newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

21 / 05 / 2019
PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE - Wrocław 2019

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) . Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych. Objęliśmy patronatem konferencję pn. „Pracownicze Plany Kapitałowe”, która odbędzie się 30 maja br. we Wrocławiu! Na konferencji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące PPK, m.in.: W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK?  Czy i jakich dostosowań wymagać będą...

21 / 05 / 2019

pracownicze plany kapitałowe - wrocław 2019

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw. Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych.

Objęliśmy patronatem konferencję pn. „Pracownicze Plany Kapitałowe”, która odbędzie się 30 maja br. we Wrocławiu! Na konferencji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące PPK, m.in.:

W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK? 

Czy i jakich dostosowań wymagać będą systemy kadrowo-płacowe? 

Jak informację o PPK przedstawić pracownikom?

więcej informacji o konferencji

Zachęcamy do bezpłatnego udziału w wydarzeniu!

17 / 05 / 2019
EXPO DUBAJ 2020 – Łącząc umysły, tworzymy...

Głównym celem udziału samorządu Dolnego Śląska oraz naszych przedsiębiorców na EXPO 2020 jest nie tylko promocja, ale i wykorzystanie szansy na rozwój naszego regionu i lokalnych firm. Będziemy obecni w najlepszym wystawienniczym miejscu na świecie – tymi słowami powitał uczestników spotkania...

17 / 05 / 2019

expo dubaj 2020 – łącząc umysły, tworzymy przyszłość.

Głównym celem udziału samorządu Dolnego Śląska oraz naszych przedsiębiorców na EXPO 2020 jest nie tylko promocja, ale i wykorzystanie szansy na rozwój naszego regionu i lokalnych firm. Będziemy obecni w najlepszym wystawienniczym miejscu na świecie – tymi słowami powitał uczestników spotkania informacyjnego dotyczącego organizacji Światowej Wystawy EXPO Dubaj 2020 Robert Iwan, wiceprezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej S. A. Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz pracownicy samorządowi zapoznali się z założeniami prezentacji Polski podczas EXPO 2020, które przedstawiła Marta Zielińska reprezentująca Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Polski pawilon wystawienniczy znajdować się będzie w centralnym punkcie wystawy, w części poświęconej mobilności. Połączenie naturalnych materiałów, z których powstanie pawilon, a także zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli zainteresować polskimi produktami, naszą tradycją, kulturą i unikatowością przyrody uczestników wystawy. Zgodnie z założeniami organizatorów EXPO wystawę w Dubaju ma odwiedzić blisko 18 milionów gości, a na szczególne uwzględnienie zasługuje fakt, że pierwszy raz w historii aż 70% uczestników będzie pochodzić z innych krajów niż gospodarze przedsięwzięcia. Warto zaznaczyć, że wśród partnerów PAIH przy organizacji polskiego pawilonu jest już pierwsza dolnośląska firma Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” z Bolesławca, która wyposaży piekarnio-cukiernię będącą wizytówką polskiej kuchni. Ostatnia prezentacja, w ramach spotkania informacyjnego dotyczyła warunków i możliwości prowadzenia biznesu dla polskich przedsiębiorców na terenie ZEA. Małgorzata Panek-Kasińska, CEO MK Business Link Sp. z o.o. przedstawiała charakterystykę ekonomiczną kraju, warunki na jakich mogą działać tam polscy przedsiębiorcy, a także zasady, którymi powinniśmy się kierować podejmując współpracę z lokalnym biznesem.


13 / 05 / 2019
Piąty nabór wniosków do projektu: „Bony na...

W związku z zaplanowanym na 6 maja 2019r.,  V naborem wniosków do projektu: „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się 21 maja  (wtorek) 2019r. w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław, godz. 10.00, sala VIP, II piętro. Formularze zgłoszeniowe na spotkanie prosimy przesyłać do dnia 20 maja br. września na adres:...

13 / 05 / 2019

piąty nabór wniosków do projektu: „bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora msp” – konkurs horyzontalny i zit wrof

W związku z zaplanowanym na 6 maja 2019r.,  V naborem wniosków do projektu: „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. zaprasza na spotkanie informacyjne.

Spotkanie odbędzie się 21 maja  (wtorek) 2019r. w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław, godz. 10.00, sala VIP, II piętro.

Formularze zgłoszeniowe na spotkanie prosimy przesyłać do dnia 20 maja br. września na adres: helena.kaniewska@dawg.pl

 

Projekt pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF  skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS). 

 

Celem projektu grantowego jest zwiększenie aktywności innowacyjnej MSP oraz stymulacja ich współpracy z uczelniami oraz innymi jednostkami naukowymi.

Projekt zakłada dofinansowanie usług badawczo-rozwojowych dotyczących wdrożenia lub rozwoju produktu/technologii np.: opracowanie nowej lub udoskonalenie istniejącej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań/analiz w zakresie optymalizacji produktu.

