newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

19 / 03 / 2018
Kirowograd chce wykorzystać doświadczenia...

Na Dolnym Śląsku gości delegacja samorządowców z partnerskiego Obwodu Kirowogradzkiego na Ukrainie. Samorządowcy poznają struktury i zasady funkcjonowania naszych urzędów, finansowania samorządów zarówno na poziomie wojewódzkim, powiatowym, jak i gminnym. Delegacja samorządowców z...

19 / 03 / 2018

kirowograd chce wykorzystać doświadczenia dolnego śląska

Na Dolnym Śląsku gości delegacja samorządowców z partnerskiego Obwodu Kirowogradzkiego na Ukrainie. Samorządowcy poznają struktury i zasady funkcjonowania naszych urzędów, finansowania samorządów zarówno na poziomie wojewódzkim, powiatowym, jak i gminnym.

Delegacja samorządowców z Kirowogradu będzie gościć w naszym regionie do 22 marca. Burmistrzowie, wójtowie, szefowie rad miejskich i powiatowych oraz radni rozpoczęli wizytę od spotkania z marszałkiem Cezarym Przybylskim oraz przedstawicielami najbardziej strategicznych wydziałów Urzędu Marszałkowskiego.

- Chcemy się dowiedzieć nie tylko jak wygląda praca urzędów od strony technicznej. Zależy nam na poznaniu zakresu kompetencji poszczególnych urzędów, chcemy też dowiedzieć się w jaki sposób samorządy pozyskują środki zewnętrze czy jak zachęcają zagraniczne podmioty, by u nich inwestowały - mówi Kolomiitsev Audri, Wiceprzewodniczący Kirowogradzkiej Administracji Państwowej, który przewodniczy ukraińskiej delegacji.

- Jest wiele obszarów, w których samorządowy z Ukrainy mogą czerpać z naszych doświadczeń. My, jako samorządowa instytucja gospodarcza, szczególnie możemy dzielić się naszą wiedzą z zakresu wsparcia małych i średnich firm, pobudzania ich innowacyjności, a także pozyskiwania inwestorów. To dla naszych partnerów z Ukrainy wciąż trudne tematy – są na początku drogi, którą Polska przebyła od lat 90 – podkreśla Robert Iwan, dyrektor zarządzający Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, w która w poniedziałek 19 marca gościła delegacje z Ukrainy.

- Bardzo nas zaskoczyło np. to, że tylko w jednym roku wasze województwo zdobyło tak wielkich inwestorów jak LG czy Mercedes. Zaskakująca dla nas była też liczba zainteresowanych waszym regionem inwestorów z zagranicy - pięćdziesieciu rocznie to ogromna liczba – mówi Olga Korinenko, Przewodnicząca Oleksandryjskiej Rady Powiatu.

Podczas wizyty na Dolnym Śląsku delegacja z Ukrainy odwiedzi Bolesławiec, gdzie spotka się z przedstawicielami tamtejszego powiatu. Rozmowy dotyczyły będą m.in. zadań i budżetu powiatu. Podpisany zostanie także list intencyjny pomiędzy Powiatem Bolesławieckim i Rejonem Oleksandryjskim.

06 / 03 / 2018
ZMIANA ADRESU SPÓŁKI

Informujemy o zmianie adresu siedziby Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres. Szczegóły w załączeniu. Więcej >>>  zmiana_adresu_siedziby_Spolki

06 / 03 / 2018

zmiana adresu spółki

Informujemy o zmianie adresu siedziby Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej sp. z o.o. Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres. Szczegóły w załączeniu. Więcej >>> zmiana_adresu_siedziby_Spolki

01 / 03 / 2018
NOWY PREMIER SAKSONII NA DOLNYM ŚLĄSKU

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł oficjalną delegację z Premierem Wolnego Państwa Saksonii Michaelem Kretschmerem na czele. Była to pierwsza wizyta nowego Premiera, który na stanowisku zastąpił Stanislawa Tillicha. Premier Michael Kretschmer przejął obowiązki...

