newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

15 / 12 / 2017
DOLNY ŚLĄSK WCIĄŻ W CZOŁÓWCE Ranking...

Dolnośląskie w czołówce najatrakcyjniejszych województw pod względem przedsięwzięć inwestycyjnych – wynika z raportu „Atrakcyjność inwestycyjna regionów Polski 2017”. Raport przygotowany został przez Szkołę Główną Handlową na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wynika z niego, że...

15 / 12 / 2017

dolny śląsk wciąż w czołówce ranking „atrakcyjność inwestycyjna regionów polski 2017”

Dolnośląskie w czołówce najatrakcyjniejszych województw pod względem przedsięwzięć inwestycyjnych – wynika z raportu „Atrakcyjność inwestycyjna regionów Polski 2017”. Raport przygotowany został przez Szkołę Główną Handlową na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wynika z niego, że pod względem atrakcyjności inwestycyjnej dolnośląskie plasuje się także dość wysoko na tle regionów Unii Europejskiej - zajmuje 100 miejsce na 275.
Najnowszy raport SHG-PAIH pokazuje, że dolnośląskie wciąż należy do trzech najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie regionów Polski, obok województw śląskiego i mazowieckiego, które od 6 lat utrzymuje pozycję lidera. Wśród wyróżnionych są także województwa małopolskie i pomorskie.
Z naszego regionu do inwestorów trafiło w 2017 r. najwięcej atrakcyjnych ofert z propozycjami lokalizacji dla biznesu. Ważną rolę w kształtowaniu atrakcyjności inwestycyjnej na Dolnym Śląsku odgrywają szczególnie Specjalne Strefy Ekonomiczne, które posiadają najlepiej w Polsce wykształconą sieć lokalizacji dla przemysłu i usług dla biznesu. Raport wskazuje także na wysokiej jakości usługi świadczone przez Dolnośląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, które jest certyfikowanym partner Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Tylko w tym roku Centrum obsłużyło 45 inwestorów.
- Od kilku lat nieustannie wsłuchujemy się w oczekiwania inwestorów i wychodzimy im naprzeciw. Szukamy dobrych terenów, wskazujemy możliwości, wspieramy gminy, które poszukują inwesto-rów. W naszym województwie rozmiar inwestycji w 2017 roku jest imponujący. Można tu wskazać choćby największy w ciągu ostatnich 15 lat w portfelu PAIH projekt budowy w Kobierzycach fabryki baterii do samochodów elektrycznych koreańskiego koncernu LG Chem. Jego wartość przekracza miliard euro – mówi Mariusz Sinior z Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, które działa w strukturach samorządowej spółki DAWG.
Inwestorzy doceniają wysoki poziom rozwoju gospodarczego naszego regionu, znacznie przekraczający średnią krajową, bardzo korzystne położenie geopolityczne, atrakcyjne położenie względem rynków zbytu tworzonych przez aglomeracje praską, berlińską i warszawską, bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową, wysoki poziom rozwoju przemysłu (głownie przemysł środków transportu, farmaceutyczny, elektronika użytkowa, sprzęt AGD i RTV), liczne podstrefy ekonomiczne, oferujące dogodne warunki prowadzenia działalności gospodarczej, a także bogactwo kulturowe i walory przyrodnicze.

Niezwykle istotna jest również obecność licznych uczelni wyższych, stanowiących potencjał dla tworzenia kapitału ludzkiego w województwie. Kształci się tu 130 tys. studentów, czyli 9,6% studentów w skali kraju. 3 wydziały uczelni wyższych posiadają najwyższą kategorię naukową A +. Są to Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, a także Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ważną wskazówką dla inwestorów może być ponadto lista tzw. sektorów wysokich szans i sektorów strategicznych, ustalona przez PAIH przy współpracy z samorządami wojewódzkimi. W naszym regionie są to sektory motoryzacyjny, elektromaszynowy, high-tech i BPO.

