newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

15 / 05 / 2017
DOLNOŚLĄSKIE FIRMY MAJĄ WSPIERAĆ GRUZIŃSKI...

Zakończyła się wizyta gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców w Autonomicznej Republice Adżarii w Gruzji. Uczestnicy misji odwiedzili kilka gruzińskich firm, którym zależy na współpracy z naszymi przedsiębiorcami. Wzięli też udział w Forum Gospodarczym Adżaria-Dolny Śląsk oraz spotkaniach...

15 / 05 / 2017

dolnośląskie firmy mają wspierać gruziński przemysł

Zakończyła się wizyta gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców w Autonomicznej Republice Adżarii w Gruzji. Uczestnicy misji odwiedzili kilka gruzińskich firm, którym zależy na współpracy z naszymi przedsiębiorcami. Wzięli też udział w Forum Gospodarczym Adżaria-Dolny Śląsk oraz spotkaniach b2b, mającymi na celu pozyskanie partnerów handlowych.

- Podczas spotkań doszło do rozmów, z których zrodziły się pierwsze pomysły na wspólne projekty. Dotyczą one głównie udziału naszych firm w stworzeniu nowoczesnego parku przemysłowego w przedsiębiorstwach produkcyjnych w Adżarii. Teraz jest on bardzo przestarzały, przez co Gruzini nie mają jakości, nie są konkurencyjni i nie mają szansy na eksportowanie swoich produktów - mówi Mariusz Sinior z DAWG, organizator misji gospodarczej.

W rozwoju technologicznym gruzińskie zakłady miałyby wesprzeć m.in. firmy z dolnośląskiego Klastra Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu CINOMATECH, którego przedstawiciele uczestniczyli w misji gospodarczej.

- W naszym klastrze skupiamy przedsiębiorstwa, które mogą wymienić park przemysłowy gruzińskich firm w bardzo szerokim zakresie i na najwyższym poziomie. Naszym zdaniem droga do rozwoju gospodarczego Adżarii wiedzie właśnie przez transfer technologiczny do przemysłu. Dolnośląskie firmy na pewno będą mogły przeprowadzić ten transfer z korzyścią dla obydwu stron - mówi Jacek Jurczak, wiceprezes zarządu Klastra Cinomatech.

Kolejną przestrzenią do współpracy pomiędzy dolnośląskimi i gruzińskimi firmami jest budownictwo. W Autonomicznej Republice Adżarii powstaje obecnie szereg inwestycji drogowych, kanalizacyjnych oraz hotelarskich.

- Firmy z Dolnego Śląska mogą wpisać się w nowe plan deweloperskie Batumi, które zakładają bardzo mocny rozwój sektora hotelarsko - deweloperskiego. W połączeniu z możliwością powiększenia oferty turystycznej przez naszych touroperatorów, branże te mogą się doskonale wspierać, uzupełniać i rozbudowywać na terenie Gruzji – podkreśla Mariusz Sinior z DAWG.

Misja z udziałem firm oraz przedstawicieli regionalnych instytucji biznesowych i naukowych towarzyszyła samorządowej delegacji Dolnego Śląska, której przewodniczyli Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Paweł Wróblewski, Przewodniczący Sejmiku Województwa.

Misja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej to kolejny element współpracy pomiędzy naszym regionem a Autonomiczną Republiką Adżarii, zainicjowanej w lutym ubiegłego roku. Podczas wizyty zawarte zostało porozumienie o współpracy między regionami w parlamencie Gruzji w Tibilisi. Podpisano także umowę partnerską pomiędzy miastami Miliczem a Kobuleti.

Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem, liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

 

 

 

 


14 / 05 / 2017
TARGI BELAGRO 2017. CZERWIEC, MIŃSK.

W dniach 6-10 czerwca 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbędzie się największa w regionie wystawa branży rolnej "BELAGRO – 2017” . Przedsiębiorcy i organizacje zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą skorzystać ze stoiska Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Mińsku,...

