newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

17 / 08 / 2018
ROZMOWA W RADIU WROCŁAW

Polski rynek jako gospodarcza brama do Europy dla wietnamskich firm - Hubert Papaj prezes DAWG w rozmowie Radia Wrocław z redaktorem Filipem Marczyńskim. Polecamy http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/79886/Saigon-Dolnoslaska-misja-gospodarcza-w-Wietnamie      ...

17 / 08 / 2018

rozmowa w radiu wrocław

Polski rynek jako gospodarcza brama do Europy dla wietnamskich firm - Hubert Papaj prezes DAWG w rozmowie Radia Wrocław z redaktorem Filipem Marczyńskim. Polecamy

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/79886/Saigon-Dolnoslaska-misja-gospodarcza-w-Wietnamie

 

 

 

 


 

16 / 08 / 2018
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA

DOLNOŚLĄSKA AGENCJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ sp. z o.o. 53-125 Wrocław, al. Kasztanowa 3a-5, ogłasza nabór na stanowisko dotyczące realizacji oraz nadzorowaniu projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym z budżetu państwa oraz środków UE.  Zakres zadań obejmuje m.in.:...

16 / 08 / 2018

zatrudnimy pracownika

DOLNOŚLĄSKA AGENCJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ sp. z o.o. 53-125 Wrocław, al. Kasztanowa 3a-5, ogłasza nabór na stanowisko dotyczące realizacji oraz nadzorowaniu projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym z budżetu państwa oraz środków UE. 

Zakres zadań obejmuje m.in.:

1.       Analizę, konsultacje i przygotowanie dokumentów zarówno w ramach aplikowanych naborów jak i w ramach ogłaszanych przez DAWG konkursów

2.       Udział w realizacji projektów europejskich realizowanych w DAWG Sp. z o.o., w tym:
- weryfikację wniosków o dofinansowanie
- monitorowanie uczestników i sprawozdawczość
- rozliczenia i przygotowanie wniosków o płatność.

3.        Bieżące wprowadzanie danych do systemów informatycznych.

 

Kandydat ubiegający się o w/w stanowisko musi posiadać:

1.       wykształcenie wyższe, preferowane prawnicze lub ekonomiczne

2.       minimum 5-letni staż pracy w tym mile widziane doświadczenie na stanowiskach samodzielnych lub kierowniczych

3.       doświadczenie w realizacji lub nadzorowaniu projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym z budżetu państwa oraz środków UE

4.       gotowość do częstych wyjazdów służbowych oraz pracy w terenie,

5.       biegłą znajomość programów MS Office

 

Dodatkowym atutem będzie:

1.       znajomość założeń Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

2.       znajomość zagadnień dotyczących funduszy strukturalnych UE

3.       doświadczenie w realizacji programów transgranicznych,

4.       czynne prawo jazdy kat. B

Aplikacje należy składać pocztą lub osobiście w siedzibie spółki przy
al. Kasztanowej 3a-5 we Wrocławiu, pokój 304, do godz. 15.00,
28.08.2018 r. (decyduje data wpływu). lub mailowo: praca@dawg.pl

13 / 08 / 2018
WIETNAM BARDZIEJ KONKURENCYJNY OD CHIN....

Zakończyła się misja gospodarcza przedstawicieli Dolnego Śląska w Wietnamie. Głównym celem misji było przedstawienie oferty eksportowej i umożliwienie wejścia na rynek wietnamski małym i średnim firmom z naszego regionu, głównie sektora rolno-spożywczego i meblarskiego. Jej organizatorem była...

13 / 08 / 2018

wietnam bardziej konkurencyjny od chin. dolny śląsk po misji gospodarczej w socjalistycznej republice wietnamu

Zakończyła się misja gospodarcza przedstawicieli Dolnego Śląska w Wietnamie. Głównym celem misji było przedstawienie oferty eksportowej i umożliwienie wejścia na rynek wietnamski małym i średnim firmom z naszego regionu, głównie sektora rolno-spożywczego i meblarskiego. Jej organizatorem była Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wspierana przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City.

