newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

11 / 01 / 2019
Spotkanie informacyjne w DAWG

14 stycznia rusza nabór wniosków do projektu: „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”. Zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego przekażemy Państwu szczegóły związane z projektem. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia w...

11 / 01 / 2019

spotkanie informacyjne w dawg

14 stycznia rusza nabór wniosków do projektu: „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”. Zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego przekażemy Państwu szczegóły związane z projektem. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia w siedzibie DAWG we Wrocławiu. Zgłoszenia do 16 stycznia.

Spotkanie informacyjne w DAWG:
17.01.2019
godz. 10.00
Wrocław
al. Kasztanowa 3a-5
sala VIP, II piętro

Formularze zgłoszeniowe na spotkanie (w załączeniu poniżej) prosimy przesyłać do dnia 16 stycznia br. września na adres: aneta.gazda@dawg.pl

Formularze zgłoszeniowe na spotkanie: FORMULARZ


Projekt pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” – konkurs horyzontalny i ZIT WrOF skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę na terenie Dolnego Śląska wpisujących się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS).
Celem projektu grantowego jest zwiększenie aktywności innowacyjnej MSP oraz stymulacja ich współpracy z uczelniami oraz innymi jednostkami naukowymi. Projekt zakłada dofinansowanie usług badawczo-rozwojowych dotyczących wdrożenia lub rozwoju produktu/technologii np.: opracowanie nowej lub udoskonalenie istniejącej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań/analiz w zakresie optymalizacji produktu.
Projekt wspiera realizację usług o charakterze badań przemysłowych i/lub eksperymentalnych prac rozwojowych, których wykonawcami są jednostki naukowe.

Warunki dofinansowania:
- maksymalna wartość bonu na innowację - do 100.000, 00 zł;
- maksymalny poziom dofinansowania - do 85% wydatków kwalifikowanych

W ramach projektu firmy mogą skorzystać również z konsultacji oraz doradztwa.
IV nabór trwać będzie od 14 stycznia 2019r. do 28 lutego 2019r.


Wnioski można składać w: Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. Wrocław,
Al. Kasztanowa 3a-5, parter - pokój 005 w godz. 8.00-15.00.

 

 

 


 

 

08 / 01 / 2019
MILIARDY NA INWESTYCJE W WSSE

Wałbrzyska strefa liderem pod względem wartości nowych inwestycji – na budowę i rozbudowę zakładów przedsiębiorcy przeznaczyć mają blisko 4,5 mld złotych. To najlepszy wynik wśród 14 spółek zarządzających strefami ekonomicznymi w Polsce. Dzięki wsparciu przyznanemu przez WSSE w 2018 roku...

08 / 01 / 2019

miliardy na inwestycje w wsse

Wałbrzyska strefa liderem pod względem wartości nowych inwestycji – na budowę i rozbudowę zakładów przedsiębiorcy przeznaczyć mają blisko 4,5 mld złotych. To najlepszy wynik wśród 14 spółek zarządzających strefami ekonomicznymi w Polsce. Dzięki wsparciu przyznanemu przez WSSE w 2018 roku zrealizowanych ma zostać prawie 50 projektów inwestycyjnych. W ich wyniku powstanie co najmniej 1400 nowych miejsc pracy.

Polskie strefy ekonomiczne wydały w 2018 roku blisko 350 zezwoleń i decyzji o wsparciu. Łącznie przedsiębiorcy zadeklarowali w nich ponad 14,5 mld zł inwestycji. Aż 30% tej kwoty wygenerować mają projekty objęte pomocą wałbrzyskiej strefy. WSSE wsparła 48 inwestycji, z czego 11 decyzji wydanych zostało w oparciu o nowe zasady przyznawania pomocy publicznej (Polska Strefa Inwestycji).

Zwolnienia podatkowe dostępne są na całym obszarze inwestycyjnym Polski, przez co przedsiębiorcy nie muszą lokować się na terenach objętych strefami ekonomicznymi. Nowa ustawa ułatwia dostęp do ulg szczególnie mikro, małym i średnim firmom. Skraca również czas oczekiwania na decyzje. Wprowadzono dodatkowe kryteria jakościowe, które generować mają więcej rozwojowych i wysokopłatnych miejsc pracy. Z kolei kryteria ilościowe (minimalna wysokość nakładów) uzależnione są obecnie od stopy bezrobocia w danym powiecie. Progi te zmniejszono dla przedstawicieli MŚP, co stanowi dla nich dodatkową zachętę. Przyznawaniem decyzji o wsparciu dalej zajmują się spółki zarządzające strefami, które stały się głównym punktem kontaktu dla inwestorów oraz koordynatorem przyznawania pomocy publicznej.