14 / 05 / 2017

targi belagro 2017. czerwiec, mińsk.

W dniach 6-10 czerwca 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbędzie się największa w regionie wystawa branży rolnej "BELAGRO – 2017”. Przedsiębiorcy i organizacje zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą skorzystać ze stoiska Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Mińsku, gdzie istnieje możliwość nieodpłatnej promocji firm i produktów, a także spotkań z potencjalnymi partnerami handlowymi.

Tegoroczne targi BELARGO 2017 podzielone zostały na następujące sekcje tematyczne:
• urządzenia, maszyny i technologie dla rolnictwa
• produkcja rolna, żywność, mięso, mleko, ryby, piekarnictwo, słodycze, konserwy, owoce, warzywa, pokarmy dla dzieci, napoje, zdrowa żywność
• chemia rolnicza, środki ochrony roślin
• preparaty weterynaryjne i lekarstwa
• pasze i dodatki paszowe
• zootechnika
• konstrukcje budowlane
• ziarno, rośliny, urządzenia energetyczne
• literatura branżowa
• chłodnictwo
• opakowania, maszyny do pakowania i sortowania
• pszczelarstwo
• urządzenia do produkcji pożywienia i hodowli zwierząt
• inne


Targom towarzyszyć będzie także 4. Międzynarodowy Specjalistyczny Salon BIOGAZ - 2017, który poświęcony będzie zagadnieniom:
• zbieranie, transport, przechowywanie, przetwarzanie (biogaz)
• fermentacja, wykorzystanie odpadów fermentacji
• recycling biogaz
• pomiary (biogaz)
• produkcja biogazu pod klucz


Podczas targów odbędą się liczne branżowe seminaria oraz wystawy poświęcone m.in. nowym trendom w rozwoju sektora rolnego, innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie materiałów przyjaznych dla środowiska oraz technologii bezodpadowych czy osiągnięć w hodowli zwierząt domowych i drobiu.
Polskie firmy/organizacje zainteresowane nawiązaniem kontaktów z potencjalnymi białoruskimi partnerami zapraszamy do bezpłatnego skorzystania ze stoiska informacyjno-promocyjnego WPHI w celu reklamy firmy lub produktów reprezentowanej firmy, poprzez:
1. Bezpośrednie rozmowy przedstawiciela Państwa firmy z białoruskimi rozmówcami, partnerami na stoisku WPHI, w terminie i czasie wcześniej z nami uzgodnionym;
2. Prezentację i dystrybucję Państwa drukowanych materiałów reklamowych lub/oraz dystrybucję Państwa materiałów reklamowych na nośnikach elektronicznych przez obsługę stoiska WPHI zainteresowanym osobom, zwiedzającym wystawę. (W przypadku zainteresowania taką formą promocji - materiały należy przesłać do WPHI w Mińsku zwykłą pocztą na adres: 220030 Mińsk, ul. Valadarskaham.doj 6, Białoruś, najlepiej z wyprzedzeniem 1-2 tygodni przed wystawą. Czas na dotarcie przesyłki pocztowej z Polski do Mińska - 7-10 dni).


Jednocześnie przypominamy, że przy skorzystaniu z transportu lotniczego (do 5 dób) na Białorusi można przebywać bez wizy.


Więcej informacji o imprezie na stronach organizatora:
http://belagro.minskexpo.com/
http://belagro.minskexpo.com/english/

 

 


14 / 05 / 2017
DOLNY ŚLĄSK - BRANDENBURGIA, POTENCJAŁ DLA...

8 czerwca we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Dolny Śląsk – Brandenburgia: mikrosystemy, optyka, sensory – potencjał dla rozwoju i współpracy” , organizowana przez Ministerstwo Gospodarki i Energii Brandenburgii we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Podczas...

