newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

22 / 06 / 2018
BŁYSKAWICZNE SPOTKANIA - DŁUGOTRWAŁE RELACJE

Ponad 200 przedsiębiorców z całej Polski uczestniczyło w 4. edycji „INVEST-PARK Business Mixer” organizowanego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Szybkie biznesowe spotkania na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyli przedstawiciele ponad 20 branż, głównie reprezentujących sektor...

22 / 06 / 2018

błyskawiczne spotkania - długotrwałe relacje

Ponad 200 przedsiębiorców z całej Polski uczestniczyło w 4. edycji „INVEST-PARK Business Mixer” organizowanego przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Szybkie biznesowe spotkania na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyli przedstawiciele ponad 20 branż, głównie reprezentujących sektor przemysłowy.

Nietypowa formuła wydarzenia została zaczerpnięta z idei „speed dating” pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorcy spotykają się przy okrągłych stołach, każdy ma 2 minuty na prezentację swojej firmy. Po tym jak wypowiedzą się wszyscy, uczestnicy przesiadają się do następnych stołów, aby zaprezentować ofertę kolejnym partnerom. Po sześciu sesjach, trwających niespełna dwie godziny, każdy posiada blisko 50 nowych kontaktów biznesowych, które mogą przerodzić się w stałą współpracę.

- Już po raz trzeci uczestniczymy w tym wydarzeniu, gdyż jest ono doskonałą okazją, aby zaprezentować naszą wiedzę i doświadczenie w efektywnym wykorzystaniu energii, zarządzaniu maszynami i procesami, co przekłada się na realną oszczędność dla naszych partnerów – tłumaczy Bogdan Plata, Prezes zarządu firmy Innpact. - W czasie dwuminutowych spotkań biznesowych nawiązaliśmy wiele kontaktów. W niektórych przypadkach przerodziły się one w stałą współpracę – podkreśla.

- Pytanie brzmi, „czy można w dwie minuty przedstawić swoją ofertę rozmówcy”. Odpowiedź jest prosta – „tak”. Wystarczy skupić się na rzeczach najważniejszych. W ten sposób zainteresujemy tych, którym mogą przydać się nasze usługi lub produkty. Później przyjdzie czas na dokończenie rozmów, rozwinięcie myśli i uszczegółowienie oferty – tłumaczy Roman Masek, dyrektor techniczny firmy Belse.

Po części prezentacji przy stołach rotacyjnych rozpoczął się Business Networking, podczas którego rozmawiano już bez ograniczeń czasowych, z wybranymi partnerami. Była to również okazja do nawiązania nowych kontaktów dla uczestników, którzy nie spotkali się w sesjach prezentacyjnych.

- Codzienną rzeczywistością naszej firmy jest świat wirtualny, jednak dzisiaj chcemy nawiązać bezpośrednie relacje – mówi Marcin Tutaj, przedstawiciel firmy 3S Telekomunikacja & Data Center. - Również w biznesie potrzebna jest między partnerami tak zwana „chemia”. Znacznie zwiększa ona szansę na poprawną i długotrwała współpracę – dodaje.

W czasie wydarzenia wymieniono się wizytówkami ponad 7000 razy.

 


 

21 / 06 / 2018
WYNIKI NABORU

Miło nam poinformować, że dostępne są już wyniki ocen oraz listy rankingowe wniosków, którym przyznano dofinansowanie w ramach I naboru „Bony na innowacyjne usługi badawczo – rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”, Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa. WYNIKI...

21 / 06 / 2018

wyniki naboru

20 / 06 / 2018
TARGI VIETFOOD & BEVERAGE WIETNAM

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. organizuje wyjazd na targiVietFood, Beverage and Professional Packing Machines, które odbędą się w sierpniu w wietnamskim HoChiMinh City. To już 22 edycja targów z udziałem ponad 500 firm z 21 krajów świata. Vietfood & Beverage -...

20 / 06 / 2018

targi vietfood & beverage wietnam

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. organizuje wyjazd na targiVietFood, Beverage and Professional Packing Machines, które odbędą się w sierpniu w wietnamskim HoChiMinh City. To już 22 edycja targów z udziałem ponad 500 firm z 21 krajów świata.