Czynniki, które determinowały rozwój w przeszłości tracą dziś na sile. Zdaniem prezesa WSSE, przemysł 4.0, elektromobilność, energia odnawialna, polityka inwestycyjna krajów azjatyckich – to dziś wektory, na których należy opierać strategię wzrostu.

 

 

 

 


 

02 / 01 / 2019
ZAMKNIĘCIE NABORU

Dolnośląska  Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.  informuje, że w dniu 02-01-2019 o godz. 08:37, z uwagi na wyczerpanie środków w ramach projektu PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMSP I ICH PRACOWNIKÓW,  został zamknięty nabór formularzy...

02 / 01 / 2019

zamknięcie naboru

Dolnośląska  Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.  informuje, że w dniu 02-01-2019 o godz. 08:37, z uwagi na wyczerpanie środków w ramach projektu PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMSP I ICH PRACOWNIKÓW,  został zamknięty nabór formularzy zgłoszeniowych dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP mających swoją jednostkę organizacyjną na obszarze Subregionu Wrocławskiego. 


W przypadku uwolnienia dodatkowych środków zostanie ogłoszony kolejny nabór w ramach niniejszego projektu. Komunikat w tej sprawie zostanie podany do publicznej wiadomości na stronach internetowych Partnerów projektu. 

31 / 12 / 2018
DAWG 2018

2018 rok Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej może zaliczyć do bardzo efektywnych. Z powodzeniem zrealizowaliśmy nasze stałe zadania związane z obsługą inwestorów zagranicznych i promocją gospodarczą regionu, wsparciem MŚP i rozwojem przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku. Nasze nowe...

31 / 12 / 2018

dawg 2018

2018 rok Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej może zaliczyć do bardzo efektywnych. Z powodzeniem zrealizowaliśmy nasze stałe zadania związane z obsługą inwestorów zagranicznych i promocją gospodarczą regionu, wsparciem MŚP i rozwojem przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku. Nasze nowe projekty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem firm oraz dolnośląskich gmin. Przed nami kolejne wyzwania. więcej

Dziękujemy za dotychczasową współpracę oraz zaufanie. Życzymy Państwu, by Nowy Rok spełnił wszystkie Państwa oczekiwania i marzenia w życiu prywatnym oraz zawodowym- Robert Iwan, wiceprezes DAWG sp. z o.o.


 

28 / 12 / 2018
KOMUNIKAT PRASOWY

Szanowni Państwo Informujemy, że z dniem 21 grudnia 2018 roku Prezesem Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej jest Pan Roman Kozłowski. Prezes DAWG sp. z o.o. poprzednio pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Architektury, Nieruchomości i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubinie....

28 / 12 / 2018

komunikat prasowy

Szanowni Państwo

Informujemy, że z dniem 21 grudnia 2018 roku Prezesem Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej jest Pan Roman Kozłowski. Prezes DAWG sp. z o.o. poprzednio pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Architektury, Nieruchomości i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Jako absolwent m.in. podyplomowych europejskich studiów Politechniki w Bremie, jak również stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Roman Kozłowski w szczególnym stopniu będzie realizował pro gospodarcze i pro rozwojowe projekty województwa dolnośląskiego związane z umiędzynarodowieniem dolnośląskich firm, promocją, umacnianiem wizerunku naszej regionalnej gospodarki oraz marki Dolny Śląsk na świecie.

Rada Nadzorcza DAWG podjęła również uchwałę o powołaniu Roberta Iwana, dotychczasowego dyrektora zarządzającego spółki, na stanowisko wiceprezesa.