14 / 05 / 2017

dolny śląsk - brandenburgia, potencjał dla rozwoju i współpracy. czerwiec, wrocław.

8 czerwca we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Dolny Śląsk – Brandenburgia: mikrosystemy, optyka, sensory – potencjał dla rozwoju i współpracy”, organizowana przez Ministerstwo Gospodarki i Energii Brandenburgii we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Podczas konferencji m.in. zostaną przedstawione dobre przykłady komercjalizacji wyników badań naukowych.

Wydarzenie to przestrzeń dla wymiany informacji, dyskusji i kooperacji pomiędzy przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji naukowo-badawczych Brandenburgii i Dolnego Śląska.
Podczas spotkania zostaną przedstawione kompetencje badawczo-rozwojowe jednostek z Dolnego Śląska i Brandenburgii oraz dobre przykłady komercjalizacji wyników badań naukowych. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prezentująca ofertę firm i jednostek badawczych z obydwu regionów.

Podczas wydarzenia przedstawiony zostanie program „LOWER SILESIA - INNOVATION VALLEY” realizowany wspólnie przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej i Urząd Marszałkowski, który ma za zadanie wypromowanie na rynkach globalnych innowacyjnych i najbardziej konkurencyjnych dolnośląskich przedsiębiorstw, będących liderami w swoim sektorze rynkowym oraz promocję rozwoju innowacyjnego Dolnego Śląska.

Zaprezentowane zostaną także projekty Wrocławskiego Centrum Badan EIT+ z dziedziny nanotechnologii. W dyskusji panelowej prowadzonej przez Jarosława Kurzawę, przewodniczącego Rady ds. współpracy zagranicznej omawiana będzie trudna droga do komercjalizacji - Mikrotechnologie od badań do rynku.

Konferencja odbędzie się w czwartek 8 czerwca 2017 roku w Q Hotel Wrocław Plus przy ul. Zaolziańskiej 2 we Wrocławiu.


Zgłoszenia poprzez formularz kontaktowy, który należy przesłać po wypełnieniu na adres justyna.mlynarz@umwd.pl; anna.kowalska-piskorz@umwd.pl w terminie do 2 czerwca

Osoba do kontaktu:
Justyna Młynarz, Wydział Promocji Gospodarczej i Inwestycyjnej
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

tel.: +48 71 776 96 96
email: justyna.mlynarz@umwd.pl

PROGRAM:   pdf program_pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:  doc formularz_pl14 / 05 / 2017
POLSKO-SINGAPURSKIE FORUM GOSPODARCZE....

W imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Singapore Business Federation zapraszamy na Polsko - Singapurskie Forum Gospodarcze zorganizowane przy okazji wizyty państwowej w Polsce Prezydenta Singapuru, któremu towarzyszyć będzie delegacja biznesowa. Po zakończeniu części...

14 / 05 / 2017

polsko-singapurskie forum gospodarcze. maj, warszawa.

W imieniu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Singapore Business Federation zapraszamy na Polsko - Singapurskie Forum Gospodarcze zorganizowane przy okazji wizyty państwowej w Polsce Prezydenta Singapuru, któremu towarzyszyć będzie delegacja biznesowa. Po zakończeniu części plenarnej Forum zaplanowane są spotkania B2B polskich i singapurskich przedsiębiorców.

Forum z udziałem Prezydenta Singapuru Tonyego Tan odbędzie się 22 maja 2017 roku (poniedziałek) o godz. 15:00 w hotelu Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre przy ul. Grzybowskiej 63 w Warszawie.
Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza elektronicznego do 18 maja do godziny 15.00

Formularz dostępny pod linkiem:  http://www.paih.gov.pl/20170510/forum_polska_singapr_zaproszenie

UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona. Wypełnienie formularza nie gwarantuje uczestnictwa w Forum.