Vietfood & Beverage - ProPack 2018
Data: 8-11 sierpnia 2018 r.
Miejsce: HoChiMinh City, Wietnam

Uczestniczące branże:
żywność i napoje ( produkty spożywcze, rolne, lokalne, produkty morza, odżywianie, żywność farmaceutyczna, materiały i składniki )
maszyny i urządzenia, pakowanie i konserwowanie żywności, franczyza.
Do udziału w targach na stoisku regionalnym Dolnego Śląska przygotowywanym przez DAWG, zapraszamy przedsiębiorców sektora MŚP branży spożywczej zainteresowanych prezentacją firm i nawiązaniem kontaktów z partnerami na rynku wietnamskim.

Ofertę w szczególności kierujemy do producentów i dystrybutorów:

 • żywności dla dzieci
 • nabiału
 • mleka w proszku
 • orzechów włoskich i laskowych
 • wyrobów cukierniczych
 • wyrobów mięsnych
 • pieczywa
 • płatków śniadaniowych
 • piwa
 • suplementów diety

OFERUJEMY:
możliwość prezentacji na stoisku o powierzchni 12 m2 z podręcznym magazynkiem, strefą do rozmów b2b (lady, hokery, stoliki z krzesłami. witryny, stojaki na broszury)
KOSZTY pokrywane przez uczestnika:

 • wiza
 • przelot
 • transportu na miejscu
 • nocleg
 • wyżywienie
 • wejściówki na targi

ZASADY NABORU:
Decyduje kolejność zgłoszeń. DAWG sp. z o.o. dopuszcza możliwość skrócenia terminu zgłoszeń w przypadku dużego zainteresowania targami. W przypadku dużej liczby zgłoszeń DAWG sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do dokonania wyboru uczestników pod kątem zapewnienia na stoisku narodowym różnorodności branż oraz pełnego potencjału eksportowego polskich firm produkujących żywność. Po zakończeniu naboru przedsiębiorca zakwalifikowany do udziału w wydarzeniu zostanie poinformowany osobnym mailem.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU:
Zgłoszenie uczestnictwa w targach odbywa się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną na adres organizatora:
beata.matkowska@dawg.pl, coie@dawg.pl
w terminie do 10.07.2018r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel.: 71 736 63 11, 71 736 63 07

Targi odbywają się we współpracy z Wietnamskim Stowarzyszeniem Dystrybutorów (AVR), Stowarzyszeniem Żywności i Środków Spożywczych HoChiMinh (FFA), Wietnamskim Stowarzyszeniem Napojów, Stowarzyszeniem Młodych Przedsiębiorców Wietnamu czy Stowarzyszeniem Biznesu Wietnamskiego.

W 2017 roku w targach prezentowało się 500 firm z 21 krajów świata. Zorganizowano także 600 regionalnych i instytucjonalnych pawilonów wystawienniczych, a wydarzenie odwiedziło ponad 17 000 osób. W sesjach roboczych dla importerów, dystrybutorów, producenci żywności, napojów i opakowań, supermarketów i detalistów uczestniczyło 10 400 przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje nt targów TARGI VIETFOOD & BEVERAGE – PROPACK W HOCHIMINH CITY, WIETNAM

http://hcm.foodexvietnam.com/en

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>> formularz_zgloszeniowy

20 / 06 / 2018
BIURA DO WYNAJĘCIA

W aktualnej ofercie biurowej DAWG sp. z o.o. posiada dwa lokale biurowe w atrakcyjnej części Wrocławia. Biura w pełni wyposażone, z sekretariatem i zapleczem konferencyjnym. WIECEJ >>>

20 / 06 / 2018

biura do wynajęcia

W aktualnej ofercie biurowej DAWG sp. z o.o. posiada dwa lokale biurowe w atrakcyjnej części Wrocławia. Biura w pełni wyposażone, z sekretariatem i zapleczem konferencyjnym. WIECEJ >>>


18 / 06 / 2018
NOWA FABRYKA BATERII DO AUT ELEKRYCZNYCH

Producent baterii do aut elektrycznych, chiński Guotai – Huarong wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę w Godzikowicach pod Oławą. Inwestycja ma kosztować ok. 45 mln dolarów. Obiekt powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park do 2020 r. „Projekt fabryki w...

18 / 06 / 2018

nowa fabryka baterii do aut elekrycznych

Producent baterii do aut elektrycznych, chiński Guotai – Huarong wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę w Godzikowicach pod Oławą. Inwestycja ma kosztować ok. 45 mln dolarów. Obiekt powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park do 2020 r.