01 / 03 / 2018

nowy premier saksonii na dolnym śląsku

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł oficjalną delegację z Premierem Wolnego Państwa Saksonii Michaelem Kretschmerem na czele. Była to pierwsza wizyta nowego Premiera, który na stanowisku zastąpił Stanislawa Tillicha. Premier Michael Kretschmer przejął obowiązki gospodarza Saksonii w grudniu 2017 roku.
Podczas spotkania rozmawiano m.in. o kierunkach wzajemnej współpracy, integracji przygranicznej, organizacji pasażerskich połączeń kolejowych oraz sytuacji gospodarczej obu regionów. Cezary Przybylski oraz Michael Kretschmer zgodnie podkreślali, że wielką wartością w relacjach miedzy regionami są bezpośredni kontakty i bardzo dobra wzajemna współpraca lokalnych samorządów.


Oba regiony realizują także ważne projekty w ramach INTERREG Polska – Saksonia. Szczególnie warte odnotowania są dwa z nich. Smart Integration (inteligentna integracja), który ma na celu umocnienie i intensyfikację współpracy administracji w zakresie rozwoju przestrzennego
i regionalnego na dolnośląsko-saksońskim pograniczu (obszar wsparcia), w szczególności w odniesieniu do zwalczania negatywnych zmian demograficznych. W ramach projektu powstaną: Analiza Społeczno-Gospodarcza Dolnośląsko-Saksońskiego Pogranicza (diagnoza całego obszaru wsparcia) i Saksońsko-Dolnośląskie Studium Pogranicza (prezentujące praktyczne rozwiązania).

Ważny projekt dolnośląsko-saksoński, to Duzi dla małych (Groβ für Klein). Projekt przewiduje nauczanie języka sąsiada w przedszkolach na Dolnym Śląsku i w Saksonii. Projektem objętych zostało około 1500 dzieci przedszkolnych z min. 35 przedszkoli na obszarze wsparcia (odpowiednio: 900 dzieci i min. 21 przedszkoli z Polski oraz 600 dzieci i min. 14 przedszkoli z Saksonii). Projekty nauczania języka sąsiada powinny mieć szansę na kontynuację także na wyższych poziomach kształcenia, by zachować jego trwałość

 


 

28 / 02 / 2018
DOLNOŚLĄSKIE FIRMY W GRUZJI

Rozbudowa zimowego kurortu w Goderdzi, budowa reprezentacyjnego stadionu piłkarskiego w nadmorskim Batumi czy centralnego szpitala klinicznego w gruzińskiej republice Adżarii to tylko niektóre z inwestycji, jakie czekają na polskich inwestorów i wykonawców. O zaangażowaniu dolnośląskich firm w...

28 / 02 / 2018

dolnośląskie firmy w gruzji

Rozbudowa zimowego kurortu w Goderdzi, budowa reprezentacyjnego stadionu piłkarskiego w nadmorskim Batumi czy centralnego szpitala klinicznego w gruzińskiej republice Adżarii to tylko niektóre z inwestycji, jakie czekają na polskich inwestorów i wykonawców. O zaangażowaniu dolnośląskich firm w rozbudowę infrastruktury w Gruzji mówiono podczas spotkania w Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.
Oficjalna delegacja Autonomicznej Republiki Adżarii odwiedziła m.in. Jakuszyce i Szklarską Porębę. Spotykała się z władzami samorządowymi Dolnego Śląska, by omówić dalszą współpracę pomiędzy regionami.

- Dla nas i naszych przedsiębiorców bardzo ważne jest zaangażowanie władz samorządowych i krajowych. Prowadzimy szereg dużych, ważnych i kosztownych inwestycji, gdzie współpraca na linii samorząd-biznes jest kluczowa – podkreśla Zurab Pataradze, Przewodniczący Rządu Autonomicznej Republiki Adżarii.

Zdaniem Hubert Papaja, prezesa Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, Gruzini to bardzo ważny partner Dolnego Śląska. Nasi przedsiębiorcy są zainteresowani nie tylko eksportem swoich towarów i usług na tamtejszy rynek, ale także udziałem w gruzińskich inwestycjach. Podczas spotkania z delegacją gruzińską, prezes Papaj zagwarantował w imieniu samorządu województwa dolnośląskiego wolę dalszej współpracy.