- O rozwoju, potencjale i naszej atrakcyjności inwestycyjnej świadczy także fakt, że województwo dolnośląskie dostarczyło w 2014 r. 8,5% produktu krajowego brutto Polski. W przeliczeniu na jednego mieszkańca stanowiło to 50031 zł, przy średniej dla Polski 44686 zł. Wynik ten plasuje województwo na 2 miejscu w kraju. Dynamika wzmożonego wzrostu PKB w województwie w latach 2004-2014 wyniosła 204%, przy średniej dla Polski równej 185%. Spodziewamy się, że w kolejnych latach ten poziom będzie równie wysoki - podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
W grupie dolnośląskich miejscowości najlepsze oceny pod względem inwestycyjnym (tzw. złote gwiazdy) otrzymały: Jelenia Góra, Legnica, Wrocław, Bielawa, Boguszów-Gorce, Bolesławiec, Chojnów, Duszniki-Zdrój, Dzierżoniów, Głogów, Jawor, Jedlina Zdrój, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Karpacz, Kłodzko, Kudowa Zdrój, Lubań, Lubin, Nowa Ruda, Oleśnica, Oława, Polanica-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Świdnica, Świebodzice, Wałbrzych, Zgorzelec, Złotoryja, Czernica, Długołęka, Grębocice, Jerzmanowa, Kobierzyce, Lubin, Rudna, Brzeg Dolny, Kąty Wrocławskie, Polkowice Siechnice, Ząbkowice Śląskie oraz powiaty głogowski, kamiennogórski, kłodzki, lubiński, oławski, świdnicki, wołowski, wrocławski i zgorzelecki.

Według raportu województwo dolnośląskie posiada także dość wysoką klasę atrakcyjności inwestycyjnej (klasa C) na tle regionów Unii Europejskiej. Zajmuje 100 miejsce wśród 275 przebadanych. Porównując wyniki zeszłorocznego badania województwo zanotowało poprawę klasy atrakcyjności inwestycyjnej, dzięki czemu zostało sklasyfikowane jako drugie spośród polskich województw. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Dolny Śląsk jest bardziej atrakcyjny niż wiele znanych regionów Unii Europejskiej: belgijska prowincja Luksemburg, brytyjska Kornwalia, francuska Alzacja i Bretania, grecki Peloponez, hiszpańska Andaluzja i Murcia, niemiecki Hanower czy włoskie Liguria, Kampania, Kalabria i Sycylia.

DAWG sp. z o. o., grudzień 2017 Raporty nt. atrakcyjności inwestycyjnej województw dostępne tutaj: http://www.paih.gov.pl/publikacje/wojewodztwa

 

 

 


13 / 12 / 2017
XXII MIĘDZYNARODOWE TARGI ROLNE I...

AGroBalt to jedna z ważniejszych i największych międzynarodowych imprez targowych sektora rolnego, przetwórstwa spożywczego i rynku opakowań w krajach bałtyckich. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 maja 2018r. w Centrum Kongresowym LITEXPO w Wilnie. Tematyka imprezy obejmuje...

13 / 12 / 2017

xxii międzynarodowe targi rolne i przemysłu spożywczego agrobalt 2018

AGroBalt to jedna z ważniejszych i największych międzynarodowych imprez targowych sektora rolnego, przetwórstwa spożywczego i rynku opakowań w krajach bałtyckich. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-26 maja 2018r. w Centrum Kongresowym LITEXPO w Wilnie.

Tematyka imprezy obejmuje wysokiej jakości i bezpieczną żywność, agrobiznes, technologie i wyposażenie dla rolnictwa i przemysłu spożywczego, turystykę, hodowlę zwierząt, maszyny rolnicze, badania i rozwój, szkolenia w sferze rolnictwa i żywności. Targi są poświęcone promowaniu współpracy w sferze badań, produkcji, handlu i marketingu pomiędzy ekspertami z różnych krajów, podniesieniu konkurencyjności sektorów, wsparciu rozwoju rolnictwa i pomocy regionalnym przedsiębiorcom z branży rolnej i spożywczej w nawiązaniu międzynarodowych kontaktów.