W ostatnim czasie podpisano szereg umów i porozumień, które mają ułatwić naszą współpracę gospodarczą z Wietnamem i zwiększyć eksport polskich produktów do tego kraju. Przyszłe porozumienie handlowe między UE a Wietnamem byłoby krokiem milowym w tej współpracy. Obecnie bilans wymiany handlowe jest ujemny dla Polski.

PODSUMOWANIE:
SPOTKANIA Z IMPORTERAMI ORAZ DYSTRYBUTORAMI PRODUKTÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH, SEKTORA PRZETWARZANIA I PAKOWANIA ŻYWNOŚCI, BIORĄCYMI UDZIAŁ W TARGACH VIETFOOD&BEVERAGE.
Robert Iwan, dyr. Zarządzający DAWG sp. z o.o.: Dotarliśmy do wielu firm zainteresowanych pozyskaniem z Polski poddostawców różnych komponentów, jak również sprzedażą swoich produktów na rynek europejski. Firmy te szukają partnerów w Polsce, głownie hurtowników i dystrybutorów. Wśród nich są firmy wietnamskie takie jak DNTN LONG THUAN czy JEYS F.I ale także koreańskie. Jedna z nich, LABNOSH - producent ekologicznych koktajlów oraz organicznych suplementów diety- już po pierwszych rozmowach zaproponowała kolejne spotkania, o bardzo konkretnej tematyce. Dla właścicieli LABNOSH Polski rynek jawi się jako gospodarcza brama do Europy

ROZMOWY Z PRZEDSTAWICIELAMI MINISTERSTWA PRZEMYSŁU I HANDLU, STOWARZYSZENIEM MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW W HANOI.
Członkowie stowarzyszenia od ubiegłego roku już współpracują z polskimi eksporterami produktów spożywczych (jabłka, wędliny, podroby mięsne). Oferta naszych firm przedstawiona została także Viet Australia, firmie doradczo-audytowej współpracującej z ponad 500 przedsiębiorcami wietnamskimi.

MOŻLIWOŚCI INWESTOWANIA PRZEZ DOLNOŚLĄSKIE FIRMY W HO CHI MINH CITY (SAJGON) ORAZ PROWINCJI TUYÊN QUANG.
Cao Thi Phi Van z People's Committee HOCHI MINI CITY Investment & Trade Promotion Centre.: „Dawna stolica Republiki Wietnamu z 13 milionami mieszkańców, jest największym centrum gospodarczym kraju – ma 22 procentowy udział w dochodzie narodowym. Sajgon stawia na bycie Smart City i potrzebuje inwestorów zagranicznych. W mieście inwestuje obecnie około 100 krajów, głównie w takich dziedzinach przemysłu jak maszyny, informatyka, chemia i żywność. Polskie firmy mamy tylko 4 i generują jedynie 250 tys. dolarów dochodu. Wśród zagranicznych inwestorów polska jest na 64 miejscu, a szkoda bo możliwości są bardzo duże.”

Władze prowincji Tuyên Quang w północnej części Wietnamu, słynącej z produkcji i eksportu herbaty oraz cynamonu oczekują na inwestorów sektora medycznego, biotechnologii i rolnictwa oraz edukacji. Prowincja eksportuje główne do Malezji, Tajwanu i Kambodży. Ze względu na bliskość Chin prowincja stanowi dobre miejscem do inwestowania i nawiązania kontaktów z firmami handlowymi. W Wietnamie jest zapotrzebowanie na produkty spożywcze, ale przede wszystkim przetworzoną i wysokiej jakości. Tamtejsze produkty, ze względu na zacofanie lokalnego przemysłu rolno-spożywczego i zanieczyszczenia środowiska mają problemy z zachowaniem standardów bezpieczeństwa żywności, z reguły są nisko lub w ogóle nie przetworzone.