- Widzimy realną możliwość udziału naszych podmiotów w szerokim procesie inwestycyjnym, jak również budowie tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku łączącego Azję i Europę, a wiodącego właśnie przez Gruzję. W Anaklii nad Morzem Czarnym powstaje głębokowodny port stanowiący konkurencję dla portów tureckich, który ma przystankiem dla chińskich komercyjnych statków towarowych w drodze do Europy. Pierwszy wielki transport minerałów z Chin do Europy poprzez Jedwabny Szlak jest już realizowany. Bez wątpienia Gruzja może odegrać znaczącą rolę w kwestii handlu poprzez zapewnienie większej łączności między Azją Zachodnią, Azją Centralną i Europą- wyjaśnia Hubert Papaj, prezes DAWG.

Gruzini oczekują udziału naszych firm m.in. w rozbudowie nowego ośrodka narciarskiego Goderdzi, który rozpoczął działalność w grudniu 2012 roku w górnej Adżarii, zaledwie 110 km od Batumi. Według planów ma tam powstać baza noclegowa na ponad 1000 miejsc, kilka kolejek linowych oraz atrakcyjne trasy zjazdowe. Inną flagową inwestycją, gdzie Gruzini liczą na zaangażowanie dolnośląskich firm jest budowa reprezentacyjnego stadionu w nadmorskim Batumi, inspirowanego tańcem wojennym chorumi. Stadion z parkingami dla ok. tysiąca aut zajmie ok. 87 tys. m2, a jego oddanie planowane jest na koniec 20120 roku. Podobnie jest w przypadku budowy centralnego szpitala klinicznego w stolicy adżarskiej republiki.

- Jako samorząd jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z Gruzją, nie tylko gospodarczą. Przypomnę, że pierwsze umowy z Autonomiczną Republiką Adżarii podpisaliśmy dwa lata temu. Ich efektem jest m.in. współpraca pomiędzy Państwowym Uniwersytetem w Batumi a naszymi uczelniami w zakresie wymiany studentów i kadry naukowej, współpraca w obszarze kultury czy niezwykle szeroka w zakresie ochrony zdrowia- podkreśla Karol Przywara, dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

- Przed nami kolejne kroki we wzajemnych relacjach. Już w kwietniu będziemy gościli w Gruzji dolnośląskich przedsiębiorców. Będziemy pomagali w nawiązywaniu kontaktów handlowych pomiędzy naszymi i waszymi firmami. Dla nas kluczowe są te z branży budowlanej, energetycznej i turystycznej- zaznacza Ramaz Bolkvadze, Minister Finansów i Gospodarki Autonomicznej Republiki Adżarii

Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane współpracą z Gruzinami:
DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA I EKSPORTERA DAWG
adres: al. Kasztanowa 3a-5 53-125 Wrocław
tel. 71 73 66 311,71 73 66 307
e-mail: dcoie@dawg.pl, coie@dawg.pl

 


 

28 / 02 / 2018
OSTATNIE MIEJSCA NA MISJĘ GOSPODARCZĄ DO...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko - Gruzińską Izbą Przemysłowo - Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnia bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz...

28 / 02 / 2018

ostatnie miejsca na misję gospodarczą do gruzji

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko - Gruzińską Izbą Przemysłowo - Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnia bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranymi kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.
Do udziału w misji zapraszamy w szczególności przedsiębiorców reprezentujących sektory: budowlany, rolno – spożywczy, medyczny, farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny i turystyczny. Delegacji przewodniczyły będą Panie Marszałek Iwona Krawczyk oraz Ewa Mańkowska.
Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem. Jest liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. System regulacyjny oferuje korzystne warunki prowadzenia biznesu, co potwierdzają corocznie wysokie 9 miejsce w raporcie Doing business 2018. Zdecydowane reformy pozwoliły na praktycznie całkowite wyeliminowanie drobnej korupcji.

Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

Kwietniowa misja gospodarcza będzie drugą oficjalną wizytą przedstawicieli naszego regionu w Gruzji. Poprzednia, w maju 2017 roku, pozwoliła nawiązać współpracę w zakresie nauki i kultury, poznać wzajemne oczekiwania i możliwości w zakresie gospodarki i wymiany handlowej, a także podpisać stosowne umowy z władzami regionu Adżaria. Znacznym ułatwieniem dla obustronnej współpracy będzie uruchomienie od końca marca tego roku bezpośredniego połączenia lotniczego z Wrocławia do Gruzji (Kutaisi).

Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w wydarzeniu, a tym samym wykorzystania kolejnych możliwości rozwoju Państwa Firmy.

Z poważaniem Hubert Papaj
prezes DAWG sp. z o.o.