Singapur uznawany jest za jedno z najlepiej rozwiniętych państw świata, a przez to także za otwarty na przedsiębiorców i inwestorów. Singapur wykorzystuje swoje strategiczne położenie geograficzne (leży na drodze morskiej łączącej Europę z Azją). Słynie ze stabilnej sytuacji gospodarczej, społecznej, dobrze działającego systemu finansowego, zorganizowanego systemu prawnego i politycznego.

Singapur jest popularny wśród ludzi chcących uruchomić lub powiększyć swój biznes. W Singapurze porozumiemy się m.in. w języku angielskim lub chińskim. Około 80% mieszkańców stanowią Chińczycy. Dla Unii Europejskiej Singapur jest piętnastym partnerem handlowym ogółem (piątym w Azji), a UE dla Singapuru – trzecim.

Na wysokim poziomie zaawansowania technologicznego singapurczycy mają przemysł elektroniczny, elektrotechniczny i elektryczny, stoczniowy, maszyn górniczych oraz petrochemiczny, a także biotechnologię. Singapur słynie z tzw. reeksportu, czyli wywozu towarów importowanych z Indonezji i Malezji, Tajwanu, Tajlandii, Filipin itd. do krajów europejskich. Singapur importuje przede wszystkim surowce, których złóż nie posiada i żywność, ponieważ rolnictwo jest tam mało popularne.
Do głównych towarów eksportowanych z Polski do Singapuru należą wyroby konstrukcyjne z żeliwa i stali, urządzenia mechaniczne, aparaty telefoniczne, podwozia oraz statki. Do tego jabłka, uprawiane u nas borówki amerykańskie oraz wieprzowina.
Najwięcej importujemy chemikaliów, sprzętu drukarskiego, urządzeń elektronicznych, nośników pamięci oraz statków.

 

 


14 / 05 / 2017
KONFERENCJA ZAKUPOWA PROCON MANUFACTURING....

Zapraszamy do udziału w konferencji zakupowej dotyczącej optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach PROCON Manufacturing 2017 , która odbędzie się pod hasłem – zakupy w firmach produkcyjnych. Konferencja dedykowana jest właścicielom, prezesom, członkom zarządu, dyrektorom produkcji,...

14 / 05 / 2017

konferencja zakupowa procon manufacturing. maj, wrocław.

Zapraszamy do udziału w konferencji zakupowej dotyczącej optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach PROCON Manufacturing 2017, która odbędzie się pod hasłem – zakupy w firmach produkcyjnych. Konferencja dedykowana jest właścicielom, prezesom, członkom zarządu, dyrektorom produkcji, logistyki, zakupów, finansów i managerom wyższego szczebla w średnich i dużych firmach produkcyjnych.
Konferencja PROCON Manufacturing 2017 to okazja, by poznać najnowsze trendy, narzędzia, modele zarządzania oraz najlepsze praktyki, pozwalające przyczynić się do pozycjonowania działu zakupów jako ważnego, biznesowego partnera wewnętrznego każdej organizacji. Sprawnie zarządzane zakupy produkcyjne, leżące u podstaw działalności przedsiębiorstw, to nie tylko oszczędności w skali całej firmy, ale przede wszystkim wartość dodana do całej organizacji, płynąca z innowacji i efektywności prowadzonych działań zakupowych oraz współpracy z dostawcami.

Tematyka PROCON Manufacturing 2017:
• najefektywniejsze strategie zakupowe
• nowoczesne narzędzia zarządzania zakupami
• relacje z dostawcami – Dostawca jako Partner
• innowacyjne podejścia zgodne z koncepcją Industry 4.0
• proces zakupów dóbr o szybko zmieniających się cenach

Szczegółowy program konferencji: http://manufacturing.konferencja-procon.pl/program/

Konferencji będą towarzyszyły warsztaty dla kupców, specjalistów, managerów oraz wyższej kadry zarządzającej (prezesów, dyrektorów oraz managerów wyższego szczebla), których tematyka obejmuje:
• Budowanie strategii zakupowej w firmach produkcyjnych
• Leadership 734 – standard zarządzania zamiast improwizacji

Szczegółowy program warsztatów: http://manufacturing.konferencja-procon.pl/warsztaty/

Organizatorem wydarzenia jest OptiBuy Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Patronat merytoryczny objęło Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o.