Przypomnijmy, DAWG jest spółką ze 100% udziałem Samorządu Województwa Dolnośląskiego, działającą na rzecz i w imieniu Samorządu. Tylko 2017r. i 2018r. roku DAWG obsłużył 81 inwestorów polskich i zagranicznych przyczyniając się do sprowadzenia na Dolny Śląsk tak znaczących podmiotów jak: Borgers Polska, EY Global Services, Paradigm Precision, INFOR, Capthem, GTHR, Ryanair, Wega Polska, Lufthansa, 3M Service Center, Mercedes - Benz Manufacturing Poland czy LG Chem Wrocław.
Wydarzenia gospodarcze organizowane przez spółkę w 2018r. na całym świecie, podczas 12 międzynarodowych misji i wyjazdów studyjnych z udziałem przedstawicieli samorządu i dolnośląskich przedsiębiorców już dziś przyniosły pierwsze efekty w postaci międzynarodowych porozumień, partnerskich umów gospodarczych i kontraktów handlowych, jak również zainteresowania zagranicznych podmiotów naszym województwem.
Pozostałe działania spółki stanowiące reakcję na sytuację na rynku pracy i potrzeby mikro, małych i średnich firm, pozwoliły m.in. na podniesienie kompetencje i umiejętności blisko 5 tysięcy pracowników z ponad 1460 firm naszego regionu czy wsparcie finansowe procesów inwestycyjnych i innowacyjnych dolnośląskich przedsiębiorstw. Wszystkie te kierunki naszej działalności będziemy niezmiennie realizować i rozwijać.

DAWG sp. z o.o.

19 / 12 / 2018
DAWG W TVP

Zapraszamy do obejrzenia "Faktów o poranku", których gościem był Hubert Papaj, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej. Podczas rozmowy podsumowaliśmy półtoraroczny projekt: "Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i za granicą."...

19 / 12 / 2018

dawg w tvp

Zapraszamy do obejrzenia "Faktów o poranku", których gościem był Hubert Papaj, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej. Podczas rozmowy podsumowaliśmy półtoraroczny projekt: "Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i za granicą."


 

 

 

 


 

19 / 12 / 2018
DYPLOMACHA GOSPODARCZA - TO DZIAŁA!

Ponad 950 spotkań networkingowych, blisko 100 rozmów na szczeblu rządowym i samorządowym, kilkanaście forów gospodarczych w Europie, Ameryce i Azji, podpisane pierwsze międzynarodowe kontrakty handlowe - tak w skrócie przedstawia się dobiegający końca półtoraroczny projekt promocji...

19 / 12 / 2018

dyplomacha gospodarcza - to działa!

Ponad 950 spotkań networkingowych, blisko 100 rozmów na szczeblu rządowym i samorządowym, kilkanaście forów gospodarczych w Europie, Ameryce i Azji, podpisane pierwsze międzynarodowe kontrakty handlowe - tak w skrócie przedstawia się dobiegający końca półtoraroczny projekt promocji gospodarczej Dolnego Śląska, realizowany przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Jednym z najważniejszych jego założeń było dotarcie z informacją o regionie do inwestorów na całym świecie, jak również wsparcie małych i średnich lokalnych firm w procesie umiędzynarodowienia ich działalności. Dzisiaj DAWG podsumowała projekt podczas konferencji z udziałem dolnośląskich przedsiębiorców.

- To był niezwykle intensywny, ale też bardzo owocny czas. Osiągnęliśmy więcej, niż zamierzaliśmy – nie tylko zdobyliśmy czy pogłębiliśmy niezbędną wiedzę na temat funkcjonowania konkretnych rynków zbytu, ale tez pokazywaliśmy Dolny Śląsk jako region nowoczesny, dynamiczny i bardzo atrakcyjny zarówno dla inwestorów, jak i kooperantów. Myślę, że na efekty naszej pracy nie trzeba będzie długo czekać. Pierwsze- w postaci kontraktów zawartych przez nasze dolnośląskie firmy – już są. Czekamy na finalizację kolejnych - Hubert Papaj, prezes samorządowej spółki DAWG, podsumowuje projekt „Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i za granicą”. Projekt był realizowany od lipca ubiegłego roku w ramach RPO WD 2014-2020, Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, Działanie 1.4 Internacjonalizacja przedsiębiorstw.

