newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

20 / 06 / 2017
KAMIEŃ WĘGIELNY POD INWESTYCJĘ DAIMLERA W...

Symboliczny kamień węgielny pod budowę fabryki silników Mercedesa wmurowano na terenach inwestycyjnych w Jaworze. W tej najnowocześniejszej w Europie fabryce (high-tech) będą produkowane silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Tym samym Polska staje się strategicznym miejscem dla...

20 / 06 / 2017

kamień węgielny pod inwestycję daimlera w jaworze

Symboliczny kamień węgielny pod budowę fabryki silników Mercedesa wmurowano na terenach inwestycyjnych w Jaworze. W tej najnowocześniejszej w Europie fabryce (high-tech) będą produkowane silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Tym samym Polska staje się strategicznym miejscem dla inwestycji koncernu Daimler. Wartość inwestycji to około 500 mln euro, czyli ponad 2 mld zł. Produkcja w fabryce ma się rozpocząć w 2019 roku.

Inwestycja powstaje na gruntach o powierzchni około 100 hektarów na terenach, które są częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Na inwestycji w Jaworze zyska nie tylko gmina i powiat jaworski, ale także Dolny Śląsk. Inwestorzy planują utworzenie około 500 miejsc pracy, z których każde może wygenerować kolejne u poddostawców czy usługodawców z regionu.

 

 


19 / 06 / 2017
DECOREX JOBURG 2017

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu zaprasza zainteresowane firmy z Dolnego Śląska do udziału w targach DECOREX Joburg 2017. Zaproszenie adresowane jest przede wszystkim do producentów drzwi i okien, mebli oraz wyposażenia wnętrz. Targi odbędą się w terminie 9-13 sierpnia...

19 / 06 / 2017

decorex joburg 2017

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu zaprasza zainteresowane firmy z Dolnego Śląska do udziału w targach DECOREX Joburg 2017. Zaproszenie adresowane jest przede wszystkim do producentów drzwi i okien, mebli oraz wyposażenia wnętrz. Targi odbędą się w terminie 9-13 sierpnia 2017, w Johannesburgu, w Gallagher Convention Centre w Midrand.

Podczas targów WPHI będzie dysponował stoiskiem, z którego przedsiębiorcy będą mogli skorzystać bezpłatnie. WPHI oferuje również pomoc przy zorganizowaniu spotkań B2B. Konieczna będzie jednak informacja od zainteresowanych firm o takiej potrzebie, przekazana z co najmniej cztero- tygodniowym wyprzedzeniem. Można będzie również skorzystać z pośrednictwa WPHI i przekazać materiały informacyjne i promocyjne dotyczące działalności firmy (katalogi, ulotki, prezentacje itp.)

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać w

Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Johannesburgu:

https://southafrica.trade.gov.pl/pl/, Tel: (+27 11) 788 65 97, marlena.wysocka@trade.gov.pl

 

 

 19 / 06 / 2017
ODWOŁANIE SPOTKANIA - ASTANA EXPO 2017

Uprzejmie informujemy, że spotkanie Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017 - promocja gospodarcza MŚP w rejonie Azji Centralnej, zaplanowane na wtorek 20 czerwca 2017 r., z przyczyn niezależnych od DAWG nie odbędzie się. O nowym terminie spotkania będziemy Państwa informować. Za zmianę...

19 / 06 / 2017

odwołanie spotkania - astana expo 2017

Uprzejmie informujemy, że spotkanie Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017 - promocja gospodarcza MŚP w rejonie Azji Centralnej, zaplanowane na wtorek 20 czerwca 2017 r., z przyczyn niezależnych od DAWG nie odbędzie się. O nowym terminie spotkania będziemy Państwa informować. Za zmianę przepraszamy. 

 

 


09 / 06 / 2017
Astana EXPO 2017 - zapraszamy na konferencję

zapraszamy na konferencję DOLNY ŚLĄSK na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017 Promocja gospodarcza MŚP w rejonie Azji Centralnej wtorek 20 czerwca 2017 r., godz. 10.00 al. Kasztanowa 3a, Wrocław sala konferencyjna Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG sp. z o.o. prosimy o...

09 / 06 / 2017

astana expo 2017 - zapraszamy na konferencję

zapraszamy na konferencję

DOLNY ŚLĄSK
na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017
Promocja gospodarcza MŚP w rejonie Azji Centralnej

wtorek 20 czerwca 2017 r., godz. 10.00
al. Kasztanowa 3a, Wrocław

sala konferencyjna Inkubatora Przedsiębiorczości DAWG sp. z o.o.

prosimy o potwierdzenie zgłoszenia do dnia 14 czerwca 2017 na adres: coie@dawg.pl
szczegółowe informacje: tel. 71 794 54 46, 71 343 42 36 08 / 06 / 2017
GMINNE CENTRA OBSŁUGI INWESTORÓW I...