 

 

 

 


 

 

14 / 05 / 2017
NOWE RYNKI ZBYTU DLA DOLNOŚLĄSKICH MŚP....

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej rozpoczyna realizację projektu promocji gospodarczej regionu i przedsiębiorstw sektora MŚP pod nazwą „Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i zagranicą”. W związku z tym zapraszamy firmy zainteresowane...

14 / 05 / 2017

nowe rynki zbytu dla dolnośląskich mśp. maj, wrocław.

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej rozpoczyna realizację projektu promocji gospodarczej regionu i przedsiębiorstw sektora MŚP pod nazwą „Zdobycie nowych rynków zbytu oraz budowanie rozpoznawalności marki Dolny Śląsk w kraju i zagranicą”. W związku z tym zapraszamy firmy zainteresowane ekspansją zagraniczną na spotkanie dotyczące możliwości udziału w przedsięwzięciu.

Spotkanie „Nowe rynki zbytu dla dolnośląskich MŚP” odbędzie się w środę
31. 05. 2017 r. o godz. 10.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości DAWG
al. Kasztanowa 3a we Wrocławiu


Podczas spotkania przedstawimy Państwu możliwości współpracy w ramach projektu, który zakłada m.in.:

  • organizację wyjazdowych misji gospodarczych do krajów Europy, Afryki, Azji i Ameryki
  • udział w targach i wydarzeniach gospodarczych
  • udział w bezpośrednich spotkaniach biznesowych z potencjalnymi partnerami handlowymi.

Projekt ma na celu wzrost poziomu umiędzynarodowienia firm z Dolnego Śląska. Będzie realizowany przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, konsulatów, ambasad i izb gospodarczych na całym świecie.
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 29.05.2017 r. na adres: coie@dawg.pl

doc formularz_31.05.2017r 

 

 

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerami telefonów Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera:
71 794 54 46
71 343 42 36
71 343 42 34

11 / 05 / 2017
GOSPODARCZA MISJA WYJAZDOWA...

Dolnośląscy samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele regionalnych instytucji biznesowych, naukowych i turystycznych rozpoczęli wizytę gospodarczą w gruzińskim Batumi. Misja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego...

11 / 05 / 2017

gospodarcza misja wyjazdowa 11.05-13.05.2017 batumi, gruzja

gruzja.jpg
1.jpg

2.jpg

3.jpg


Dolnośląscy samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele regionalnych instytucji biznesowych, naukowych i turystycznych rozpoczęli wizytę gospodarczą w gruzińskim Batumi. Misja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej jest kolejnym elementem współpracy pomiędzy naszym regionem a Autonomiczną Republiką Adżarii, zainicjowanej w lutym ubiegłego roku. Jej efektem ma być intensyfikacja wzajemnej wymiany handlowej oraz polskie inwestycje na terenie Gruzji. Oficjalnej delegacji Dolnego Śląska przewodniczy Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Delegacja Dolnego Śląska dotarła do Batumi dziś rano. Program wizyty jest bardzo intensywny - od południa bowiem trwają wizyty w gruzińskich firmach, którym zależy na współpracy z naszymi przedsiębiorcami. Autonomiczna Republika Adżarii w Gruzji to obecnie jeden wielki plac budowy. Powstaje tam szereg inwestycji drogowych, hotelowych czy związanych z budową sieci kanalizacyjnej.