- Prowadzone przez DAWG działania z jednej strony przyniosły regionowi nowe kontakty biznesowe, turystyczne i naukowe oraz zainteresowanie kolejnych inwestorów, z drugiej pozwoliły na promocję eksportowej marki Dolny Śląsk. Na obecnym etapie naszego rozwoju niezwykle istotnym elementem dyplomacji gospodarczej jest poszerzanie perspektyw, sprzedaż naszych lokalnych produktów i usług w różnych zakątkach świata. Powtórzę po raz kolejny - eksport to nie tylko bogacenie się firm, to także transformacja i progresja regionu - nowe miejsca pracy, wpływy do budżetu i dobry wizerunek Dolnego Śląska - podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Cele projektu były jasne: promocja gospodarcza województwa dolnośląskiego w kraju i za granicą, wzrost poziomu umiędzynarodowienia dolnośląskich MŚP, wsparcie działalności eksportowej oraz inwestycji za granicą w celu podniesienia konkurencyjności, wzmocnienia pozycji na rynku oraz dynamizacji procesu rozbudowy przedsiębiorstwa, a co za tym idzie rozwoju regionu, a także pozyskanie nowych inwestycji dla regionu, zwiększających liczbę nowych miejsc pracy i podnoszących poziom innowacyjności województwa.

- Bardzo rzetelnie przygotowaliśmy cały plan promocji gospodarczej, opierając się zarówno na naszych doświadczeniach, jak i rekomendacjach Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Dotarliśmy z naszą ofertą do 12 miejsc na całym świecie, m.in. Wietnamu, Chin, USA, Francji, Kazachstanu, Gruzji, Włoch czy Francji. Każde z tych miejsc to inne oczekiwania, inna kultura biznesowa i inne możliwości. Doskonale przekonali się o tym dolnośląscy przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w naszych misjach gospodarczych. To bezcenna wiedza, którą będą wykorzystywali teraz w kolejnych etapach swojej działalności eksportowej – podkreśla Mariusz Sinior, ekspert DAWG sp. z o.o.

- Mamy kontrakty z Kazachstanem na sprzedaż naszych ekologicznych kotłów na słomę, min. dla tamtejszych szkół. Kolejne umowy są w toku. Rynek, który wydawał się niemożliwy do zdobycia okazał się znakomitym miejscem. Pomoc DAWG była nieoceniona. Na własną rękę, bez wsparcia tej instytucji, dochodzilibyśmy to etapu, na którym jesteśmy znacznie dłuższą drogą, bardziej krętą i o wiele bardziej kosztowną - mówi Janusz Cieśak z firmy Metalerg z Oławy.

- Byliśmy tylko na jednej misji z DAWG - targach spożywczych Sial w Paryżu. Czy się opłacało zaryzykować? Bardzo, targi przerosły nasze oczekiwania bo w ciągu dwóch miesięcy podpisaliśmy już trzy międzynarodowe kontrakty. Warto też podkreślić, że nawiązaliśmy kontakty z firmami z Dolnego Śląska, które były na targach. Teraz współpracujemy – mówi Karol Kosoń, dyrektor rodzinnej firmy Laro z Kamieńca Ząbkowickiego, produkującej słodycze.

W misjach gospodarczych zrealizowanych przez DAWG uczestniczyło w sumie 49 firm. Misje nie miały charakteru komercyjnego - przedsiębiorcy opłacali jedynie loty, noclegi i wyżywienie. Przedsiębiorcy dzięki zaproszeniu DAWG mogli nieodpłatnie promować swoje produkty i usługi. Nie płacili za dostęp do kontrahentów, rozmowy networkingowe, tłumaczy, stoiska handlowe, spotkania w instytucjach biznesowych, wsparcie merytoryczne czy opiekę logistyczną pracowników DAWG. To pomogło im zaistnieć, bowiem koszty np. wykupienia samodzielnie stoiska na tak prestiżowej imprezie wystawienniczej jak paryski SIAL, są dla większości MSP barierą nie do pokonania.

- Byliśmy na targach we Francji jako członek Dolnośląskiego Szlaku Wina i Piwa. Mieliśmy wątpliwości – wieźć wino do Francji, po co? Ale to pokazało nam jakie są możliwości rozwoju, jak się promować, jak zdobyć kontrahentów spoza polski. Podpatrywaliśmy innych wystawców. Cieszymy się, że mogliśmy tak mały biznes zaprezentować w skali europejskiej. A co najważniejsze podjęliśmy w firmie decyzję, że będziemy tam eksportować, bo jednak warto - mówi Marek Janiak z rodzinnej Winnicy Jadwiga, która znajduje się w paśmie grzbietu południowego Wzgórz Trzebnickich.

