newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

13 / 07 / 2018
Nowe miejsca pracy w Głogowie

ASP Polska w przyszłym roku rozbuduje swoją fabrykę w Głogowie i rozszerzy działalność. Rozpocznie produkcję aluminiowych elementów do samochodów, między innymi jaguara i BMW. Firma zwiększy zatrudnienie o ok. 50 pracowników. Obecnie ASP zatrudnia w Głogowie około 230 osób. ASP Polska...

13 / 07 / 2018

nowe miejsca pracy w głogowie

ASP Polska w przyszłym roku rozbuduje swoją fabrykę w Głogowie i rozszerzy działalność. Rozpocznie produkcję aluminiowych elementów do samochodów, między innymi jaguara i BMW. Firma zwiększy zatrudnienie o ok. 50 pracowników. Obecnie ASP zatrudnia w Głogowie około 230 osób.

ASP Polska zajmuje się produkcją detali oraz kompletnie zmontowanych podzespołów z aluminium, stali i tytanu m.in. dla przemysłu medycznego, rehabilitacyjnego i meblowego. W jej obecnie działającej fabryce powstają m.in. elementy do wózków inwalidzkich. Na nową inwestycję związaną z produkcję aluminiowych elementów do samochodów, ASP zakupi działkę inwestycyjną w Zachodniej Dzielnicy Przemysłowej Głogowa. Plany na rozwój są jednak większe.

- Prognozowana inwestycja rozszerzy spektrum zainteresowań firmy o rynek branży motoryzacyjnej i związane z tym kluczowe, nowoczesne technologie, między innymi planowany jest dalszy rozwój produkcji w branży medycznej i samochodowej, dodatkowe inwestycje w technikę zrobotyzowaną i własne produkty – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Gmina zaoferowała ASP różnego rodzaju wsparcie m.in. ulgi w podatku od nieruchomości oraz formy wsparcia finansowego leżące w kompetencjach Gminy. Inwestor może też liczyć na wszelką pomoc wsparcia pracowników Gminnego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Głogowie, które przy wsparciu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej rozpoczęło działalność w tym roku.

To już kolejna na Dolnym Śląsku inwestycja związana z przemysłem samochodowym. W sąsiednich Polkowicach znaleźć można m.in. fabryki należące do Volkswagena. Działa tam też fabryka Sanden, produkująca elementy klimatyzacji samochodowej oraz Sitech produkujący siedziska samochodowe. W Wałbrzychu działa z kolei fabryka Toyoty. Z kolei w Jaworze trwa budowa obiektu produkcyjnego należącego do Mercedesa.

 

List_intencyjny

 

 

 


 

06 / 07 / 2018
GRUZJA - NOWY RYNEK ZBYTU

We Wrocławiu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych Gruzji jako rynkowi zbytu polskich produktów i miejscu ekspansji polskich firm. Na spotkaniu została zaprezentowana oferta Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, były też poruszone tematy związane z możliwościami...

06 / 07 / 2018

gruzja - nowy rynek zbytu

We Wrocławiu odbyło się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych Gruzji jako rynkowi zbytu polskich produktów i miejscu ekspansji polskich firm.
Na spotkaniu została zaprezentowana oferta Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, były też poruszone tematy związane z możliwościami inwestycyjnymi Gruzji, ze szczególnym uwzględnieniem warunków prowadzenia działalności gospodarczej, systemu podatkowego i ceł.

Gruzja jest obecnie liderem liberalnych reform gospodarczych. Świadczy o tym m.in. jej wysoka, 9 pozycja w rankingu Doing Business 2018. Stabilna sytuacja polityczna oraz ogromny potencjał ekonomiczny tego kraju sprawiają, że jest on doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu lub lokowania produktów i usług.

W ostatnich latach polski eksport do Gruzji wykazuje wyłącznie tendencję rosnącą. W 2016 roku jego wartość wyniosła 114 mln USD. Rok później odnotowano 31 procentowy wzrost eksportu towarów i osiągnięto jego największą wartość w historii polsko – gruzińskich relacji handlowych. Nie bez znaczenia jest także położenie geograficzne Gruzji, sprzyjające wymianie towarowej z Armenią i Azerbejdżanem, co łącznie tworzy ogromny rynek zbytu, umożliwiający dotarcie do 10. mln. odbiorców.

Poprzez przeprowadzony panel dyskusyjny, który zmaksymalizował efektywność spotkania uczestnicy uzyskali odpowiedzi na wszystkie interesujące ich pytania.

Na spotkaniu zaprezentowana była również oferta Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczego – partnera PGIPH, agencji, wspierającej polskie przedsiębiorstwa, także w ich działalności na rynkach zagranicznych.