- Gruzinom zależy na udziale firm budowlanych z Dolnego Śląska, bo są znacznie bardziej doświadczone, lepiej wyposażone i nowocześniejsze niż ich rodzime. Odwiedzamy również potencjalnych partnerów z branży turystycznej, bowiem to właśnie turystyka i budownictwo stanowią główne sektory, w których możliwa jest najgłębsza polsko-gruzińska współpraca gospodarcza - mówi Mariusz Sinior z DAWG, szef Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, odpowiedzialny na komponent biznesowy misji. Wśród obszarów potencjalnej współpracy wymienia również energetykę wodną, produkcję wina, przetwórstwo rolno-spożywcze, przemysł farmaceutyczny, chemiczny i kosmetyczny. - Gruzini poszukują kapitału, technologii, know how, a przede wszystkim usług o charakterze wykonawczym - podkreśla Mariusz Sinior.

Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem, liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

- Dobrym przykładem może być firma kosmetyczna ORGANIQUE z Wrocławia, która 1 maja otworzyła swój salon w Batumi - mówi Mariusz Sinior

Wizyta dolnośląskiej delegacji w Gruzińskim Batumi potrwa do 13 maja. W piątek odbędzie się Forum Gospodarcze Adżaria-Dolny Śląsk z udziałem polskich i gruzińskich przedsiębiorców, naszych władz samorządowych i radnych, władz Republiki Adżarii, przedstawicieli polskiej ambasady w Gruzji oraz instytucji otoczenia biznesu. Forum towarzyszyć będą spotkania b2b, podczas których przedsiębiorcy będą się wymieniać informacjami handlowymi w poszukiwaniu partnerów. Istotnym elementem wizyty są także Międzynarodowe Targi Turystyczne w Batumi z udziałem naszym firm i organizacji turystycznych.

Autonomiczna Republika Adżarii położona jest nad Morzem Czarnym w południowo-zachodniej Gruzji, na granicy z Turcją. Stolica republiki-Batumi to nadmorski kurort z silnie rozwiniętymi usługami turystycznymi, międzynarodowymi sieciami hotelarskimi i inwestorami z Turcji, Rosji, Iranu, Azerbejdżanu i Arabii Saudyjskiej.

- Republika Adżarii daje możliwość rozwoju polskim operatorom ruchu turystycznego. W Kobuleti – miejscowości położonej 20 km od Batumi - przygotowana została specjalna strefa dla inwestorów z branży turystycznej – zaznacza Mariusz Sinior z DAWG. Dodaje, że Gruzja może być bardzo atrakcyjna dla naszych turystów. Obecnie nasz region nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Batumi, jednak do tamtejszego międzynarodowego portu odbywają się sezonowe czartery do Katowic, Warszawy i Poznania.

 

 

 

 

 


05 / 05 / 2017
FIRMA KNOLL OTWORZYŁA HALĘ PRODUKCYJNĄ WE...

To pierwsza w Polsce hala tej firmy, która od lat zajmuje się m.in. produkcją zbiorników przeznaczonych do filtrowania olejów w maszynach do obróbki metalu. W hali we Wrocławiu 100 pracowników będzie rocznie wytwarzać ok. 5 tys. takich zbiorników. – Docelowo chcielibyśmy umieścić we Wrocławiu...

05 / 05 / 2017

firma knoll otworzyła halę produkcyjną we wrocławiu

To pierwsza w Polsce hala tej firmy, która od lat zajmuje się m.in. produkcją zbiorników przeznaczonych do filtrowania olejów w maszynach do obróbki metalu. W hali we Wrocławiu 100 pracowników będzie rocznie wytwarzać ok. 5 tys. takich zbiorników.
– Docelowo chcielibyśmy umieścić we Wrocławiu cały proces produkcyjny, łącznie z montowaniem i malowaniem zbiorników. Miejsce jest, mogliśmy wybudować tu dwie kolejne hale i zatrudnić w sumie 300 osób. Z miastem wiążemy spore nadzieje i liczymy na intensywny rozwój – mówi Wojciech Mackiewicz, dyrektor Knoll Polska.
Firma Knoll współpracuje z dużymi przedsiębiorstwami z całego świata. Jej klienci to m.in. Siemens, Bosch czy BMW, a roczne przychody to ok. 650 mln zł.
– Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie działalności we Wrocławiu m.in. z powodu bliskości do naszej centrali oraz dzięki świetnej opinii o polskich pracownikach. Zamierzamy w nich mocno zainwestować i zaoferować dobre warunki – podkreśla Wojciech Mackiewicz. – Mamy spółki-córki w Ameryce i we Włoszech, ale to nasz pierwszy zakład produkcyjny zlokalizowany poza Niemcami.