ROZMOWY Z VIETNAM HUMAN RESOURCE CONSULTANTS NA TEMAT OUTSOURCINGU PRACOWNICZEGO.
Hubert Papaj, prezes DAWG sp. z o.o.: „Dolny Śląsk - podobnie jak inne prężnie rozwijające się regiony w Polsce - odczuwa brak rąk do pracy. Nasze przedsiębiorstwa z liczą na pojawienie się pracowników z Wietnamu, zarówno wykwalifikowanych inżynierów, jak i pracowników produkcji. Nowe zasoby ludzkie są bardzo potrzebne, zwłaszcza przy rozwoju dolnośląskich firm oraz zagranicznych inwestycjach. Już od kilku miesięcy badamy rynek, sprawdzamy możliwości współpracy i potrzeby. Dla regionu to może być bardzo dobre rozwiązanie .

SPOTKANIE W BIFA Z UDZIAŁEM WIETNAMSKICH PRODUCENTÓW MEBLI, AKCESORIÓW MEBLOWYCH I DREWNIANYCH ZABAWEK. DOLNOŚLĄSCY PRZEDSIĘBIORCY SZUKAJĄ PARTNERÓW, GŁÓWNIE FABRYKI MEBLI HOTELOWYCH.

Mariusz Sinior, ekspert DAWG sp. z o.o.: Dolnośląscy przedsiębiorcy szukają partnerów, głównie fabryki mebli hotelowych. BIFA to grupa medialna, która reprezentuje przemysł przetwórstwa drzewnego w prowincji Binh Duong ( produkty, surowce i technologie). Jest połączona z branżą obróbki drewna w całym kraju wspierając członków branży w rozwoju rynku. Współpracuje z rządem, aby wpływać na politykę sprzyjającą prowadzeniu biznesu. BIFA ściśle współpracuje również ze Stowarzyszeniem Drewno i Leśnictwo Wietnamu (VIFORES), Stowarzyszeniem Rzemiosła i Przemysłu Drzewnego Miasta Ho Chi Minh (HAWA), Stowarzyszeniem Rzemiosła i Przemysłu Drzewnego Prowincji Dong Nai (DOWOOHA), Stowarzyszeniem Drewna i Lasu Binh Dinh - FPD Binh Dinh. Dziś Wietnam jest jednym z wiodących na świecie krajów zajmujących się przetwarzaniem i eksportem drewna, którego obroty eksportowe sięgają 8 miliardów dolarów w 2017 r., O 10% więcej niż rok wcześniej. Oczekuje się, że w następnej dekadzie wzrosną one o 20-25 miliardów dolarów.

WIZYTA W FABRYKACH .

Rozmowy handlowe w dwóch fabrykach mebli - z drewna tekowego i dębowego, eksportujących swoje produkty do USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Polacy zainteresowani są zlecaniem wietnamskim firmom produkcji mebli i komponentów oraz sprzedażą mebli z polskim brandem na rynek 650 milionowy rynek ASEAN-U (gosporadczo–polityczne Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej -Malezja, Filipiny,Tajlandia,Singapur, Tajlandia, Brunei ,Wietnam Laos i Mjanma, Kambodża)

Wizyta w fabryce czekolady w celu poznania warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Wietnamie przez obcokrajowców. Belgijska Fabryka Belive Chocolate Trading wytwarza organiczną czekoladę z lokalnych ziaren kakaowca wietnamskiego i innych naturalnych składników.

WARTO WIEDZIEĆ.

Piotr Harasimowicz z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City: W Wietnamie bardzo ważna jest bezpośrednia relacja, spotkania, kontakty osobiste - nie wystarczy wysłanie folderów czy próbek. Wietnamczycy muszą nabrać zaufania, a to trudno jest zbudować korespondencyjnie. Współpracujemy z organizacjami, które reprezentują tutejsze firmy i są gwarancją bezpieczeństwa biznesu. Są bardzo pomocne i prężne.