Barbara Maciejewska z „ Maxitrade” (dystrybutor produktów spożywczych) zaznacza, że teraz już wie, że obecność na targach to obowiązek dla każdej firmy, która poważnie myśli o eksporcie

- Żaden telefon czy mail nie zastąpi bezpośrednich rozmów z kontrahentami. Wizyta na targach nas uwiarygodniła. Spotkanie twarzą z twarz z klientami jest najcenniejsze i mocno przekłada się na umowy. Wcześniej z wieloma firmami prowadziliśmy rozmowy, ale spotkanie na targach pozwoliło je sfinalizować - podkreśla Barbara Maciejewska.

- Projekt zakłada 10 podpisanych kontraktów do końca 2019 roku. Na dziś sfinalizowane są już 4, w branżach meblarsko-metalurgicznej, budowa maszyn i turystycznej. W perspektywie jest jeszcze co najmniej 20 kontraktów w branży spożywczej i kosmetycznej. Obecnie firmy omawiają warunki umów lub je dopinają, co oznacza, że znacznie przekroczymy założenia projektowe- podkreśla Hubert Papaj, prezes DAWG.

Projekt „Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i za granicą” był pierwszym tak dużym i globalnym działaniem promocyjnym regionu. Na jego realizację spółka DAWG pozyskała z funduszy europejskich blisko 1,4 mln zł. Efektem projektu będą nie tylko kontrakty handlowe na całym świecie i nowe inwestycje, ale również portal gospodarczy dedykowany inwestorom i eksporterom, który ruszy już pod koniec grudnia.

 

 

 


 

09 / 10 / 2018
BONY NA INNOWACJE

Trwa nabór do projektu pn. "Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP". Do pozyskania jest grant w wysokości do 100 tys. zł na audyt technologiczny oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, jak również usługi badawczo-rozwojowe,...

09 / 10 / 2018

bony na innowacje

Trwa nabór do projektu pn. "Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP". Do pozyskania jest grant w wysokości do
100 tys. zł na audyt technologiczny oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, jak również usługi badawczo-rozwojowe, dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii. więcej >>>


 

 

 

 

 

 

 

 


 

17 / 12 / 2018
NABÓR W 2019r. DO PROJEKTU „PARTNERSTWO NA...

NABÓR W 2019r. DO PROJEKTU „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW”. DOLNOŚLĄSKA AGENCJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ SP. z o.o. informuje, że w dniu 2 stycznia 2019 r. zostanie wznowiony nabór formularzy zgłoszeniowych dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP mających...

17 / 12 / 2018

nabór w 2019r. do projektu „partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich mmśp i ich pracowników”

NABÓR W 2019r. DO PROJEKTU „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW”.


DOLNOŚLĄSKA AGENCJA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ SP. z o.o. informuje, że w dniu 2 stycznia 2019 r. zostanie wznowiony nabór formularzy zgłoszeniowych dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP mających swoją jednostkę organizacyjną na obszarze Subregionu Wrocławskiego w ramach projektu „PARTNERSTWO NA RZECZ ROZWOJU DOLNOŚLĄSKICH MMŚP I ICH PRACOWNIKÓW”.


Termin naboru (składania) formularzy zgłoszeniowych: od 02-01-2019 r. do wyczerpania środków.
Kwota pozostała do rozdysponowania: 300 000,00 zł.


W przypadku uwolnienia dodatkowych środków zostanie ogłoszony kolejny nabór w ramach niniejszego projektu. Komunikat w tej sprawie zostanie podany do publicznej wiadomości na stronach internetowych Partnerów projektu.


Miejsce naboru (składania) formularzy zgłoszeniowych: siedziba DAWG Sp. z o.o., Al. Kasztanowa 3a-5, pok. 008, w godz.: 08:00-15:00.
Dodatkowo informujemy, że w 2019r. wstrzymana będzie rekrutacja dla przedsiębiorców z subregionu wałbrzyskiego. Natomiast formularze zgłoszeniowe na bieżąco są przyjmowane w subregionie legnicko-głogowskim oraz jeleniogórskim.