Liczymy, że zaplanowane przez nas kolejne spotkania cieszyć się będą rosnącym zainteresowaniem i na stałe wpiszą się w kalendarium dolnośląskich wydarzeń biznesowych. Mamy też nadzieję, że wynikiem tych spotkań będzie szereg nowych inicjatyw służących rozwojowi polskiej przedsiębiorczości.

Żródło: Polsko-Gruzińska Izba Przemysłowo-Handlowa:

https://pol-ge.com/2018/07/04/w-dniu-3-lipca-we-wroclawiu-odbylo-sie-pierwsze-z-cyklu-spotkan-poswieconych-gruzji-jako-rynkowi-zbytu-polskich-produktow-i-miejscu-ekspansji-polskich-firm/

 

 

 

 

 


 

04 / 07 / 2018
OFERUJEMY DO WYNAJĘCIA OD PAŹDZIERNIKA

OFERUJEMY DO WYNAJĘCIA OD PAŹDZIERNIKA: - 176,66 m2 powierzchni biurowej - atrakcyjna lokalizacja - sale szkoleniowe i konferencyjne - wspólny sekretariat dla najemców - ulgi dla startupów - parking Inkubator Przedsiębiorczości DAWG, al. Kasztanowa 3a, Wrocław kontakt: Justyna...

04 / 07 / 2018

oferujemy do wynajęcia od października

OFERUJEMY DO WYNAJĘCIA OD PAŹDZIERNIKA:
- 176,66 m2 powierzchni biurowej
- atrakcyjna lokalizacja
- sale szkoleniowe i konferencyjne
- wspólny sekretariat dla najemców
- ulgi dla startupów
- parking

Inkubator Przedsiębiorczości DAWG, al. Kasztanowa 3a, Wrocław
kontakt: Justyna Kuczkowska, tel : 668 439 800, e-mail: justyna.kuczkowska@dawg.pl

 

 

 

 


 

03 / 07 / 2018
MISJA GOSPODARCZA DO HO CHI MINH CITY

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. zaprasza do udziału w misji gospodarczej przedsiębiorców sektora MŚP zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej z Wietnamem. MISJA GOSPODARCZA DO HO CHI MINH CITY Wietnam 7-11 sierpnia 2018r. SZCZEGÓŁY: >WIETANAM...

03 / 07 / 2018

misja gospodarcza do ho chi minh city

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. zaprasza do udziału w misji gospodarczej przedsiębiorców sektora MŚP
zainteresowanych nawiązaniem współpracy handlowej z Wietnamem.
MISJA GOSPODARCZA DO HO CHI MINH CITY Wietnam 7-11 sierpnia 2018r.

SZCZEGÓŁY:

>WIETANAM<

>formularz_zgloszeniowy_Wietnam_MISJA<

 

 

 

 


 

29 / 06 / 2018
NOWE MIEJSCA PRACY W WAŁBRZYSKIEJ STREFIE

Poniesienie ponad miliarda złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się w I półroczu 2018 roku na realizację projektów w wałbrzyskiej strefie. Zezwolenia na działalność otrzymały 22 firmy, które zatrudnić mają ponad 425 nowych pracowników. Do grona...

29 / 06 / 2018

nowe miejsca pracy w wałbrzyskiej strefie

Poniesienie ponad miliarda złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się w I półroczu 2018 roku na realizację projektów w wałbrzyskiej strefie. Zezwolenia na działalność otrzymały 22 firmy, które zatrudnić mają ponad 425 nowych pracowników.
Do grona inwestorów strefowych dołączyło 10 przedsiębiorstw, 12 zdecydowało się na rozszerzenie działalności w WSSE „INVEST-PARK”. Aż 16 projektów związanych jest z rejonem Dolnego Śląska. 4 inwestycje realizowane będą w Wielkopolsce, natomiast 2 na obszarze Opolszczyzny.
Wśród inwestorów znalazły się firmy polskie, amerykańskie, chińskie, luksemburskie, duńskie, japońskie, niemieckie, brytyjskie, holenderskie, belgijskie, południowo-koreańskie oraz hiszpańskie. 8 projektów prowadzonych będzie przez przedstawicieli średniego i małego biznesu. Nowe inwestycje związane są z 15 sektorami działalności. Najliczniej reprezentowana jest branża motoryzacyjna, meblarska oraz metalowa.
Obecnie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, działa ponad 230 przedsiębiorców. Firmy zainwestowały przeszło 27 mld złotych i zatrudniają blisko 53 tys. pracowników.

Szczegóły:nowe_miejsca_pracy_w_walbrzyskiej_strefie

 

 

 


 

 

20 / 06 / 2018
BIURA DO WYNAJĘCIA

W aktualnej ofercie DAWG sp. z o.o. posiada kilka lokali biurowych: w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Kotlarskiej oraz w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy al. Kasztanowej. Biura są w pełni wyposażone, z sekretariatem i zapleczem konferencyjnym. WIECEJ >>>    ...