Projekt wspiera realizację usług o charakterze badań przemysłowych i/lub eksperymentalnych prac rozwojowych, których wykonawcami są jednostki naukowe.

 

Warunki dofinansowania:

-  maksymalna wartość bonu na innowację - do 100.000, 00 zł;

-  maksymalny poziom  dofinansowania - do 85% wydatków kwalifikowanych 

 

W ramach projektu firmy mogą skorzystać również z konsultacji oraz doradztwa.

V nabór trwać będzie od 6 maja 2019r. do 26 maja 2019r.

Wnioski można składać w: Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Wrocław,
Al. Kasztanowa 3a-5, parter - pokój 005 w godz. 8.00-15.00.

Formularz_zgloszeniowy

 

08 / 05 / 2019
Wystawa EXPO DUBAJ 2020

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Światowej Wystawy EXPO DUBAJ 2020. Spotkanie odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG Sp. z o.o. (Sala Wiśniowa), przy Alei Kasztanowej 3a-5 we Wrocławiu. Zgłoszenie udziału prosimy przesłać najpóźniej do dnia 13 maja 2019 na adres: anna.bardakova@dawg.pl; coie@dawg.pl Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 71 736 63 11, 71 736 63 07 Agenda spotkania Data: 15  maja 2019...

08 / 05 / 2019

wystawa expo dubaj 2020

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące Światowej Wystawy EXPO DUBAJ 2020. Spotkanie odbędzie się 15 maja 2019 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG Sp. z o.o. (Sala Wiśniowa), przy Alei Kasztanowej 3a-5 we Wrocławiu.

Zgłoszenie udziału prosimy przesłać najpóźniej do dnia 13 maja 2019 na adres: anna.bardakova@dawg.pl; coie@dawg.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 71 736 63 11, 71 736 63 07

Agenda spotkania

Data: 15  maja 2019

Miejsce: Inkubator przedsiębiorczości DAWG, al. Kasztanowa 3a, Wrocław

10.00 -10:30
Rejestracja gości, powitalna kawa

10:30  - 10:35
Przywitanie Gości

Prezes DAWG – Roman Kozłowski

10:35 – 11.50
Prezentacja Polski podczas Światowej Wystawy EXPO DUBAJ 2020

Marta Zielińska  Polska Agencja Informacji i Handlu

11:50 – 12:00
Przerwa Kawowa

12:00 – 13:00

Warunki i możliwości prowadzenia biznesu dla polskich przedsiębiorców na terenie ZEA- dobre praktyki

13:00 – 13:30

Małgorzata Panek-Kasinska CEO - MK Business Link Sp z o.o.

13:30   
Pytania i duskusje

Zakończenie spotkania

 

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_EXPO2020

 

 

 

 

 

 

16 / 04 / 2019
Seminarium biznesowe POLSKA-CHINY

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszają na Seminarium Biznesowe POLSKA - CHINY z udziałem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Chińskiej Republiki Ludowej z Polsce Liu Guangyuana. Seminarium Biznesowe Polska - Chiny odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG Sp. z o.o. (Sala Wiśniowa), przy Alei Kasztanowej 3a-5 we Wrocławiu.   Zgłoszenie udziału prosimy przesłać najpóźniej do dnia 17 kwietnia 2019 do godziny 13:00 na adres coie@dawg.pl lub anna.bardakova@dawg.pl Dodatkowe...

16 / 04 / 2019

seminarium biznesowe polska-chiny

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zapraszają na Seminarium Biznesowe POLSKA - CHINY z udziałem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Chińskiej Republiki Ludowej z Polsce Liu Guangyuana.

Seminarium Biznesowe Polska - Chiny odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG Sp. z o.o. (Sala Wiśniowa), przy Alei Kasztanowej 3a-5 we Wrocławiu.

 

Zgłoszenie udziału prosimy przesłać najpóźniej do dnia 17 kwietnia 2019 do godziny 13:00 na adres coie@dawg.pl lub anna.bardakova@dawg.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 71 736 63 11.

 

Program_Seminarium     Formularz_Seminarium

16 / 04 / 2019
Informacja o V naborze do projektu

Informacja o V naborze wniosków do projektu: „ Bony na innowacyjne usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” ZIT WrOF i  konkurs Horyzontalny”   Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować, że w dniach od 06 do 26 maja br. będzie prowadzony V nabór wniosków do projektu: „ Bony na innowacyjne usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” ZIT WrOF i  konkurs Horyzontalny Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne...

16 / 04 / 2019

informacja o v naborze do projektu

Informacja o V naborze wniosków do projektu: „ Bony na innowacyjne usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” ZIT WrOF i  konkurs Horyzontalny”

 

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że w dniach od 06 do 26 maja br. będzie prowadzony V nabór wniosków do projektu: „ Bony na innowacyjne usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” ZIT WrOF i  konkurs Horyzontalny

Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS).