„Projekt fabryki w Godzikowicach chińskiego inwestora Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials (GTHR), jest elementem strategii wspierania rozwoju przemysłu elektromobilności w naszym kraju. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że takie inwestycje powstają w Polsce, która staje się jednym z najważniejszych uczestników w tej branży na świecie. W dalszej perspektywie przełoży się to na wzrost popularności aut elektrycznych na naszych drogach, a w konsekwencji istotną poprawę jakości powietrza w Polsce” – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Senger, Wiceprezes PAIH ds. inwestycji zagranicznych.

Jak podano, fabryka elektrolitu do wkładów do baterii litowo-jonowych w Godzikowicach w gminie Oława będzie jedną z największych w Europie. Lokalizacja fabryki uzupełnia europejską i regionalną sieć przemysłu samochodów elektrycznych. Roczna wielkość produkcji fabryki pozwoli na dostarczenie wkładów do baterii do 1 mln aut elektrycznych. Na początku pracę znajdzie tam 60 osób, docelowo planowane jest zatrudnienie około 100 pracowników. Obecnie trwają prace polegające na zebraniu niezbędnej dokumentacji. Teren pod fabrykę został już zakupiony.

Chiński Zhangjiagang Guotai Huarong Chemical New Material Co. Ltd. został założony w 2000 r. Jest zaawansowaną technologicznie firmą produkującą materiał organiczny z krzemu do wkładów do baterii litowych. Jest jednym z trzech największych dostawców elektrolitów na świecie. Działa zgodnie z najwyższymi standardami według ISO9001 i TS16949. Polska fabryka będzie trzecią należącą do GTHR i pierwszą poza granicami Chin. Budowana fabryka podwoi moce produkcyjne firmy.

 

11 / 06 / 2018
ll nabór wniosków na bony na innowacyjne...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. ogłasza II nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z EFRR pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla przedsiębiorców z sektora MSP – ZIT WrOF” w ramach RPO Województwa...

11 / 06 / 2018

ll nabór wniosków na bony na innowacyjne usługi badawczo - rozwojowe

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. ogłasza II nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z EFRR pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla przedsiębiorców z sektora MSP – ZIT WrOF” w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.2 Innowacyjne Przedsiębiorstwa Poddziałanie 1.2.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa – ZIT WrOF Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowację”. > więcej <

Nabór dotyczy przedsiębiorstw sektora MSP posiadających siedzibę na obszarze:
miasta i gminy Wrocław, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oborniki Śląskie oraz gmin Długołęka, Czernica, Żórawina, Kobierzyce, Miękinia, Trzebnica, Wisznia Mała i Siechnice.

Składanie wniosków: od godz. 8:00 dnia 25 czerwca 2018 r. do godz. 15:00 dnia 13 lipca 2018 r.

Wrocław, al. Kasztanowa 3 a, III piętro

 


11 / 06 / 2018
ll nabór wniosków na bony na innowacyjne...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. ogłasza nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z EFRR pn.  „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”  w ramach RPO Województwa...

11 / 06 / 2018

ll nabór wniosków na bony na innowacyjne usługi badawczo - rozwojowe

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. ogłasza nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z EFRR pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.2 Innowacyjne Przedsiębiorstwa Poddziałanie 1.2.1 Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowację”. > więcej <

Nabór dotyczy przedsiębiorstw sektora MSP posiadających siedzibę na terenie województwa donośląskiego 

Składanie wniosków: od godz. 8.00 dnia 25 czerwca 2018 r. do godz. 15.00 dnia 13 lipca 2018 r.

Wrocław, al. Kasztanowa 3 a, III piętro


 

11 / 06 / 2018
ZATRUDNIMY OSOBĘ DO OBSŁUGI...

  Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zatrudni osobę do obsługi administracyjno-organizacyjnej sekretariatu. Miejsce: Wrocław al. Kasztanowa 3a. Forma zatrudnienia: umowa o pracę. Wymagania: wykształcenie wyższe znajomość języka angielskiego praca...

11 / 06 / 2018

zatrudnimy osobę do obsługi administracyjno-organizacyjnej sekretariatu

 

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zatrudni osobę do obsługi administracyjno-organizacyjnej sekretariatu.
Miejsce: Wrocław al. Kasztanowa 3a.
Forma zatrudnienia: umowa o pracę.

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe
 • znajomość języka angielskiego
 • praca na podobnym stanowisku przez okres minimum 1 roku
 • komunikatywność
 • umiejętność doskonałej organizacji czasu pracy i planowania
 • znajomość programów Ms Word, Excel, Outlook


Na aplikacje czekamy do 20 czerwca pod adresem: praca@dawg.pl

 

30 / 05 / 2018
Chińskie firmy chcą zainwestować miliony...