INFORMACJE_O_GRUZJI

OFERTA_WYJAZD_GRUZJA

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_GRUZJA

 


 

28 / 02 / 2018
DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ DLA MIKRO, MAŁYCH I...

Zachęcamy do udziału w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe. W ramach projektu pn. „Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” firmy z Dolnego Śląska mogą skorzystać z dotacji do tzw. usług rozwojowych, w wysokości do 50 tys. zł. Wszystkie...

28 / 02 / 2018

dofinansowanie szkoleń dla mikro, małych i średnich firm

Zachęcamy do udziału w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe. W ramach projektu pn. „Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” firmy z Dolnego Śląska mogą skorzystać z dotacji do tzw. usług rozwojowych, w wysokości do 50 tys. zł.

Wszystkie działania mają na celu podniesienie kompetencji osób samozatrudnionych i pracowników MMŚP. Ściśle odpowiadają na potrzeby i oczekiwania firm. Każde przedsiębiorstwo czy przedsiębiorca dostaje usługę, jakiej najbardziej potrzebuje. Może to być kurs zawodowy, usługa doradcza albo studia podyplomowe. Dofinansowanie wynosi od 50- 80 % kosztu usługi.
Wykaz wszystkich dofinansowywanych usług dostepny jest w Bazie Usług Rozwojowych na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Platforma (uslugirozwojowe.parp.gov.pl) zawiera oferty usług świadczonych w zróżnicowanej formie (m.in.: szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, studiów podyplomowych, mentoringu czy coachingu).
Przez ostatnie 10 miesięcy ze wsparciem merytorycznym i finansowym DAWG ponad 1000 osób skorzystało ze szkoleń i kursów podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Projekt „Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników” będzie realizowany do lipca przyszłego roku.

 

Kontakt:
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.
al. Kasztanowa 3a-5, pok. 314
53-125 Wrocław, pok. 314
tel. 71 736 63 12
tel. 71 736 63 08
e-mail:szkolenia@dawg.pl


Koordynator projektu:
Piotr Góralski, tel. 882 139 862
Specjaliści ds. doradztwa wyznaczeni do konsultacji telefonicznych:
Agata Stopińska, tel. 784 450 940
Agnieszka Ignor, tel. 608 660 700
Anna Bugiel, tel. 784 450 420
Karolina Buczyńska, tel. 608 023 623
Marzena Szocińska-Klein, tel. 882 139 868

 


 

28 / 02 / 2018
BONY NA INNOWACJE DLA DOLNOŚLĄSKICH MŚP

W marcu DAWG rozpoczyna nabór wniosków do projektów projektu Bony na Innowacje. Jego celem jest zwiększenie aktywności innowacyjnej mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacja współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi. Wysokość wsparcia dla firmy wynosi do...

28 / 02 / 2018

bony na innowacje dla dolnośląskich mśp

W marcu DAWG rozpoczyna nabór wniosków do projektów projektu Bony na Innowacje. Jego celem jest zwiększenie aktywności innowacyjnej mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacja współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi. Wysokość wsparcia dla firmy wynosi do 100 tys. zł.
Przedmiotem projektu jest udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom w formie bonu na innowację oraz udzielenie bezpłatnego poradnictwa i konsultacji przedsiębiorcom w zakresie m.in. możliwości aplikowania w konkursie oraz sposobu jego realizacji i rozliczenia.

W ramach projektu będą udzielane dwa rodzaje wsparcia:
1. Konsultacje i doradztwo udzielane przez Grantodawcę.
2. Wsparcie w formie grantu / bonu przeznaczone na:
- audyt technologiczny, czyli diagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, których realizacja nastąpi w ramach usługi badawczo-rozwojowej;
- usługi badawczo-rozwojowe, dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii, m.in.: opracowanie nowej lub udoskonalenie usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
Warunki przystąpienia firm do projektów:
- siedziba na terenie województwa dolnośląskiego,
- przynależność do sektora MŚP
- działalność wpisująca się w tzw. Regionalne Inteligentne Specjalizację (RIS -branża chemiczna i farmaceutyczna, mobilność przestrzenna, żywność wysokiej jakości, surowce naturalne i wtórne,
produkcja maszyn i urządzeń w tym obróbka materiałów, technologie informacyjno – komunikacyjne)

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota dofinansowania projektu z UE wynosi 10.358.075,89 PLN.