Organizowane co dwa lata targi AgroBalt skupiają ponad 400 wystawców oraz ponad 30 tysięcy zwiedzających. Stanowią doskonałą platformę do zapoznania się z osiągnięciami litewskiego sektora rolno-spożywczego, najnowszymi osiągnięciami oraz dziedzictwem produkcji spożywczej z różnych krajów, zapoznania się z tradycyjnym litewskim rzemiosłem i zaletami turystyki wiejskiej oraz zaprezentowania własnych innowacji w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

W ramach targów AgroBalt odbędzie się szereg wydarzeń, przede wszystkim zorganizowane przez Komisję Europejską spotkanie ekspertów poświęcone marnotrawstwu żywności. Ponadto Litwa będzie gospodarzem organizowanego podczas targów Forum Kooperacyjnego pomiędzy Chinami i krajami Europy Środkowej i Wschodniej w ramach formuły „16+1”.

Zapraszamy do udziału w targach AgroBalt 2018.

Kontakt z organizatorem targów: Litewskie Centrum Kongresowo-Targowe LITEXPO, e-mail: agrobalt@litexpo.lt, tel. +370 693 46 524, +370 615 61 089.

28 / 11 / 2017
INAUGURACJA PROJEKTU SIECI GMINNYCH...

Jednostki samorządu terytorialnego (JST) odgrywają coraz większą rolę w procesie obsługi inwestora na skutek zmieniającego się profilu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, jak również wzrostu reinwestycji lokalnych. Pojawiają się jednak podstawowe pytania: jak przygotować ofertę dla...

28 / 11 / 2017

inauguracja projektu sieci gminnych centrów obsługi inwestora i eksportera

Jednostki samorządu terytorialnego (JST) odgrywają coraz większą rolę w procesie obsługi inwestora na skutek zmieniającego się profilu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, jak również wzrostu reinwestycji lokalnych. Pojawiają się jednak podstawowe pytania: jak przygotować ofertę dla potencjalnego inwestora? Jakie standardy obsługi inwestora powinny obowiązywać w samorządzie? Jak prezentować posiadane możliwości inwestycyjne i eksportowe uwzględniając wymagania inwestora? Jak skutecznie promować potencjał inwestycyjny i eksportowy gminy?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padły w czasie seminarium poświęconego nowemu projektowi realizowanemu przez DAWG Sp. z.o.o. pn. Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera (GCOIE), w którym udział wzięli przedstawiciele dolnośląskich gmin skupionych wokół projektu oraz eksperci.

Funkcjonowanie w sieci oraz dwustronna współpraca gmin z Dolnośląskim Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przyniosą wiele korzyści takich jak:

-zrewidowanie oferty inwestycyjnej,

-wskazanie przewag inwestycyjnych gminy,

-promocja na arenie krajowej i światowej,

-szkolenia pracowników,

-wsparcie ekspertów DCOIE w kontaktach z inwestorami,

-wzrost konkurencyjność i innowacyjności gmin,

-wpływy fiskalne,

-walka z bezrobociem.

Mirosław Odziemczyk, Pełnomocnik Zarządu ds. Współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. oraz Mariusz Sinior, Dolnośląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, DAWG Sp. z o.o. w swoich wystąpieniach skupili się na przedstawieniu koncepcji projektu, standardów związanych z funkcjonowaniem w sieci, jak również dobrych praktyk dotychczasowych rozwiązań w ramach sieci obsługi inwestora PAIiH i COIE. Mieczysław Bąk z Jarpol Enterprise zwrócił uwagę na konieczność odpowiedniego przygotowania zespołu do obsługi inwestora, podkreślił jakie informacje powinna zawierać dobrze przygotowana oferta inwestycyjna, jak powinna być prezentowana z uwzględnieniem zasad protokołu dyplomatycznego. Z kolei Michał Jaśkiewicz reprezentujący Ansee Consulting przedstawiał ważność uwzględnienia uwarunkowań środowiskowych przy tworzeniu oferty dla inwestora wynikające z konieczności ochrony środowiska, ale i planów zagospodarowania przestrzennego.