 

 

 


02 / 05 / 2017
WSSE na Hannover Messe

Około 200 polskich firm, a także placówek rządowych, jednostek naukowych i regionów zaprezentowało się podczas 70 edycji Hannover Messe – największych w Europie oraz jednych z największych na świecie targów przemysłowych. W tym roku Polska była współgospodarzem tej prestiżowej imprezy. Na...

02 / 05 / 2017

wsse na hannover messe

Około 200 polskich firm, a także placówek rządowych, jednostek naukowych i regionów zaprezentowało się podczas 70 edycji Hannover Messe – największych w Europie oraz jednych z największych na świecie targów przemysłowych. W tym roku Polska była współgospodarzem tej prestiżowej imprezy. Na targach obecna była również Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

Na stoisku narodowym zaprezentowały się firmy i jednostki naukowe, które w myśl hasła SMART MEANS POLAND ukazywały nowe oblicze polskiej gospodarki. Wśród nich znalazło się 27 rodzimych rozwiązań technologicznych, w tym: stacje ładowania pojazdów elektrycznych (Ekoenergetyka-Polska), technologia druku ultracienkich linii przewodzących (XTPL) oraz wytwarzania ogniw fotowoltaicznych w oparciu o perowskity (Saule Technologies).

Prezentowało się również 8 polskich województw oraz 5 stref ekonomicznych, w tym największa w Polsce Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. WSSE prezentowała ofertę terenów inwestycyjnych. Wspólnie z firmą ifm ecolink oraz Instytutem Fraunhofera zorganizowała konferencję „Zmierzając do polsko-niemieckiego partnerstwa w innowacjach”.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym prestiżowym i ważnym dla nas wydarzeniu. Jest to okazja do zapoznania zagranicznych inwestorów z atutami Polski i południowo-zachodniej części kraju, w której funkcjonujemy – podkreśla Maciej Badora, prezes WSSE.

Na targach nie zabrakło także firm działających w wałbrzyskiej strefie. W dwupiętrowym stoisku ifm podziwiać można było produkty automatyki sieciowej oferowane przez niemieckie przedsiębiorstwo działające w podstrefie Opole. W Hanowerze zaprezentowały się też m.in.: Sonel - świdnicki producent przyrządów pomiarowych oraz Maxpro – wałbrzyskie mikroprzedsiębiorstwo produkujące elektryczne riksze. Nie zabrakło również motoryzacyjnych gigantów działających w WSSE. Volkswagen przedstawił nowy model Craftera, który produkowany jest w podstrefie Września koło Poznania. Z kolei o ulokowaniu fabryki silników koncernu Daimler w Jaworze opowiadał podczas polsko-niemieckiego szczytu biznesowego Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars.

- Przeanalizowaliśmy około 80 lokalizacji na świecie. O wyborze Jawora zdecydowały: infrastruktura, potencjał logistyczny, połączenia kolejowe oraz możliwość dotarcia do wykwalifikowanych pracowników – mówił podczas panelu dyskusyjnego Frank Deiss.

Targi w Hanowerze odbywały się w dniach 24-28 kwietnia. Na powierzchni ponad 1,2 tys. m. kw. zaprezentowało się około 5000 wystawców z 70 krajów.