Kontakt:
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.
al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław
e-mail: agnieszka.maka@dawg.pl, tel. +48 71 736 63 10, 608 017 800,
e-mail: oksana.okon@dawg.pl, tel. +48 71 736 63 12, 608 621 100

 

 


 

28 / 02 / 2018
POŻYCZKI INWESTYCYJNE DLA FIRM - OD 500...

21 mln zł rozdysponuje wśród dolnośląskich mikro, małych i średnich firm Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Pożyczki będzie można przeznaczyć na pokrycie wydatków inwestycyjnych na aktywa trwałe oraz wartości niematerialne. Preferencyjne oprocentowanie wyniesie od 2,85%. DAWG sp. z...

28 / 02 / 2018

pożyczki inwestycyjne dla firm - od 500 tys. do 1,5 mln zł.

21 mln zł rozdysponuje wśród dolnośląskich mikro, małych i średnich firm Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Pożyczki będzie można przeznaczyć na pokrycie wydatków inwestycyjnych na aktywa trwałe oraz wartości niematerialne. Preferencyjne oprocentowanie wyniesie od 2,85%. DAWG sp. z o.o. nie pobiera żadnych dodatkowych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki.


DAWG proponuje dwa rodzaje pożyczek:
- od 500 000 złotych do 1 000 000 złotych przy wkładzie własnym wynoszącym minimum 5% ceny netto finansowanego przedsięwzięcia
- powyżej 1 000 000 złotych do 1 500 000 złotych przy wkładzie własnym wynoszącym minimum 10% ceny netto finansowanego przedsięwzięcia.
Pożyczka umożliwia przedsiębiorcom pokrycie wydatków inwestycyjnych na aktywa trwałe oraz wartości niematerialne na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej z wyłączeniem zakupu nieruchomości.
Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 60 miesięcy. W ramach pożyczki przedsiębiorcy mogą spłacać raty kapitałowo-odsetkowe miesięczne równe lub malejące, bez możliwości karencji w spłacie.
Preferencyjne oprocentowanie wyniesie od 2,85%. DAWG Sp. z o.o. nie pobiera żadnych dodatkowych opłat i prowizji za udzielenie pożyczki.


Kontakt:
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.
al. Kasztanowa 3a-5, 53-125 Wrocław
tel. 71 736 63 00, 71 736 63 08, mobile: 608 017 800
e-mail: agnieszka.maka@dawg.pl, czeslawa.pieklik@dawg.pl

 


 

27 / 02 / 2018
UMOWA O WSPÓŁPRACY SERBII I DOLNEGO ŚLĄSKA

Wsparcie współpracy w obszarze m.in. gospodarki, transportu, ochrony środowiska, administracji, kultury, turystyki, nauki i technologii, edukacji oraz wykorzystania środków Unii Europejskiej i z programów wspólnotowych na wspieranie rozwoju regionalnego, to główne zapisy umowy zawartej...

27 / 02 / 2018

umowa o współpracy serbii i dolnego śląska

Wsparcie współpracy w obszarze m.in. gospodarki, transportu, ochrony środowiska, administracji, kultury, turystyki, nauki i technologii, edukacji oraz wykorzystania środków Unii Europejskiej i z programów wspólnotowych na wspieranie rozwoju regionalnego, to główne zapisy umowy zawartej pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Rzędem Republiki Serbskiej.
Strony w ramach swoich kompetencji, zgodnie z obowiązującymi w obydwu krajach przepisami, a także zgodnie ze zobowiązaniami wynikającymi z umów międzynarodowych będą wspierać realizację wspólnych inicjatyw współpracy między społecznościami, organizacjami społecznymi i przedsiębiorstwami, zmierzających do rozwoju Województwa Dolnośląskiego i Republiki Serbskiej.
Będą m.in. wymieniać się kalendarzami imprez gospodarczych, naukowych, turystycznych, kulturalnych i targowo-wystawienniczych.

Delegacja Republiki Serbskiej, której przewodniczyła Srebrenka Golić - Wicepremier i Minister ds. Planowania Przestrzennego, Inżynierii Lądowej i Ekologii, spotkała się również z kierownictwem Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej oraz Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD. Spotkanie poświęcone było wspólnym projektom gospodarczym. Delegacja Republiki Serbskiej spotkała się także z przedstawicielami dolnośląskiego środowiska kultury.