Potencjał gospodarczy dolnośląskich gmin składa się z komponentu inwestycyjnego i eksportowego, które rozłożone odpowiednio do lokalnych warunków, poprzez współpracę w sieci Gminnych Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera, wpływać będą na politykę zrównoważonego rozwoju województwa.

16 / 11 / 2017
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI UKRAIŃSKICH JST

Jednym z elementów gospodarczej współpracy polsko-ukraińskiej jest wymiana dobrych praktyk. Spotkanie w Inkubatorze Przedsiębiorczości DAWG Sp. z o.o., które odbyło się 9 listopada miało na celu podsumowanie dotychczasowych obustronnych doświadczeń oraz nakreślenie ram przyszłych działań....

16 / 11 / 2017

spotkanie z przedstawicielami ukraińskich jst

Jednym z elementów gospodarczej współpracy polsko-ukraińskiej jest wymiana dobrych praktyk. Spotkanie w Inkubatorze Przedsiębiorczości DAWG Sp. z o.o., które odbyło się 9 listopada miało na celu podsumowanie dotychczasowych obustronnych doświadczeń oraz nakreślenie ram przyszłych działań.

Spotkanie, w którym udział wzięli reprezentanci władz lokalnych z miast: Lwów, Mikołajów oraz obwodów: czernichowskiego, tarnopolskiego, wołyńskiego i żytomierskiego otworzył wiceprezes DAWG Sp. z o.o. Marek Zalewski. Szczególne zainteresowanie wśród ukraińskich gości wzbudziło zagadnienie funkcjonowania w Polsce Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz możliwości pozyskania inwestorów zagranicznych. Zagadnienia te wyjaśniał kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Mariusz Sinior.

Wśród konkluzji uczestnicy spotkania wymieniali potrzebę organizowania kolejnych dyskusji na takie tematy jak: budowanie klimatu inwestycyjnego w mieście/obwodzie na terenie Ukrainy, przygotowanie terenu inwestycyjnego (doprowadzenie mediów, dróg dojazdowych) oraz zespołu ds. obsługi inwestora, pozyskanie i obsługa inwestorów zagranicznych, obsługa poinwestycyjna, utrzymywanie długoterminowych relacji z inwestorem.

Przyjazd gości z Ukrainy został sfinansowany w ramach Funduszu Wyszehradzkiego.

09 / 11 / 2017
SPOTKANIE INFORMACYJNE „OCENA PROJEKTÓW –...

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca zaprasza 28 listopada 2017 na spotkanie informacyjne, podczas którego omówione zostaną najczęściej popełniane błędy przez Wnioskodawców we wniosku o dofinansowanie z zakresu EFRR, studium wykonalności oraz pozostałych załącznikach....

09 / 11 / 2017

spotkanie informacyjne „ocena projektów – najczęściej popełniane błędy we wnioskach o dofinansowanie oraz załącznikach (efrr)”

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca zaprasza 28 listopada 2017 na spotkanie informacyjne, podczas którego omówione zostaną najczęściej popełniane błędy przez Wnioskodawców we wniosku o dofinansowanie z zakresu EFRR, studium wykonalności oraz pozostałych załącznikach. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy.

Spotkanie jest jednodniowe, odbędzie się  w sali konferencyjnej Wrocławskiego Kompleksu Szkoleniowego we Wrocławiu przy ul. Sztabowej 100, o godz. 10:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zgłaszanie udziału osób w spotkaniu: do dnia 24.11.2017 r. do godz. 10:00, poprzez formularz zamieszczony na stronie www.rpo.dolnyslask.pl w zakładce o programie „Weź udział w szkoleniach i konferencjach”. Formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty po zgłoszeniu się 50 osób. Po zamknięciu rekrutacji osoby zgłoszone otrzymają informację e-mailową o zakwalifikowaniu do udziału w spotkaniu. Pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają osoby zarejestrowane. W związku z tym osoby niezarejestrowane mogą nie zostać wpuszczone na spotkanie, ze względów bezpieczeństwa, w przypadku pełnego obłożenia sali.