Pokaż miniatury Dwie chińskie firmy chcą zainwestować w naszym regionie. Według wstępnych planów inwestycje firm z branży produkującej baterie do aut elektrycznych miałyby powstać we Wrocławiu oraz w okolicach Oławy. To jeden z efektów wizyty reprezentacji Dolnego Śląska w Anhui, wschodniej...

30 / 05 / 2018

chińskie firmy chcą zainwestować miliony na dolnym śląsku

Pokaż miniatury Dwie chińskie firmy chcą zainwestować w naszym regionie. Według wstępnych planów inwestycje firm z branży produkującej baterie do aut elektrycznych miałyby powstać we Wrocławiu oraz w okolicach Oławy. To jeden z efektów wizyty reprezentacji Dolnego Śląska w Anhui, wschodniej prowincji Chin.

Wizyta dolnośląskiej delegacji w Chinach to efekt ubiegłorocznej wizyty przedstawicieli Prowincji Anhui w naszym regionie. Obecnie we wschodniej prowincji Chin przebywa reprezentacja województwa dolnośląskiego - władze regionu i przedsiębiorcy. Głównym punktem programu jest forum gospodarcze, które ma pomóc nawiązać biznesowe kontakty, które potem zaowocują intratnym kontraktami. - Nasz kraj jest celem ludzi, którzy marzą o dobrej pracy. Dolny Śląsk zaś jest jednym z regionów najbardziej rozwijających się w Europie. Według danych Eurostatu na 300 regionów Unii, Dolny Śląsk jest na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o tworzenie miejsc pracy, to świadczy o olbrzymim potencjale naszego regionu - mówił podczas otwarcia forum marszałek Cezary Przybylski. Dodał, że w samym Wrocławiu pracuje ponad 100 tys. obcokrajowców, a na Dolnym Śląsku zarejestrowanych jest ponad 350 tys. małych i średnich firm.

Marszałek przypominał, że to właśnie w naszym regionie siedzibę ma światowy potentat, spółka KGHM Polska. Marszałek Cezary Przybylski zadeklarował także , że chińscy inwestorzy, którzy będą chcieli zainwestować w naszym regionie, spotkają się z życzliwością. Andrzej Juchniewicz z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu mówi, że eksport z Polski do Chin zwiększył się o jedną trzecią i w ubiegłym roku wyniósł 3,3 mld dolarów. 20 proc. wartości eksportu wypracowała właśnie dolnośląska spółka KGHM. Do Chin wysyłamy coraz więcej polskiej żywności i kosmetyków oraz produktów luksusowych, takich jak biżuteria, meble czy jachty.

Bardzo poważnie zainteresowane inwestowaniem na Dolnym Śląsku są dwie chińskie firmy z branży, produkującej baterie do samochodów elektrycznych. - Inwestorzy z Szanghaju na spotkaniu z marszałkiem i przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu rozmawiali o potencjalnych lokalizacjach swoich inwestycji, zarówno we Wrocławiu, jak i w okolicach Oławy. Rozmowy będą kontynuowane w Polsce w najbliższych tygodniach - mówi Karol Przywara, dyrektor wydziału współpracy z zagranicą w urzędzie marszałkowskim.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie inwestycje mają być warte kilkadziesiąt milionów złotych, a Chińczycy mogą w naszym regionie stworzyć setki nowych miejsc pracy. Liao Lang, który pojawił się w polskim konsulacie w Szanghaju podczas spotkania z dolnośląskimi władzami mówił, że bardzo chciałby zainwestować w naszym regionie. Jego firma handluje m.in miedzią. Liao Lang ma również nadzieję, że będzie mógł poznać na Dolnym Śląsku nowoczesne technologie, która będzie mógł przenieść na chiński rynek.

Mariusz Sinior z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej mówił, że jednym z istotnych punktów forum gospodarczego były bezpośrednie rozmowy chińskich i polskich przedsiębiorców. - To doskonała okazja do nawiązania kontaktów, które zapoczątkują biznesową współpracę - mówi Mariusz Sinior.

Dolnośląska delegacja w Chinach odwiedziła także fabrykę samochodów JAC oraz firmę specjalizującą się w produkcji energii odnawialnej. Ośrodek Kultury i Sztuki zaprezentował również wystawę zdjęć, przedstawiających krajobrazy z Dolnego Śląska. Paweł Wróblewski, przewodniczący sejmiku mówił, że turystyka jest jednym z ważnych elementów rozwoju naszego regionu.


autor: Malwina Gadawa, Gazeta Wrocławska