newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

Dolny Śląsk

aktualności

26 / 10 / 2020
Webinarium dla przedsiębiorców "jak...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. wspólnie z DEBERIS Sp. z o.o. 24 listopada 2020 r. w godz. 9.00 – 11.00 na platformie LiveWebinar ZAREJESTRUJ SIĘ Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z dalszą instrukcją postępowania   Pandemia i restrykcje z nią związane znacząco utrudniły wielu firmom prowadzenie biznesu, ale z drugiej strony wytworzyły nowe szanse, również za granicą. Zachęcamy do zobaczenia, jak szybko dopasować komunikację i metody działania i jak dzięki temu wyprzedzić konkurencję na rynkach zagranicznych. Dzięki...

26 / 10 / 2020

webinarium dla przedsiębiorców "jak zmienić komunikację biznesową, aby być efektywnym za granicą w erze pandemii?"

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o. o. wspólnie z DEBERIS Sp. z o.o.

24 listopada 2020 r. w godz. 9.00 – 11.00 na platformie LiveWebinar

ZAREJESTRUJ SIĘ

Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z dalszą instrukcją postępowania

 

Pandemia i restrykcje z nią związane znacząco utrudniły wielu firmom prowadzenie biznesu, ale z drugiej strony wytworzyły nowe szanse, również za granicą. Zachęcamy do zobaczenia, jak szybko dopasować komunikację i metody działania i jak dzięki temu wyprzedzić konkurencję na rynkach zagranicznych. Dzięki realizacji międzynarodowych projektów w formule on-line (zagraniczne misje gospodarcze oraz identyfikacja i kontakt z nowymi partnerami zagranicznymi) w DREBERIS wypracowaliśmy metodologię oraz zebraliśmy doświadczenie, którym chcemy się z Państwem podzielić.

 

AGENDA

1. Gdzie pandemia wytworzyła największe szanse na nowy biznes? Porównanie międzynarodowe.

2. Szanse i zagrożenia w kontekście międzynarodowych relacji biznesowych.

3. Co się zmieniło w czasach pandemii i dlaczego może być łatwiej? - skuteczne pozyskiwanie nowych

partnerów zagranicznych w czasach ograniczeń.

4. Jak dostosować działania do obecnych warunków, aby być skutecznym - wykorzystanie sprawdzonej

metodologii "SMART".

 

EKSPERT

PAWEŁ KULBIŃSKI

Prokurent DREBERIS Sp. z o.o.

Od 2008 roku Paweł Kulbiński jest związany z firmą DREBERIS Sp. z o.o., w której od 2011 roku pełni funkcję prokurenta. Do jego kluczowych kompetencji należy opracowywanie strategii przedsiębiorstw oraz problematyka interkulturowa. Jako ekspert Paweł Kulbiński doradzał już wielu firmom w kontekście działalności na rynkach zagranicznych. Ponadto brał udział m.in. w opracowaniu licznych analiz rynkowych na zlecenie Niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Energii oraz Niemieckiego Ministerstwa Żywienia i Gospodarki Rolnej, a także pełnił rolę eksperta w projektach realizowanych dla zagranicznych instytucji.

 

 

16 / 11 / 2020
Dolnośląska Agencja Współpracy...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., jako Operator informuje o WZNOWIENIU przyjmowania formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014—2020, Działanie 8.6 „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP”. 1) Wnioski o udzielenie wsparcia mogą zostać złożone przez przedsiębiorstwa: - z sektora mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy, - mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze...

16 / 11 / 2020

dolnośląska agencja współpracy gospodarczej sp. z o.o., jako operator informuje o wznowieniu przyjmowania formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich mmśp i ich pracowników – edycja ii” w ramach regionalnego programu operacyjnego dla województwa dolnośląskiego 2014—2020, działanie 8.6 „zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora mmśp”.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o., jako Operator informuje o WZNOWIENIU przyjmowania formularzy zgłoszeniowych do projektu pn. „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW – EDYCJA II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014—2020, Działanie 8.6 „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP”.

1) Wnioski o udzielenie wsparcia mogą zostać złożone przez przedsiębiorstwa:

- z sektora mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy,

- mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze subregionu wrocławskiego.