09 / 11 / 2017
PRZYGOTOWANIA DO III FORUM PRZEMYSŁOWEGO W...

Już po raz trzeci w dniach od 8 do 10 grudnia w Karpaczu odbędzie się Forum Przemysłowe z udziałem najważniejszych przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu. Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i...

09 / 11 / 2017

przygotowania do iii forum przemysłowego w karpaczu

Już po raz trzeci w dniach od 8 do 10 grudnia w Karpaczu odbędzie się Forum Przemysłowe z udziałem najważniejszych przedstawicieli polskiego i europejskiego przemysłu. Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

III Forum Przemysłowe będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego, takich jak: reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji, polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne i tradycyjne gałęzie przemysłu, ale również wszystkiego, co dotyczy szeroko pojętego przemysłu czasu wolnego, a więc m.in. turystyki, kultury, rozrywki.

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy? Jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle? Jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki pytań poszukiwać będzie ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Miastem Gospodarzem jest Karpacz, a Partnerem - Województwo Dolnośląskie.

09 / 11 / 2017
AGRO FOOD DRINK TECH EXPO 2017

Ambasada RP w Tbilisi W dniach 20-22 listopada 2017 r organizuje dla polskich firm (udział bezpłatny)  stoisko informacyjne na międzynarodowych targach  Agro Food Drink Tech Expo 2017. Są to największe targi rolno-spożywcze w regionie Kaukazu. Wystawcy to firmy z...

09 / 11 / 2017

agro food drink tech expo 2017

Ambasada RP w Tbilisi W dniach 20-22 listopada 2017 r organizuje dla polskich firm (udział bezpłatny)  stoisko informacyjne na międzynarodowych targach  Agro Food Drink Tech Expo 2017. Są to największe targi rolno-spożywcze w regionie Kaukazu. Wystawcy to firmy z szeroko rozumianego sektora rolno-spożywczego, m.in. z branż: żywność, napoje, opakowania, nasiennictwo, ochrona roślin, sadownictwo, szkółkarstwo, maszyny rolnicze, urządzenia związane z sektorami rolnym i spożywczym.
 
Firmy zainteresowane przedstawieniem swojej oferty na stoisku informacyjnym Ambasady pod szyldem „POLAND”, mogą przesłać materiały promocyjno-informacyjnych w postaci broszur, folderów, katalogów i innych materiałów przedstawiających ich produkty (z wyłączeniem produktów czy próbek) na adres Ambasady: Embassy of the Republic of Poland in Tbilisi, Oniashvili 24, 0160, Tbilisi, Georgia. (Paczka nie może przekraczać 10 kg)

Istnieje również możliwość delegowania na stoisko przedstawiciela firmy (również w ramach własnego budżetu), który na stoisku placówki będzie mógł prezentować ofertę firmy, prowadzić rozmowy z odwiedzającymi stoisko lub wcześniej umówionymi rozmówcami (na stoisku będzie do Państwa dyspozycji tłumacz jęz. polsko-gruzińskiego).

Osoba do kontaktu: Przemysław Pierz, tel. +995591228554, e-mail: przemyslaw.pierz@msz.gov.pl

www.tbilisi.msz.gov.pl

http://agroexpo.ge/ w głównym pawilonie wystawienniczym (nr 11).

09 / 11 / 2017
SPOTKANIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW –...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje 30 listopada spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z sektora MŚP zainteresowanych finansowymi instrumentami wsparcia udzielanymi ze środków Unii Europejskiej m.in. dla programów: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja...