09 / 08 / 2018
WIETNAM ZAPRASZA DOLNOŚLĄSKICH INWESTORÓW

W Wietnamie trwa wizyta gospodarcza Dolnego Śląska organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Pierwszym jej elementem był udział w targach Vietfood&Beverage i spotkania przedstawicieli DAWG z importerami oraz dystrybutorami produktów rolno-spożywczych, sektora...

09 / 08 / 2018

wietnam zaprasza dolnośląskich inwestorów

W Wietnamie trwa wizyta gospodarcza Dolnego Śląska organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Pierwszym jej elementem był udział w targach Vietfood&Beverage i spotkania przedstawicieli DAWG z importerami oraz dystrybutorami produktów rolno-spożywczych, sektora przetwarzania i pakowania żywności.

- Dotarliśmy do wielu firm zainteresowanych pozyskaniem z Polski poddostawców różnych komponentów, jak również sprzedażą swoich produktów na rynek europejski. Firmy te szukają partnerów w Polsce, głownie hurtowników i dystrybutorów. Wśród nich są firmy wietnamskie takie jak DNTN LONG THUAN czy JEYS F.I ale także koreańskie. Jedna z nich, LABNOSH - producent ekologicznych koktajlów oraz organicznych suplementów diety- już po pierwszych rozmowach zaproponowała kolejne spotkania, o bardzo konkretnej tematyce. Dla właścicieli LABNOSH Polski rynek jawi się jako gospodarcza brama do Europy – mówi Robert Iwan, dyrektor zarządzający DAWG, który przewodniczy misji.

Możliwości inwestowania przez dolnośląskie firmy w Ho Chi Minh City (Sajgon) oraz prowincji Tuyên Quang omawiano podczas spotkania w Zagranicznym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City. Dawna stolica Republiki Wietnamu z 13 milionami mieszkańców, jest największym centrum gospodarczym kraju – ma 22 procentowy udział w dochodzie narodowym.

- Sajgon stawia na bycie Smart City i potrzebuje inwestorów zagranicznych. W mieście inwestuje obecnie około 100 krajów, głównie w takich dziedzinach przemysłu jak maszyny, informatyka, chemia i żywność. Polskie firmy mamy tylko 4 i generują jedynie 250 tys. dolarów dochodu. Wśród zagranicznych inwestorów polska jest na 64 miejscu, a szkoda bo możliwości są u ans bardzo duże – podkreśla Cao Thi Phi Van z People's Committee HOCHI MINI CITY Investment & Trade Promotion Centre.

Reprezentantka prowincji Tuyên Quang w północnej części Wietnamu, słynącej z produkcji i eksportu herbaty oraz cynamonu mówiła o zielonym świetle, jakie władze prowincji dają inwestorom sektora medycznego, biotechnologii i rolnictwa oraz edukacji. Prowincja eksportuje główne do Malezji, Tajwanu i Kambodży. Ze względu na bliskość Chin prowincja stanowi dobre miejscem do inwestowania i nawiązania kontaktów z firmami handlowymi. W Wietnamie jest zapotrzebowanie na produkty spożywcze, ale przede wszystkim przetworzoną i wysokiej jakości. Tamtejsze produkty, ze względu na zacofanie lokalnego przemysłu rolno-spożywczego i zanieczyszczenia środowiska mają problemy z zachowaniem standardów bezpieczeństwa żywności, z reguły są nisko lub w ogóle nie przetworzone.

- Tu w Wietnamie bardzo ważna jest bezpośrednia relacja, spotkania, kontakty osobiste - nie wystarczy wysłanie folderów czy próbek. Wietnamczycy muszą nabrać zaufania, a to trudno jest zbudować korespondencyjnie. Współpracujemy z organizacjami, które reprezentują tutejsze firmy i są gwarancją bezpieczeństwa biznesu. Są bardzo pomocne i prężne– zaznacza Piotr Harasimowicz z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City.