Gminne Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów to nowa propozycja Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej dla jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu. Dziś w siedzibie DAWG odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne, podczas którego przedstawiciele gmin z całego...

08 / 06 / 2017

gminne centra obsługi inwestorów i eksporterów

Gminne Centra Obsługi Inwestorów i Eksporterów to nowa propozycja Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej dla jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu.

Dziś w siedzibie DAWG odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne, podczas którego przedstawiciele gmin z całego województwa mieli okazję poznać założenia i propozycje dotyczące przystąpienia do projektu oraz realne korzyści z tym związane.

Pretekstem do tworzenia dolnośląskiej sieci obsługi inwestora GCOIE jest zwiększająca się rola jst w tym procesie. Sieć będzie kolejnym instrumentem wpływającym na politykę zrównoważonego rozwoju województwa. Jednym z jej podstawowych założeń jest nie tylko obsługa inwestorów z wykorzystaniem określonych standardów, ale także współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami czy promocja podczas organizowanych przez DAWG misji gospodarczych, wizyt studyjnych czy udziału w targach zagranicznych.

 

 


08 / 06 / 2017
IX OGÓLOPOLSKI KONGRES SMART CITY -...

Smart City – założenia i perspektywy – pod takim hasałem 29 czerwca we Wrocławiu odbędzie się 9. edycja Ogólnopolskiego Kongresu pod patronat m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Energetyki oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Debata otwierająca Kongres dotyczyć będzie możliwości...

08 / 06 / 2017

ix ogólopolski kongres smart city - założenia i prespektywy

Smart City – założenia i perspektywy – pod takim hasałem 29 czerwca we Wrocławiu odbędzie się 9. edycja Ogólnopolskiego Kongresu pod patronat m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Energetyki oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Debata otwierająca Kongres dotyczyć będzie możliwości rozwoju polskich miast i regionów oraz roli inicjatyw i zaangażowania społecznego.

W jakim zakresie województwo dolnośląskie realizuje koncepcję inteligentnego rozwoju?
W czym drzemie największy potencjał miast? W jakim stopniu miasta wykorzystują nowoczesne technologie? Czy zagospodarowanie odpadów komunalnych może obniżyć koszty ciepła i prądu i wpłynąć na jakość życia mieszkańców? Czym jest Smart Grid - jedna z podstaw funkcjonowania SMART cities? Co to jest inteligentny rozwój transportu i infrastruktury - jak go wdrożyć? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą eksperci, politycy oraz samorządowcy podczas IX Ogólnopolskiego Kongresu Smart City – założenia i perspektywy.
Kongres odbędzie się 29 czerwca
Debata otwierająca Kongres dotyczyć będzie możliwości rozwoju polskich miast i regionów oraz rola inicjatyw i zaangażowania społecznego. Tematem sesji plenarnej będą nowe technologie jako istotny element dynamicznego rozwoju miast. Panel dyskusyjny poświęcony będzie efektywnemu wytwarzaniu i wykorzystaniu energii w aglomeracjach miejskich oraz zarządzaniu zasobami miejskimi.

Do bezpłatnego udziału w kongresie organizatorzy zapraszają:
- przedstawicieli administracja rządowej, samorządowej
- przedstawicieli uczelni wyższych i instytucji badawczo-rozwojowych
- organizacje zrzeszające przedsiębiorców oraz organizacje samorządu gospodarczego i przedsiębiorców

Szczegóły dotyczące wydarzenia i rejestracja:
http://successpoint.pl/smart-2017-wroclaw

 

 


08 / 06 / 2017
MISJA INWESTYCYJNA POLSKA - TAJLANDIA

13 czerwca 2017 r. w Polsce przebywać będzie Misja Gospodarcza organizowana przez Departament Promocji Handlu Międzynarodowego Tajlandii. W delegacji udział wezmą firmy tajlandzkie zainteresowane nawiązaniem kontaktów gospodarczych i handlowych z firmami polskimi. Przedsiębiorcy zainteresowani...

08 / 06 / 2017

misja inwestycyjna polska - tajlandia

13 czerwca 2017 r. w Polsce przebywać będzie Misja Gospodarcza organizowana przez Departament Promocji Handlu Międzynarodowego Tajlandii. W delegacji udział wezmą firmy tajlandzkie zainteresowane nawiązaniem kontaktów gospodarczych i handlowych z firmami polskimi. Przedsiębiorcy zainteresowani możliwościami współpracy z tajskimi partnerami będą mogli skorzystać ze spotkań B2B.