Celem projektu grantowego jest zwiększenie aktywności innowacyjnej MSP oraz stymulacja ich współpracy z uczelniami oraz innymi jednostkami naukowymi. Projekt zakłada dofinansowanie usług badawczo-rozwojowych dotyczących wdrożenia lub rozwoju produktu/technologii np.: opracowanie nowej lub udoskonalenie istniejącej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań/analiz w zakresie optymalizacji produktu.
Projekt wspiera realizację usług o charakterze badań przemysłowych i/lub eksperymentalnych prac rozwojowych, których wykonawcami są jednostki naukowe.

Warunki dofinansowania:

 - maksymalna wartość bonu na innowację - do 100.000, 00 zł;

 - maksymalny poziom dofinansowania - do 85% wydatków kwalifikowanych

W ramach projektu firmy mogą skorzystać również z konsultacji oraz doradztwa.

Wnioski można składać w: Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. Wrocław,

 Al. Kasztanowa 3a-5, parter - pokój 005 w godz. 8.00-15.00.

16 / 04 / 2019
2 maja 2019 - nieczynne

Informujemy, że 2 maja 2019 roku (czwartek) Dolnośląśląska Agencja Współpracy Gospodarczej będzie nieczynna.

16 / 04 / 2019

2 maja 2019 - nieczynne

Informujemy, że 2 maja 2019 roku (czwartek) Dolnośląśląska Agencja Współpracy Gospodarczej będzie nieczynna.

16 / 04 / 2019
Forum Dolnośląskie-Włoskie podsumowanie

10 kwietnia w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej odbyło się Forum Dolnośląsko – Włoskie pod patronatem Aldo Amati, Ambasadora Włoch w Polsce . Wydarzenie zorganizowano we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. W wydarzeniu uczestniczyło...

16 / 04 / 2019

forum dolnośląskie-włoskie podsumowanie

10 kwietnia w siedzibie Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej odbyło się Forum Dolnośląsko – Włoskie pod patronatem Aldo Amati, Ambasadora Włoch w Polsce . Wydarzenie zorganizowano we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

W wydarzeniu uczestniczyło 40 przedsiębiorców z Dolnego Śląska, którzy podczas indywidualnych rozmów biznesowych nawiązali kontakty z przedstawicielami włoskich stowarzyszeń oraz firm włoskich działających na rynku polskim.

 

Podczas Forum zaprezentowali się:

UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE - Zrzeszenie Włoskich Producentów Obrabiarek, Robotów i Automatyzacji;

ADIAM - Włoskie Zrzeszenie Automatyzacji Mechatronicznej;

ACIMALL - Zrzeszenie Włoskich Producentów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna;

ECOENERGIA SRL - Dostawca sprzętu do pozyskiwania energii słonecznej we Włoszech;

 

W panelu włoskich inwestorów z Dolnego Śląska udział wzięli przedstawiciele firm:

Argentea Sp. z o.o. - Federico Hornbostel, Prezes

Banca Intesa SanPaolo - Novella Burioli, Dyretor Działu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej

Marcegaglia Poland Sp. z o.o. - Filippo Nicoli, Członek Zarządu

UFI FILTERS Poland Sp. z o. o. - Alberto Bonoldi, Menadżer oraz Paolo Malagoli, Delegat

 

Włoskich oraz polskich przedsiębiorców przywitali Krzysztof Bramorski, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. współpracy z zagranicą, Roman Kozłowski, prezes zarządu DAWG Sp. z o.o. oraz Aldo Amati, Ambasador Włoch w Polsce.

W III kwartale bieżącego roku zaplanowano misję gospodarczą dolnośląskich przedsiębiorców do Włoch.

05 / 04 / 2019
FORUM DOLNOŚLĄSKO - WŁOSKIE

Przedsiębiorco! Zapraszamy do wzięcia udziału w FORUM DOLNOŚLĄSKO - WŁOSKIM  W programie FORUM m.in.: Wystąpienie Aldo Amati, Ambasadora Włoch w Polsce, Prezentacja gospodarcza Dolnego Śląska, Prezentacja gości w Włoch z sektora maszynowego, Panel włoskich inwestorów z Dolnego...

05 / 04 / 2019

forum dolnośląsko - włoskie

Przedsiębiorco! Zapraszamy do wzięcia udziału w FORUM DOLNOŚLĄSKO - WŁOSKIM 

W programie FORUM m.in.:

  • Wystąpienie Aldo Amati, Ambasadora Włoch w Polsce,
  • Prezentacja gospodarcza Dolnego Śląska,
  • Prezentacja gości w Włoch z sektora maszynowego,
  • Panel włoskich inwestorów z Dolnego Śląska

Już 10 kwietnia w siedzibie DAWG!

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia

 

Program Forum


w przypadku problemu z przesłaniem zgłoszenia prosimy o ręczne przesłanie zapisanego formularza na adres:

anna.bardakova@dawg.pl lub coie@dawg.pl