Misja w Wietnamie zakończy się 11 sierpnia. W planie jest jeszcze forum gospodarcze oraz rozmowy handlowe z przedstawicielami Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Stowarzyszeniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Hanoi oraz wizyty studyjne w dwóch fabrykach zainteresowanych zakupem komponentów i technologii od polskich firm. Ważnym punktem misji są również rozmowy z Vietnam Human Resource Consultants na temat outsourcingu pracowniczego.

 

 

 

 


 

08 / 08 / 2018
ZMIANY GODZIN PRACY w DAWG SP. Z O.O.

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 8.08-10.08.2018 biura DAWG czynne będą do godz. 13.00. Godziny pracy sekretariatu Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG pozostają be zmian: 8.00-16.00    

08 / 08 / 2018

zmiany godzin pracy w dawg sp. z o.o.


Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 8.08-10.08.2018 biura DAWG czynne będą do godz. 13.00.

Godziny pracy sekretariatu Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG pozostają be zmian: 8.00-16.00

 


 

07 / 08 / 2018
DOLNY ŚLĄSK W HO CHI MINH CITY

Dolny Śląsk w Ho Chi Minh City. Nasze meble i produkty spożywcze trafią do dawnego Sajgonu? W Wietnamie rozpoczyna się wizyta gospodarcza Dolnego Śląska. Jej organizatorem jest Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, wspierana przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji...

07 / 08 / 2018

dolny śląsk w ho chi minh city

Dolny Śląsk w Ho Chi Minh City. Nasze meble i produkty spożywcze trafią do dawnego Sajgonu?
W Wietnamie rozpoczyna się wizyta gospodarcza Dolnego Śląska. Jej organizatorem jest Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, wspierana przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City. Głównym celem misji jest przedstawienie oferty eksportowej i umożliwienie wejścia na rynek wietnamski małym i średnim firmom z naszego regionu.

- W ostatnim czasie podpisano szereg umów i porozumień, które mają ułatwić naszą współpracę gospodarczą z Wietnamem i zwiększyć eksport polskich produktów do tego kraju. Przyszłe porozumienie handlowe między UE a Wietnamem byłoby krokiem milowym w tej współpracy. Obecnie bilans wymiany handlowe jest ujemny dla Polski. Nasza wizyta w Wietnamie ma otworzyć możliwości dla dolnośląskich firm, głownie sektora rolno-spożywczego i meblarskiego - podkreśla Hubert Papaj, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Podczas wizyty w Wietnamie przedstawiciele DAWG odbędą spotkania z importerami oraz dystrybutorami produktów rolno-spożywczych, sektora przetwarzania i pakowania żywności, biorącymi udział w targach Vietfood&Beverage. Wśród nich są zarówno firmy wietnamskie, jak również z Australii, Brazylii, Chin, Czech, Francji, Niemiec, Indii i Korei.

W planie jest także forum gospodarcze oraz rozmowy handlowe z przedstawicielami Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Stowarzyszeniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Hanoi, którego członkowie od ubiegłego roku już współpracują z polskimi eksporterami produktów spożywczych (jabłka, wędliny, podroby mięsne).

Oferta naszych firm przedstawiona zostanie także Viet Australia, firmie doradczo-audytowej współpracującej z ponad 500 przedsiębiorcami wietnamskimi. Ważnym punktem misji będą również rozmowy z Vietnam Human Resource Consultants na temat outsourcingu pracowniczego. Dolny Śląsk - podobnie jak inne prężnie rozwijające się regiony w Polsce - odczuwa brak rąk do pracy.

- Przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska liczą na pojawienie się pracowników z Wietnamu, zarówno wykwalifikowanych inżynierów, jak i pracowników produkcji. Nowe zasoby ludzkie są bardzo potrzebne, zwłaszcza przy rozwoju dolnośląskich firm oraz zagranicznych inwestycjach. Już od kilku miesięcy badamy rynek, sprawdzamy możliwości współpracy i potrzeby. Dla regionu to może być bardzo dobre rozwiązanie – zaznacza Hubert Papaj.