2) Termin rozpoczęcia przyjmowania formularzy: 24.11.2020 r. godzina: 9:00  tj. 7 dni kalendarzowych po ogłoszeniu komunikatu o wznowieniu,

3) Dostępna alokacja: 400 000,00 PLN; Alokacja do końca realizacji Projektu: 931 613 09,00 PLN.

4) Ze względu na obecny stan pandemii i wynikające z niego zagrożenia, kompletne wnioski należy składać:

- elektronicznie z podpisem kwalifikowanym na adres e-mail, który zostanie opublikowany na stronie danego Operatora w dniu
i o godzinie rozpoczęcia naboru w odrębnym Komunikacie o naborze elektronicznym.

Uwaga! Wnioski, które wpłynęły przed ogłoszonym naborem, bądź na adres e-mail inny niż zostanie podany w Komunikacie o naborze elektronicznym - nie zostaną rozpatrzone. Wnioski przyjęte po godzinie 15:00 w trakcie trwania naboru, zostaną zarejestrowane w następnym dniu roboczym.

W przypadku dużego zainteresowania projektem i dużej ilości zgłoszeń rekrutacja do projektu może zostać wstrzymana zgodnie z §4 ust. 5 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie. Wnioski, które zostały złożone z pomocą narzędzi wspomagających (np. boty) zostaną odrzucone. Operator zastrzega sobie prawo do anulowania wznowienia naboru w przypadku wykrycia nieprawidłowości mających wpływ na przebieg naboru.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie wraz z dokumentacją zgłoszeniową dostępne są stronie Projektu: www.dawg.pl W Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa zostały uwzględnione wszystkie informacje dotyczące procesu rekrutacji. Uwaga! Nastąpiła zmiana Regulaminu w dniu 26.10.2020r.

Zapraszamy!

03 / 11 / 2020
Webinarium "sektor spożywczy w Kanadzie"

Zapraszamy do udziału w webinarium „Sektor spożywczy w Kanadzie”. Odbędzie się ono 3 listopada o godz. 15:00 i będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Rejestracja na wydarzenie tutaj .   https://www.paih.gov.pl/webinarium-sektor_spozywczy_w_Kanadzie

03 / 11 / 2020

webinarium "sektor spożywczy w kanadzie"

Zapraszamy do udziału w webinarium „Sektor spożywczy w Kanadzie”. Odbędzie się ono 3 listopada o godz. 15:00 i będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Rejestracja na wydarzenie tutaj.  

https://www.paih.gov.pl/webinarium-sektor_spozywczy_w_Kanadzie

28 / 10 / 2020
otwarte zapisy na udział w bezpłatnym...

Uprzejmie informujemy, iż zostały otwarte zapisy na udział w bezpłatnym Brazylijskim Forum Inwestycyjnym 2021 r., które odbędzie sie w dniach 31.05 - 1.06 2021 r. w Sao Paulo w Brazylii. Z uwagi na pandemię wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej - uczestnicy maja prawo wybrac wariant uczestnictwa osobistego bądź online. Jest to kolejna edycja tego jednego z największych (jesli nie największego) przedsięwzięcia w Ameryce łacińskiej. Forum odbedzie sie z udziałem Prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro oraz Prezesa Miedzyamerykańskiego Banku Rozwoju Mauricio Claver-Carone, a także przedstawicieli...

28 / 10 / 2020

otwarte zapisy na udział w bezpłatnym brazylijskim forum inwestycyjnym 2021 r.

Uprzejmie informujemy, iż zostały otwarte zapisy na udział w bezpłatnym Brazylijskim Forum Inwestycyjnym 2021 r., które odbędzie sie w dniach 31.05 - 1.06 2021 r. w Sao Paulo w Brazylii. Z uwagi na pandemię wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej - uczestnicy maja prawo wybrac wariant uczestnictwa osobistego bądź online.

Jest to kolejna edycja tego jednego z największych (jesli nie największego) przedsięwzięcia w Ameryce łacińskiej. Forum odbedzie sie z udziałem Prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro oraz Prezesa Miedzyamerykańskiego Banku Rozwoju Mauricio Claver-Carone, a także przedstawicieli administracji rzadowej na szczeblu ministrów, administracji stanowej na szczeblu gubernatorów oraz z udziałem wysokich rangą przedstawicieli sektora prywatnego i środowisk akademickich.  