Spotkania B2B pomiędzy polskimi a tajlandzkimi firmami odbędą się w Warszawie w dniu 13 czerwca 2017 r., w godzinach od 13:30 do 16:00 w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przy ul. Bagatela 12.
Zgłoszenia do udziału w sesji Tajsko-Polskich spotkań biznesowych przyjmowane są do 9 czerwca pod adresem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejwWJnO8tUO1fDSVg_8oAMl_KjH0LcIRjpVy9nmY9goRZN0w/viewform?c=0&w=1

lub telefonicznie pod nr: +22 40 40 340

Tajlandia ma być jednym z priorytetowych kierunków polskiego eksportu. Według Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu świadczy o tym rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców tajskim rynkiem. Najbardziej perspektywiczne dla rozwoju współpracy pomiędzy oboma krajami ma być m.in. sprzedaż samochodów i części samochodowych, przemysł petrochemiczny i tworzyw sztucznych, sektor IT, produkcja maszyn dla przetwórstwa rolno-spożywczego, a także przemysł lotniczy i obronny. Przy tym eksport do Tajlandii miałby pomagać polskim przedsiębiorcom w ekspansji na kolejne rynki regionu.
W regionie Południowo-Wschodniej Azji atrakcyjnych może być wiele rynków, m.in. Wietnam. Do Wietnamu eksportujemy głównie produkty pochodzenia zwierzęcego, artykuły spożywcze, ponadto urządzenia mechaniczne i elektryczne, produkty chemiczne. Ale możliwości są dużo większe: na kontrakty w Wietnamie mógłby liczyć sektor stoczniowy, oferujący specjalistyczne jednostki ratowniczo-rozpoznawcze. Wietnam jest także zainteresowany inwestycjami w ekologię, budownictwo i transport, dobre perspektywy ma eksport sektora rolno-spożywczego. Współpracą powinny być także zainteresowane firmy z sektora medycznego, farmaceutycznego oraz IT. Atrakcyjna może być także Malezja, która jest importerem polskiej miedzi, narzędzi, aparatów i urządzeń naukowych i optycznych oraz maszyn i urządzeń elektrycznych. Sprowadza także polską serwatkę w proszku jako trzeci w świecie największy jej odbiorca. W rzeczywistości wartość polskiego eksportu do tego kraju jest wyższa niż poddają statystyki, bo spora część wymiany towarowej odbywa się za pośrednictwem krajów trzecich lub przy wykorzystaniu ich dokumentacji oraz opakowań. Przykładowo polskie wyroby hutnicze i chemikalia są dostarczane do Malezji przez firmy z krajów Europy Zachodniej a także przez pośredników w Singapurze, Chinach lub Hongkongu.
Powiększenie oferty eksportowej, w której powinny się znaleźć produkty o charakterze inwestycyjnym, może także zwiększyć polski eksport na kolejny rynek regionu – do Indonezji.

 

 


08 / 06 / 2017
TARGI WEITSICHT W DREŹNIE - SPOTKANIE...

W imieniu Dolnośląskiej Izby Gospodarczej zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wejścia firm z Dolnego Śląska na rynek Saksonii i udziału w Targach Weitsicht w Dreźnie, których kolejna edycja odbędzie się w październiku tego roku. Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców zorganizowane...

08 / 06 / 2017

targi weitsicht w dreźnie - spotkanie informacyjne dla przedsiebiorców

W imieniu Dolnośląskiej Izby Gospodarczej zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wejścia firm z Dolnego Śląska na rynek Saksonii i udziału w Targach Weitsicht w Dreźnie, których kolejna edycja odbędzie się w październiku tego roku. Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców zorganizowane zostanie 13 czerwca w siedzibie DIG we Wrocławiu.
Spotkanie poprowadzi Roland Hess, prezes zarządu Targów Weitsicht z siedzibą w Dreźnie, który przedstawi korzyści wynikające z udziału przedsiębiorców w Targach Weitsicht. Targi odbywają się co roku na stadionie klubu Dynamo Drezno i stanowią okazję do zawierania nowych kontaktów biznesowych. Odwiedza je corocznie 1300 osób, z których 85% stanowią właściciele lub prezesi zarządów firm. Mają one charakter ekskluzywny, uczestniczą w nich wyłącznie przedsiębiorcy, którzy szukają partnerów biznesowych. Udział w targach jest szansą wejścia na niemiecki rynek dla polskich przedsiębiorców, a także znalezienia partnerów biznesowych, zleceń.
Wcześniejsze zgłoszenie udziału w targach spowoduje, że organizatorzy będą poszukiwać potencjalnych partnerów biznesowych z odpowiedniej branży dla dolnośląskich firm. Organizatorzy targów kierują swoje zaproszenie do wystawców z Polski i Czech, ponieważ takie są oczekiwania niemieckich firm dotychczas biorących udział w targach. Widzą one duży potencjał rozwoju współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Tegoroczne targi odbędą się w dniach 18-19 października.
Spotkanie informacyjne we Wrocławiu odbędzie się 13 czerwca w godz. 15:00-16.30 w Sali konferencyjnej DIG przy ul. Świdnickiej 39.