20 / 06 / 2018

biura do wynajęcia

W aktualnej ofercie DAWG sp. z o.o. posiada kilka lokali biurowych: w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Kotlarskiej oraz w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy al. Kasztanowej. Biura są w pełni wyposażone, z sekretariatem i zapleczem konferencyjnym.
WIECEJ >>>


 

 

 

28 / 06 / 2018
DESIGN DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - PONAD MILION...

Od 3 lipca będzie można składać wnioski w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości "Design dla przedsiębiorców", w ramach działania 2.3: Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw. Konkurs skierowany jest do małych i średnich firm. Konkurs ma na celu zwiększenie atrakcyjności...

28 / 06 / 2018

design dla przedsiębiorców - ponad milion zł dofinansowania

Od 3 lipca będzie można składać wnioski w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości "Design dla przedsiębiorców", w ramach działania 2.3: Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw. Konkurs skierowany jest do małych i średnich firm.

Konkurs ma na celu zwiększenie atrakcyjności wzorniczej produktów, zoptymalizowanie kosztów produkcji a tym samym poszerzenie grona odbiorców produktu.
W ramach konkursu można uzyskać wsparcie finansowe na profesjonalną pomoc projektanta, który sprawdzi potencjał wzorniczy firmy. Zaproponuje też i opracuje funkcjonalne rozwiązania produktowe wraz z optymalną technologią ich wytworzenia. Program przewiduje także dofinansowanie inwestycji, które umożliwią wprowadzenie produktów na rynek. szczegółowy katalog kosztów znajduje się w regulaminie konkursu.

Maksymalne dofinansowanie: 1,125 mln zł.
Składanie wniosków: od 3 lipca do 31 października 2018

Szczegóły:
http://poir.parp.gov.pl/design-dla-przedsiebiorcow/design-dla-przedsiebiorcow

 

 

 

 


 

25 / 06 / 2018
TARGI interCHARM 2018 Kijów

Przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących branżę kosmetyczną, zainteresowanych prezentacją swoich firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami rynku europejskiego, zapraszamy do udziału w targach na stoisku regionalnym Dolnego Śląska. InterCHARM Kijów to nie tylko spotkanie przedstawicieli...

25 / 06 / 2018

targi intercharm 2018 kijów

Przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących branżę kosmetyczną, zainteresowanych prezentacją swoich firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami rynku europejskiego, zapraszamy do udziału w targach na stoisku regionalnym Dolnego Śląska. InterCHARM Kijów to nie tylko spotkanie przedstawicieli branży kosmetycznej, ale także prezentacja najnowszych trendów i produktów.

więcej:

formularz_zgloszeniowy_Kijow

TARGI_interCHARM_2018_oferta


 

28 / 06 / 2018
MISJA GOSPODARCZA DO WIETNAMU

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej w dniach 7-11 sierpnia organizuje misję gospodarczą do Wietnamu. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP działających w branżach: budowalnej, meblarskiej, maszynowej, automotiv, logistycznej i outsorcingu pracowniczym....

28 / 06 / 2018

misja gospodarcza do wietnamu

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej w dniach 7-11 sierpnia organizuje misję gospodarczą do Wietnamu. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP działających w branżach: budowalnej, meblarskiej, maszynowej, automotiv, logistycznej i outsorcingu pracowniczym.

MIEJSCE: Ho Chi Minh City, Wietnam
DATA: 7-11 sierpnia 2018 r.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA:
• wyłonienie partnerów do rozmów B2B oraz organizację spotkań
• udział w sprofilowanych spotkaniach biznesowych
• udział w forum gospodarczym oraz prezentację Państwa firmy
• spotkania z przedstawicielami lokalnych władz i IOB
• wizyty studyjne w instytucjach gospodarczych, lokalnych firmach zgodnie z preferencjami biznesowymi uczestników misji
• pełną opiekę logistyczną oraz organizacyjną podczas misji
• tłumaczenia z/na j. wietnamski i angielski
• pomoc przy rozmowach z partnerami wietnamskimi

KOSZTY POKRYWANE PRZEZ UCZESTNIKA:
• wiza
• przelot
• transport na miejscu
• noclegi
• wyżywienie

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU:

Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną w terminie do 10.07.2018r. na adres: beata.matkowska@dawg.pl, coie@dawg.pl
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel.: 71 736 63 11, 71 736 63 07

Potwierdzone przez organizatora zgłoszenie jest jednoznaczne z zawarciem umowy uczestnictwa
w misji. W przypadku zgłoszenia w terminie wskazanym powyżej zostanie wystawiona jedna faktura VAT obejmująca całość płatności. Poprzez zgłoszenie swojego udziału w misji Uczestnik wyraża zgodę na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną na adres mailowy wskazany w formularzu zgłoszeniowym.