W trakcie spotkania w wersji online organizatorzy zapewniają interaktywność oraz tworzenie networkingu między uczestnikami.

Forum odbywać się będzie w języku portugalskim i angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym.

Poniżej link do oficjalnej strony tego wydarzenia, gdzie znajdą Państwo pełną informację dot.  mówców, programu oraz zasad uczestnictwa. Tam także jest link do formularza rejestracyjnego.

https://www.brasilinvestmentforum.com/en/principal-2/

Zwracamy uwagę, że Brazylia jest olbrzymim krajem bardzo mocno dotkniętym przez pandemię. W ramach polityki zarówno odbudowy gospodarki, jak i rozwoju oraz mocno preferowanej przez obecną administrację rządową prywatyzacji szeregu ważnych sektorów (nawet takich jak poczta itp.), Brazylia realizuje szereg projektów infrastrukturalnych i jest mocno zainteresowana udziałem inwestorów zagranicznych w w rozwijaniu gospodarki. Podczas Forum będzie okazja nie tylko zapoznać sie z aktualnymi warunkami uczestnictwa, ale także wziąc udział w wybranych przez siebie panelach oraz przeprowadzić rozmowy zarówno z firmami, jak i przedstawicielami władz stanowych.


W razie pytań proszę je kierować (w języku polskim) do Ambasady Brazylii w Warszawie - Pani Magdalena Stefanowicz-Szczygielska, tel. 22 617 48 00, e - mail: secom@varsovia@itamaraty.gov.br, magda.stefanowicz@itamaraty.gov.br lub Karolina Jędrzejowska, tel. jw., e - mail:secom@varsovia@itamaraty.gov.br, karol.jedrzejowska@itamaraty.gov.br


Serdecznie pozdrawiamy i zachęcamy do rejestracji.

 

 

28 / 10 / 2020
Projekt 'Akademia Firm Rodzinnych'

Akademia Firm Rodzinnych Powstaje Akademia Firm Rodzinnych. Projekt prowadzony przez Uniwersytet SWPS i Instytut Heweliusza, pod patronatem FBN Poland, który ma pomóc przeprowadzić firmy rodzinne przez proces sukcesji, zintegrować środowisko biznesowe i wzmocnić fundamenty polskich firm rodzinnych. W Akademii uczą cenieni wykładowcy i szefowie czołowych biznesów rodzinnych w Polsce. Przedsiębiorcy będą uczyć się psychologii, zarządzania firmą i budowania jej bezpieczeństwa prawnego. Link do strony www poświęconej Akademii Firm Rodzinnych: 1. na Uniwersytecie SWPS...

28 / 10 / 2020

projekt 'akademia firm rodzinnych'

Akademia Firm Rodzinnych

Powstaje Akademia Firm Rodzinnych. Projekt prowadzony przez Uniwersytet SWPS i Instytut Heweliusza, pod patronatem FBN Poland, który ma pomóc przeprowadzić firmy rodzinne przez proces sukcesji, zintegrować środowisko biznesowe i wzmocnić fundamenty polskich firm rodzinnych. W Akademii uczą cenieni wykładowcy i szefowie czołowych biznesów rodzinnych w Polsce.

Przedsiębiorcy będą uczyć się psychologii, zarządzania firmą i budowania jej bezpieczeństwa prawnego.

Link do strony www poświęconej Akademii Firm Rodzinnych:
1. na Uniwersytecie SWPS https://www.swps.pl/szkolenia/wroclaw/22488-akademia-firm-rodzinnych
2. Na Instytucie Heweliusza https://instytut-heweliusza.pl

Program został wpisany do Bazy Usług Rozwojowych i można uzyskać na niego dofinansowanie:

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/podglad?id=820522
https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/akademia-menadzera-msp

Zapraszamy do zapoznania się z ideą projektu: https://www.wroclaw.pl/biznes/akademia-firm-rodzinnych-we-wroclawiu

 

 

21 / 10 / 2020
TARGI HOTEL SHOW DUBAI 30.05 - 02.06.2021

MK Business Link jako oficjalny przedstawiciel targów The Hotel Show Dubai, serdecznie zaprasza Państwa do udziału w targach, gdyż najbliższa edycja będzie jedyną w swoim rodzaju. Odbędzie się w dniach 30 maja – 2 czerwca 2021 roku w słynnym Dubai World Trade Center.   Polska po raz pierwszy została partnerem strategicznym targów The Hotel Show Dubai i powstanie na nich Pawilon Ministerstwa Rozwoju Polski, co przyniesie polskim wystawcą dodatkowe benefity takie jak: ·         promocja polskich firm na social mediach Hotel Show Dubai,...