Zgłoszenia:
https://digrynekSaksonii.evenea.pl

 

 


08 / 06 / 2017
EMW - MARATON BIZNESOWY TRADITIONAL TRADE...

50 sieci handlowych, 120 000 punktów sprzedaży, 300 hurtowni, 250 hal CC – zapraszamy do udziału w Maratonie Biznesowym East Meets West -Masters of Retail oraz Health & Beauty. EMW to wydarzenie w formie dwóch równoległych imprez biznesowych, poświęcone wschodnioeuropejskiemu Traditional Trade...

08 / 06 / 2017

emw - maraton biznesowy traditional trade oraz branży kosmetyczno-drogeryjnej i aptecznej

50 sieci handlowych, 120 000 punktów sprzedaży, 300 hurtowni, 250 hal CC – zapraszamy do udziału w Maratonie Biznesowym East Meets West -Masters of Retail oraz Health & Beauty. EMW to wydarzenie w formie dwóch równoległych imprez biznesowych, poświęcone wschodnioeuropejskiemu Traditional Trade oraz branży kosmetyczno-drogeryjnej i aptecznej.
Maraton Biznesowy East Meets West -Masters of Retail oraz Health & Beauty odbędzie się
21-23.06.2017 w Zamku Topacz pod Wrocławiem.

Będzie to okazja do bezpośrednich spotkań biznesowych producentów i dostawców z kilkudziesięcioma sieciami TT (traditional trade) oraz KDA (kosmetyki/drogerie/apteki).
Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele handlu TT / KDA oraz szerokie grono producentów FMCG, a także branże satelickie. Będą to retailerzy i oferenci z Polski, Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Uzbekistanu, Rumunii oraz państw ościennych.Wydarzeniu towarzyszyć będą panele dyskusyjne, workshopy i masterclass.
Lista zaproszonych sieci i dystrybutorów segmentu TT (traditional trade):
AVITA, BAĆPOL (SPAR, SŁONECZKA), EUROCASCH (ABC, DELIKATESY CENTRUM, EKO, GAMA, EURO SKLEP, 5MINUT), GH PL PLUS, SPECJAŁ (NASZE SKLEPY, LD HOLDING LIVIO, DELITATESY PREMIUM), DELIKATESY KUBIK, LECHPOL, STAMPOL TRADE (TO TU MARKET), ZATORSKI (KUBUŚ), KOLPORTER SA, SIGMA (PROPIT, ZET, FORNEL, TOTAL, RUMTEX, IRYAN, PRESTO) ROVITA, STOKROTKA, DINO, NASZ KRAJ - Ukraina, PAKKO HOLDING - Ukraina, FOZZY GROUP - Ukraina, EUROOPT - Białoruś, DETAVI - Białoruś, FIDESCO - Mołdawia, ORBICO - Mołdawia, DINOVA - Mołdawia, X5 - Rosja, GALICJA GROUP - Ukraina, SELGROS - Rumunia, BALA - Cechy, BIZIM - Turcja, SAFEWAY - Rumiania, KORZINKA - Uzbekistan, SAVSERVICE - Ukraina, SPAR – Gruzja, SMALL - Kazachstan, BALTJOS BRETLINGIS - Litwa i Łotwa, GADIS - Hiszpania, FROIZ - Hiszpania, CAVALCO - Hiszpania, "Real" - Węgry.

Lista KDA (kosmetyki/drogerie/apteki):
m.innymi: grupa PGD, DROGERIE JASMIN, BŁYSK, DROGERIE POLSKIE, LABOO, SONIA, SEKRETY URODY, DROGERIE VICA, DROGERIE JAWA, KOLIBER, AMBRA, DELKO, BLUE STOP, NATUR PRODUKT, ROSSMAN, HEBE, DROGERIE KOSMYK, PRIMOR - Hiszpania, RENT PHARM - Czechy, DS APTEKA - Ukraina, UNITED DISTRIBUTION BELSTORE – Uzbekistan, KALINA BEL - Białoruś, MILA – Białuruś, NIKA ZACHID – Ukraina, GALICJA GROUP – Ukraina, PODOROZNIK – Ukraina, APTEKA 911 – Ukraina, ATPEKA HURTOWI CENY – Ukraina, APTEKA WETERENARYJNA – Ukraina, MEDSERVICE – Ukraina, WATSONS – Ukraina, PROSTOR – Ukraina, APTEKA 3I – Ukraina.
Szczegóły:
www.emwcongress.eu
Udział w wydarzeniu jest odpłatny.
Zgłoszenia:
GTC Sp. z o.o
ul. Sudecka 133,
53 - 128 Wrocław
Yulia Arykova
Business Manager
+48 518 710 698
Yulia.arykova@emwcongress.eu