10 sierpnia, w ostatnim dniu misji w Wietnamie, odbędą się wizyty studyjne w fabryce mebli Binh Duong Furniture Association oraz fabryce czekolady Belvie Chocolate. Obydwa przedsiębiorstwa zainteresowane są zakupem komponentów i technologii od polskich firm.

 

 

 


 

04 / 08 / 2018
TEREN POD BUDOWĘ BIUROWCA

W imieniu Gminnego Centrum Inwestora i Eksportera w Wałbrzychu zapraszamy do udziału przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej przy ul. 1 Maja – Wschodniej, w sąsiedztwie Galerii Victoria w Wałbrzychu. Teren o powierzchni 1,6774 ha przeznaczony jest pod...

04 / 08 / 2018

teren pod budowę biurowca

W imieniu Gminnego Centrum Inwestora i Eksportera w Wałbrzychu zapraszamy do udziału przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej przy ul. 1 Maja – Wschodniej, w sąsiedztwie Galerii Victoria w Wałbrzychu. Teren o powierzchni 1,6774 ha przeznaczony jest pod budowę biurowca. wiecej:

Dla wystawionych na sprzedaż działek są gotowe dokumenty w tym:
- decyzja o warunkach zabudowy (działka nr 146/2) oraz
- plan zagospodarowania przestrzennego (działka nr 145).


Docelowo obie w/w działki będą stanowiły jeden teren z przeznaczeniem na biurowiec. Powierzchnia całkowita w/w działek to 1,6774ha, w tym działka nr 145 to 0,0852ha oraz działka nr 146/2 to 1,5922 ha. Nieruchomość jest wolna od obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich.

Przetarg – 17 października 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu, ul. Kopernika 2 sala nr 107 (sala ślubów) o godz. 10:00. Warunek przystąpienia do przetargu - wpłacenie WADIUM do 10.10.2018 r.

Szczegóły i ogłoszenie przetargu:

http://bip.um.walbrzych.pl/artykul/1815/27464/prezydent-miasta-walbrzycha-oglasza-drugi-ustny-przetarg-nieograniczony-na-sprzedaz-nieruchomosci-niezabudowanej-polozonej-w-walbrzychu-przy-ul-1-maja-wschodniej-oznaczonej-w-ewidencji-gruntow-jako-dzialki-o-numerach-145-i-146-2-obreb-28-sobiecin


>MAPA<


 

 


 

30 / 07 / 2018
FUNDUSZ GWARANCYJNY DLA INNOWACYJNYCH FIRM

W Banku Gospodarstwa Krajowego powstał Fundusz Gwarancyjny wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw oferujący szerokie możliwości finansowania innowacyjnych projektów. Firmy mogą otrzymać bezpłatne gwarancja Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek, która zabezpiecza spłatę kredytów przeznaczonych...

30 / 07 / 2018

fundusz gwarancyjny dla innowacyjnych firm

W Banku Gospodarstwa Krajowego powstał Fundusz Gwarancyjny wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw oferujący szerokie możliwości finansowania innowacyjnych projektów. Firmy mogą otrzymać bezpłatne gwarancja Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek, która zabezpiecza spłatę kredytów przeznaczonych na sfinansowanie projektów inwestycyjnych. 

Bezpośrednie korzyści jakie odnosi przedsiębiorca korzystający z kredytu objętego Gwarancją to brak opłaty prowizyjnej oraz dopłata do odsetek. Gwarancja jest formą niepieniężnej pomocy publicznej dla firm – jej wartość oblicza się z wykorzystaniem korzystnej dla przedsiębiorców metodologii (jako ekwiwalent dotacji brutto, który stanowi zaledwie ułamek wartości otrzymanej gwarancji). Ze względu na brak opłaty prowizyjnej, finansowanie zabezpieczone gwarancją Biznesmax przy kwocie kredytu wynoszącej np. 3,75 mln zł, daje w porównaniu z gwarancją de minimis ok. 45 tys. zł oszczędności.


