAWG we Wrocławiu. Uczestnikami spotkania będą członkowie stowarzyszenia Elbiana - właściciele atrakcyjnych obiektów turystycznych w okolicach rzeki Łaby w Regionie środkowoczeskim, a także przedstawiciele Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego.

Celem konferencji jest rozwój turystyki pomiędzy województwem dolnośląskim a Krajem środkowoczeskim oraz wzajemna promocja na polu turystyki. Jako przykład już wdrożonej współpracy w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele parku Minieuroland w Kłodzku oraz firmy Odjazd! - polskiego reprezentanta parku Mirakulum.

Agenda konferencji:
10.00 - rejestracja uczestników
10.30 - 12.00 - prezentacje firm czeskich
12.00 - 12.30 lunch
12.30 - 15.00 rozmowy B2B
15.00 - zakończenie

Firmy zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego, wraz ze wskazaniem partnerów do rozmów B2B, na adres: coie@dawg.pl
Charakterystyka partnerów czeskich do rozmów B2B znajduje się w załączonym formularzu. Na ewentualne pytania odpowiemy pod numerami telefonu: 71 73 66 311, 71 73 66 307

ZGŁOSZENIA: >formularz_zgloszeniowy_SPOTKANIE_CZECHY<


21 / 11 / 2018
MISJA GOSPODARCZA DO INDII

Vibrant Gujarat 2019 W imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, zapraszamy do udziału w misji biznesowej do Indii i 9. edycji szczytu Vibrant Gujarat, który jest spotkaniem liderów biznesowych i politycznych z udziałem premiera Indii....

21 / 11 / 2018

misja gospodarcza do indii

Vibrant Gujarat 2019
W imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, zapraszamy do udziału w misji biznesowej do Indii i 9. edycji szczytu Vibrant Gujarat, który jest spotkaniem liderów biznesowych i politycznych z udziałem premiera Indii. Do Państwa dyspozycji będzie m.in. stoisko narodowe o pow. 100 m2. Odbędzie się także seminarium prezentujące potencjał polskiej gospodarki oraz firm biorących udział w wydarzeniu.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy szczególnie firmy z branż:

  • rolnictwo i leśnictwo ( zboża, warzywa i owoce, przetwórstwo spożywcze, wyroby z warzyw i owoców, wyroby zbożowe, piekarske i mączne, słodycze, wyroby mleczarskie, kawa, herbata i przyprawy, pozostałe produkty spożywcze)
  • maszyny i urządzenia ( sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny, pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, oświetlenie, maszyny ogólnego przeznaczenia, maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, przetwórstwa spożywczego, górnictwa i budownictwa, produkcja środków transportu, autobusy)
  • produkcja mebli i budownictwo ( meble, drzwi i okna, wyposażenie wnętrz, ochrona środowiska, budownictwo i architektura)

 

Misja oraz Vibrant Gujarat Summit 2019.odbędą się w dniach 18-20 stycznia 2019 r. w Gandhinagar, Gudźarat (lotnisko Ahmedabad). W ramach udziału w Szczycie Vibrant Gujarat do dyspozycji polskich przedsiębiorców będzie m.in. stoisko narodowe o pow. 100 m2, na którym będzie można dokonać prezentacji oferty swojej firmy oraz odbędzie się seminarium prezentujące potencjał polskiej gospodarki oraz firm biorących udział w wydarzeniu.

Ponadto Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH S.A. w Mumbaju planuje zorganizować 17 stycznia (w godzinach popołudniowych) vibrantgujarat.com i vibrantgujarat.com, w ramach których każda firma będzie miała możliwość zaprezentować swoją ofertę, a także odbyć spotkania z przedsiębiorcami indyjskimi.

Organizatorzy pokrywają koszty wynajmu powierzchni wystawienniczej oraz zabudowy stoiska, organizacji konferencji i spotkań B2B, transportu lokalnego. Koszty przelotu do Indii, zakwaterowania, ubezpieczenia, wizy, ewentualnych tłumaczy, wyżywienia oraz koszty związane z pobytem w Indiach przedsiębiorcy ponoszą we własnym zakresie. PAIH S.A. zapewnia wsparcie logistyczne i informacyjne (uzyskanie wiz, rekomendacja lotów i hoteli) dla uczestników misji.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępny na india.trade.gov.pl. Wszelkie pytania dotyczące misji oraz wstępne zgłoszenia udziału w niej prosimy kierować na adres Sandra.Malgrab@paih.gov.pl z tytułem Vibrant Gujarat.