21 / 10 / 2020

targi hotel show dubai 30.05 - 02.06.2021

MK Business Link jako oficjalny przedstawiciel targów The Hotel Show Dubai, serdecznie zaprasza Państwa do udziału w targach, gdyż najbliższa edycja będzie jedyną w swoim rodzaju. Odbędzie się w dniach 30 maja – 2 czerwca 2021 roku w słynnym Dubai World Trade Center.

 

Polska po raz pierwszy została partnerem strategicznym targów The Hotel Show Dubai i powstanie na nich Pawilon Ministerstwa Rozwoju Polski, co przyniesie polskim wystawcą dodatkowe benefity takie jak:

·         promocja polskich firm na social mediach Hotel Show Dubai,

·         promocja Polski w katalogu targów,

·         promocja w Dubai Turism,

·         loga Polski na znakach kierujących odwiedzających na targi, które będą rozmieszczone na terenie targów i obok hal targowych,

·         przekierowanie i zaproszenie przez organizatora ważnych osobowości na Pawilony Polskie,

·         promocję Polski na stronie internetowej targów

 

Planowany jest również wspólny Pawilon Krajowej Izby Gospodarczej wraz z MK Business Link, który będzie znajdował się zaraz obok Pawilonu Ministerstwa Rozwoju Polski. Dodatkowo targi odbywają się 5 miesięcy przed EXPO, a maj jest idealny miesiącem na targi z branży hospitality, ponieważ lipiec i sierpień są miesiącami w ZEA i GCC kiedy to wszystkie hotele przechodzą prace modernizacyjne i remontowe.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem MK Business Link odpowiedzialnym za targi:

Patrycja Dąbrowska, p.dabrowska@mkbl.eu, 22 409 01 09.

 

19 / 10 / 2020
Konkurs "Polska Firma - Międzynarodowy...

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym konkursie "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion" współorganizowanym przez Puls Biznesu.    Co zyskuje firma zgłaszając się do konkursu?  - buduje i wzmacnia wizerunek - inspiruje swoją miedzynarodą działalnością  - zostaje opisana na łamach "Pulsu Biznesu" - zasili grono firm zapraszanych w roli ekspertów do udziału w debatach i konferencjach "Pulsu Biznesu" - może posługiwać się tytułem "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"   Zgłoszenia dotyczą działalności firm do 2019 r. Swoją firmę do udziału w konkursie...

19 / 10 / 2020

konkurs "polska firma - międzynarodowy czempion"

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym konkursie "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion" współorganizowanym przez Puls Biznesu. 

 

Co zyskuje firma zgłaszając się do konkursu? 

- buduje i wzmacnia wizerunek

- inspiruje swoją miedzynarodą działalnością 

- zostaje opisana na łamach "Pulsu Biznesu"

- zasili grono firm zapraszanych w roli ekspertów do udziału w debatach i konferencjach "Pulsu Biznesu"

- może posługiwać się tytułem "Polska Firma - Międzynarodowy Czempion"

 

Zgłoszenia dotyczą działalności firm do 2019 r. Swoją firmę do udziału w konkursie należy zgłosić do 21 października. 

 

Kategorie konkursu: 

- inwestor

- eksporter 

- debiutant na rynkach zagranicznych 

- promotor ekologii na rynkach zagranicznych 

- pionier inwestycji zagranicznych 

- lider cyfrowego eksportu 

- globtroter 

- wizjoner ekspancji zagranicznej 

 

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: czempioni.pb.pl 

 

Zapraszamy!