Do tego każdy przedsiębiorca, który prawidłowo wykorzysta kredyt z Gwarancją może liczyć na dodatkowe wsparcie w formie dotacji refundującej zapłacone odsetki za okres pierwszych trzech lat kredytowania.


Możliwość skorzystania z tego instrumentu mają przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy spełnią co najmniej jedno z 15 kryteriów. Jednym z nich jest uzyskana wcześniej pomoc finansowa w ramach programów wspierających innowacyjność. Nie jest to jednak kryterium kluczowe.

Gwarancja jest komplementarna z dotacją i może być stosowana:
• jako wsparcie uzupełniające w zakresie wydzielonych kosztów projektu inwestycyjnego, w tym sfinansowanie fazy wdrożeniowej projektu po zakończeniu jego fazy badawczej lub przedwdrożeniowej.
• samodzielny instrument gwarantujący spłatę kredytu finansującego rozwój i innowacje.


Dzięki gwarancji przedsiębiorcy mogą zmniejszyć koszty kredytu, finansować koszty towarzyszące oraz kapitał obrotowy, koszty poniesione przed złożeniem wniosku oraz koszty w kwotach brutto (z VAT). Oprócz tego, mają możliwość uzyskania lepszych warunków kredytowania w porównaniu do standardowej oferty banku.
Instrument jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Szczegółowe informacje na temat oferty BGK oraz listę Banków Kredytujących znajdą Państwo na stronie internetowej www.bgk.pl – zakładka „Gwarancja BIZNESMAX z dotacją” lub pod numerem telefonu: (22) 522 91 91.

 

 

 

 


 

30 / 07 / 2018
RISING STARTUP SPAIN

Startupy chcące wprowadzić swoje produktu lub usługi na rynek hiszpański zachęcamy do udziału w programie Rising Startup Spain prowadzonego przez ICEX-Invest oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Celem programu jest m.in. przyciąganiu utalentowanych przedsiębiorców i innowacyjnych projektów...

30 / 07 / 2018

rising startup spain

Startupy chcące wprowadzić swoje produktu lub usługi na rynek hiszpański zachęcamy do udziału w programie Rising Startup Spain prowadzonego przez ICEX-Invest oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Celem programu jest m.in. przyciąganiu utalentowanych przedsiębiorców i innowacyjnych projektów na rynek hiszpański i pozyskanie międzynarodowych funduszy na innowacyjne projekty.


Biorąc udział w inicjatywie przedsiębiorcy otrzymują:
• pomoc w procedurach wizowych
• bezpłatną przestrzeń coworkingową m.in. w Madrycie i Barcelonie
• bezzwrotną pomoc finansową w wysokości 10 000 EUR
• możliwość spotkań B2B
• bezpłatny udział w forach i innych wydarzeniach towarzyszących
• wsparcie mediów w promocji na rynku hiszpańskim
• wyspecjalizowany mentoring wspierający proces finansowania i wejścia na rynek hiszpański.

Firmy zainteresowane udziałem w programie Rising Startup Spain muszą wypełnić krótki formularz - na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane zwycięskie startupy.


Formularz dostępny pod adresem:
http://www.investinspain.org/invest/en/rising/formsf/index.html
Więcej informacji na temat inicjatywy projektu:
http://www.investinspain.org/invest/en/resources/information-services/Rising-Startup-Spain/FAQ/index.html

W przypadku pytań, można się kontaktować z przedstawicielkami PAIH:
• Karolina Wawrzyniak
adres e-mail: karolina.wawrzyniak@paih.gov.pl
• Agnieszka Lewkowicz
adres e-mail: agnieszka.lewkowicz@paih.gov.pl