09 / 11 / 2017

spotkanie dla przedsiębiorców – „finansowanie działalności z funduszy ue. instrumenty dla mśp ze środków ue”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje 30 listopada spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z sektora MŚP zainteresowanych finansowymi instrumentami wsparcia udzielanymi ze środków Unii Europejskiej m.in. dla programów: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój. Eksperci PARP podczas spotkania omówią, kto i na co może otrzymać wsparcie, jakie warunki musi spełniać wnioskodawca, oraz ile i jakie wydatki można finansować ze środków pomocowych.

Dostępne będzie stoisko Informatorium, w którym konsultanci PARP udzielą kompleksowej informacji z zakresu instrumentów wsparcia oraz pomocy w znalezieniu odpowiedniego źródła finansowania firmy. Odbędą się również warsztaty, gdzie pod okiem ekspertów będą można wypełnić częściowo wniosek o dofinansowanie. Eksperci omówią wypełnianie wniosku pod kątem spełniania kryteriów oraz udzielą odpowiedzi na pytania. Dodatkowo, wskażą najczęściej popełniane błędy przy wypełnianiu wniosków oraz zaprezentują dobre praktyki do każdego z działań.

Podczas rejestracji prosimy o wskazanie interesujących Państwa działań w kontekście
organizowanych warsztatów. Aby móc skorzystać ze wsparcia ekspertów w części warsztatowej, wymagany jest laptop oraz rejestracja w systemie: dla wnioskodawców działań POIR i POPW https://lsi1420.parp.gov.pl/home


Więcej szczegółów: www.parp.gov.pl

09 / 11 / 2017
MISJA GOSPODARCZA DO IRANU

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą przy wsparciu Ambasady RP w Teheranie i Ambasady Iranu w Polsce, organizuje misję gospodarczą do Iranu (Teheran, Tebriz) w terminie 8-11 grudnia...

09 / 11 / 2017

misja gospodarcza do iranu

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą przy wsparciu Ambasady RP w Teheranie i Ambasady Iranu w Polsce, organizuje misję gospodarczą do Iranu (Teheran, Tebriz) w terminie 8-11 grudnia 2017r.Misja będzie szansą na indywidulane spotkania z wybranymi partnerami irańskimi, co pozwala na ich poznanie w naturalnym środowisku biznesowym.


W programie pobytu misji w Iranie zaplanowane są dwa Fora Gospodarcze w Teheranie i w Tabrizie (Prowincja Wschodni Azerbejdżan) oraz spotkania b2b miedzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami. Misja jest kontynuacją spotkań, które zostały zapoczątkowane podczas wizyty delegacji z irańskiej prowincji Wschodniego Azerbejdżanu w lutym 2017 r. w Polsce. Azerbejdżan Wschodni to jedna z 31 prowincji Iranu zlokalizowana na północnym zachodzie kraju, zamieszkana przez ponad 3 miliony mieszkańców. Gospodarka prowincji to głównie przemysł wytwórczy obejmujący produkcję maszyn, pojazdów, chemikaliów i materiałów petrochemicznych, cementu, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzętu gospodarstwa domowego, wyrobów włókienniczych i skóry, rzemiosła i farmaceutyków. Iran po zniesieniu sankcji gospodarczych, stał się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Rynek irański to 80 milionów konsumentów i ogromne zapotrzebowanie na dobra konsumpcyjne. Po okresie sankcji kraj ten potrzebuje nowych technologii, dużych inwestycji infrastrukturalnych, z czego mogą skorzystać również polskie firmy.


Osoby zainteresowane uczestnictwem w misji proszone są o pilne wypełnienie formularza
zgłoszeniowego.


Dodatkowe informacje:

Kontakt
Maria Nowakowska, tel. 22 630 97 83, e-mail: mnowakowska@kig.pl
Agnieszka Salamończyk, tel. 22 630 97 73, e-mail: asalamonczyk@kig.pl