 

 

15 / 10 / 2020
Zamówienie na badanie sprawozdania...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu na zamówienie "Badanie sprawozdania fonansowego za 2020 rok. Szczegóły można znaleźć poniżej:   1. Nazwa zamówienia: Badanie sprawozdania finansowego za 2020 rok. 2. Opis zamówienia: Wykonanie badania sprawozdania finansowego za okres od 01.01.2020 do 31.12.2020, wydanie opinii i raportu biegłego rewidenta zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o rachunkowości. Biegły rewident po przedłożeniu sprawozdania z badania sprawozdania finansowego, obowiązany będzie do udziału w posiedzeniu Rady...

15 / 10 / 2020

zamówienie na badanie sprawozdania finansowego za 2020 rok

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w postępowaniu na zamówienie "Badanie sprawozdania fonansowego za 2020 rok. Szczegóły można znaleźć poniżej:

 

1. Nazwa zamówienia:

Badanie sprawozdania finansowego za 2020 rok.

2. Opis zamówienia:

Wykonanie badania sprawozdania finansowego za okres od 01.01.2020 do 31.12.2020, wydanie opinii i raportu biegłego rewidenta zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o rachunkowości. Biegły rewident po przedłożeniu sprawozdania z badania sprawozdania finansowego, obowiązany będzie do udziału w posiedzeniu Rady Nadzorczej podczas oceny w/w sprawozdania finansowego.

3. Miejsce realizacji:

Siedziba DAWG sp. z o.o. we Wrocławiu, al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław

4. Termin przedłożenia sprawozdania z przeprowadzonego badania sprawozdania finansowego:

do dnia 31 marca 2021 roku

5. Forma wynagrodzenia oraz termin płatności:

Wynagrodzenie płatne przelewem po realizacji usługi w terminie 14 dni od daty wystawienia faktury VAT.

6. Po złożeniu ofert, zawierających cenę, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zastrzega możliwość prowadzenia negocjacji z wybranym lub wybranymi przez Zamawiającego Wykonawcami.

7. Sposób i termin składania ofert:

mailem na adres: ewa.zolkiewicz@dawg.pl do dnia 31.10.2020 r.

 

 

12 / 10 / 2020
Informacja dot. targów meblowych Baltic...

Szanowni Państwo, przekazujemy informację od Ambasady RP W Rydze dotyczącej targów meblarskich - "Baltic Furniture". W dniach 23-25 października br. Ambasada RP w Rydze będzie uczestniczyła w targach meblarskich – „BALTIC FURNITURE”! Będziemy dysponowali stoiskiem wraz z wyposażeniem. Stoisko przekazujemy nieodpłatnie 3 firmom z Polski, które zechcą zaprezentować się w trakcie wszystkich dni poszczególnych targów, tak aby każda z nich dysponowała wygodną dla siebie powierzchnią. Poniżej prezentujemy krótki opis imprezy: https://rigacomm.com/lv/ Decyduje kolejność zgłoszeń. Chętnie odpowiemy...

12 / 10 / 2020

informacja dot. targów meblowych baltic furniture

Szanowni Państwo, przekazujemy informację od Ambasady RP W Rydze dotyczącej targów meblarskich - "Baltic Furniture".

W dniach 23-25 października br. Ambasada RP w Rydze będzie uczestniczyła w targach meblarskich – „BALTIC FURNITURE”!

Będziemy dysponowali stoiskiem wraz z wyposażeniem. Stoisko przekazujemy nieodpłatnie 3 firmom z Polski, które zechcą zaprezentować się w trakcie wszystkich dni poszczególnych targów, tak aby każda z nich dysponowała wygodną dla siebie powierzchnią. Poniżej prezentujemy krótki opis imprezy:

https://rigacomm.com/lv/

Decyduje kolejność zgłoszeń. Chętnie odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.

Jednocześnie informujemy, iż na tą chwilę osoby przyjeżdżające z Polski na Łotwę obowiązuje obowiązkowa 10-dniowa izolacja w związku ze wskaźnikiem zachorowalności w Polsce. Wskaźnik jest aktualizowany w każdy piątek. Organizatorzy targów wyszli jednak naprzeciw swoim wystawcom i zaaranżowali możliwość przyjazdu na Łotwę bez wymogu odbycia kwarantanny. 

Załączniki do pobrania: