newsletter zamknij okno >

Dziękujemy za dopisanie się do newsletter'a

Taki adres email jest już dopisany do naszego newsletter'a

 

 

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym newsletterze.
Zapraszamy do aplikacji na stronie głównej.

aktualności

17 / 07 / 2017
AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KOBIET

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zakończyła nabór do projektu pn. „Akademia przedsiębiorczości kobiet”. W ramach projektu, poza wsparciem szkoleniowo – doradczym i biznesowym, Uczestniczki otrzymują również bezzwrotną dotację na założenie własnej firmy w wysokości do 24 000 zł oraz...

17 / 07 / 2017

akademia przedsiębiorczości kobiet

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej zakończyła nabór do projektu pn. „Akademia przedsiębiorczości kobiet”. W ramach projektu, poza wsparciem szkoleniowo – doradczym i biznesowym, Uczestniczki otrzymują również bezzwrotną dotację na założenie własnej firmy w wysokości do 24 000 zł oraz finansowe wsparcie pomostowe od 6 do 12 miesięcy w kwocie 1350 zł brutto na miesiąc.

W sumie do projektu zostało przyjętych 87 Pań, z czego 40 już uruchomiło działalność gospodarczą w tym biura rachunkowe, firmy doradcze, sklepy, gabinety kosmetyczne, punkty gastronomiczne i restauracje, produkcję zabawek, elementów deklaracji i ozdób. Dotacja pozwoliła im na zakup środków trwałych i środków obrotowych, koszt prac remontowych i budowlanych, jak również środków transportu.

Pozostałe Panie obecnie załatwiają formalności, przygotowują biznes plany lub kończą szkolenia.

 


06 / 07 / 2017
POŻYCZKA NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wznawia przyjmowanie wniosków o pożyczki w ramach projektu Fundusz Pożyczkowy EFS. Niskooprocentowane pożyczki (od 0,5% w skali roku) przeznaczone są dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą, a udzielane są ze środków Europejskiego...

06 / 07 / 2017

pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wznawia przyjmowanie wniosków o pożyczki w ramach projektu Fundusz Pożyczkowy EFS. Niskooprocentowane pożyczki (od 0,5% w skali roku) przeznaczone są dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą, a udzielane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Pożyczkę EFS może otrzymać osoba fizyczna, która zamieszkuje na terenie województwa dolnośląskiego i w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie posiadała zarejestrowanej działalności gospodarczej. Priorytetowo traktowani są studenci, doktoranci i pracownicy naukowi.
Pożyczka w wysokości do 50 tys. zł. może być przeznaczona na cele inwestycyjne, obrotowe, inwestycyjno-obrotowe np. zakup, budowę i modernizację obiektów produkcyjnych/usługowych, zakup środków trwałych, w tym zakup środków transportu, zakup sprzętu, wyposażenia w maszyny, urządzenia.
Oprocentowanie preferencyjne wynosi od 0,5%.


Szczegółowe informacje:
http://dawg.pl/pl/page/231/FUNDUSZ-POZYCZKOWY-EFS

 

 


06 / 07 / 2017
NAFTA - GAZ - CHEMIA, WRZESIEŃ 2017

Przedsiębiorstwa branży paliwowo - energetyczno - chemicznej zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji i Wystawie „NAFTA-GAZ-CHEMIA”, która odbędzie się 20 września w Warszawie. To coroczne wydarzenie służy wymianie doświadczeń i przedstawieniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze....

06 / 07 / 2017

nafta - gaz - chemia, wrzesień 2017

Przedsiębiorstwa branży paliwowo - energetyczno - chemicznej zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji i Wystawie „NAFTA-GAZ-CHEMIA”, która odbędzie się 20 września w Warszawie. To coroczne wydarzenie służy wymianie doświadczeń i przedstawieniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze.

Podczas imprezy mowa będzie m.in. o perspektywach wspólnego rynku energii, przedstawione zostaną najważniejsze wyzwania, przed jakimi stoją branże paliwowa, energetyczna, gazowa i chemiczna. Do debaty organizatorzy zapraszają liderów sektorów i znaczące osobistości życia politycznego, gospodarczego i naukowego.

Konferencja odbędzie się 20 września w Hotelu Novotel Warszawa Airoport.

Więcej informacji na: http://www.naftaigaz.ztw.pl/

 

 


06 / 07 / 2017
TARGI DECOREX JOBURG, SIERPIEŃ 2017

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu zaprasza firmy z Dolnego Śląska do udziału w targach DECOREX Joburg 2017. Zaproszenie adresowane jest przede wszystkim do producentów drzwi i okien, mebli oraz wyposażenia wnętrz. Targi odbędą się w terminie 9-13 sierpnia 2017 w...

06 / 07 / 2017

targi decorex joburg, sierpień 2017

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu zaprasza firmy z Dolnego Śląska do udziału w targach DECOREX Joburg 2017. Zaproszenie adresowane jest przede wszystkim do producentów drzwi i okien, mebli oraz wyposażenia wnętrz. Targi odbędą się w terminie 9-13 sierpnia 2017 w Johannesburgu, w Gallagher Convention Centre w Midrand.

Targi w Johannesburgu to największy przedsięwzięcie wystawiennicze w Republice Południowej Afryki, zorientowane na pozyskiwanie zaawansowanych projektów disagnerskich i budowlanych. Podczas wydarzenia w 2016 roku, w 7 halach o łącznej powierzchni 22000m2 swoje produkty prezentowało ok. 770 wystawców, a targi odwiedziło ok. 53000 zwiedzających.
Podczas tegorocznych targów WPHI będzie dysponował stoiskiem, z którego polscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać bezpłatnie. WPHI oferuje również pomoc przy zorganizowaniu spotkań B2B. Można będzie również skorzystać z pośrednictwa WPHI i przekazać materiały informacyjne i promocyjne dotyczące działalności firmy (katalogi, ulotki, prezentacje itp.)

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Johannesburgu:
https://southafrica.trade.gov.pl/pl/,Tel: (+27 11) 788 65 97, marlena.wysocka@trade.gov.pl

szczegóły dotyczące targów:
http://www.100percentdesign.co.za/

 

 


06 / 07 / 2017
TARGI NATURA FOOD W ŁODZI, PAŹDZIERNIK 2017

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór wystawców na stoisko promocyjne Województwa Dolnośląskiego podczas Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD. Targi odbędą się w dniach 13-15 października 2017 r. w Łodzi. Do przedstawienia swojej...

06 / 07 / 2017

targi natura food w łodzi, październik 2017

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór wystawców na stoisko promocyjne Województwa Dolnośląskiego podczas Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD. Targi odbędą się w dniach 13-15 października 2017 r. w Łodzi. Do przedstawienia swojej oferty na stoisku promocyjnym Województwa Dolnośląskiego zapraszamy dolnośląskie podmioty gospodarcze działające w branży ekologicznej oraz wytwórców produktów tradycyjnych.

Liczba podmiotów mogących brać udział w imprezie jest ograniczona. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają producenci, którzy nie uczestniczyli we wcześniejszych tegorocznych wydarzeniach targowych, organizowanych przez UMWD oraz wytwarzający certyfikowane produkty ekologiczne, produkty wpisane na listę produktów tradycyjnych bądź certyfikowane znakiem sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Stoisko na Targach będzie nieodpłatne dla Producentów. Koszt organizacji stoiska Dolnego Śląska sfinansowany zostanie ze środków Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Dolnośląskiego, w ramach Planu Operacyjnego na lata 2016-2017 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2014-2020 dla Województwa Dolnośląskiego – etap II.

Zachęcamy do włączenia się i wzięcia udziału w targach. Jednocześnie informujemy, że UMWD nie pokrywa kosztów transportu oraz noclegów.

Podpisane zgłoszenie proszę przesłać na numer fax: 71/776-94-00 lub podpisane i zeskanowane na adres e-mail: justyna.antosik@umwd.pl w terminie do środy 12 lipca 2017r. (http://www.targi.lodz.pl/targi/316-x-miedzynarodowe-targi-zywnosci-ekologicznej-i-naturalnej-natura-food-vi-targi-ekologicznego-stylu-zycia-beeco/5637-dla-wystawcow/formularz-zgloszeniowy/)

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych udziałem w targach można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny z Justyną Antosik - tel. 71/776-90-30.

KARTA / ZGŁOSZENIE

docx natura_food_karta_zgloszeniowa 

 

 

 

 


06 / 07 / 2017
ASTANA EXPO 2017 - MISJA GOSPODARCZA,...

Przedsiębiorców sektora MSP zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Kazachstanu organizowanej w dniach od 4-9 września przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Misja jest elementem udziału Dolnego Śląska w Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie. Jej celem jest nawiązanie...

06 / 07 / 2017

astana expo 2017 - misja gospodarcza, wrzesień 2017

Przedsiębiorców sektora MSP zapraszamy do udziału w misji gospodarczej do Kazachstanu organizowanej w dniach od 4-9 września przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Misja jest elementem udziału Dolnego Śląska w Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie. Jej celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami z naszego regionu, a firmami z Republiki Kazachstanu oraz innych krajów azjatyckich.
Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017 w Astanie to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczych, w którym uczestniczyć będzie ponad 100 państw i 5 milionów zwiedzających. Województwo dolnośląskie przez kilka dni na regionalnym stoisku w pawilonie polskim będzie prezentowało swój potencjał gospodarczy i turystyczny.
5 września zorganizowany zostanie dzień gospodarczy Województwa Dolnośląskiego, podczas którego odbędą się m.in. spotkania biznesowe i rozmowy B2B z udziałem przedsiębiorców z Polski, Kazachstanu, jak również innych krajów azjatyckich.
Dolny Śląsk nieprzypadkowo wybrał wrześniowy termin swoich aktywności podczas Astana EXPO 2017. To czas kulminacyjnych działań promocyjnych na stoisku Polski - 6 września zaplanowano obchody Dnia Polskiego, a w jego ramach organizację Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego. W Forum wezmą udział m.in. przedstawiciele administracji rządowej Polski i Kazachstanu, przedsiębiorcy obydwu państw, jak również wielu dziennikarzy. Udział naszego regionu w Wystawie tym czasie, stwarza możliwość szerszej promocji Dolnego Śląska również na arenie krajowej.


Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców z Dolnego Śląska zainteresowanych promocją swoich towarów i usług, pozyskaniem nowych rynków zbytu i kontrahentów. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 lipca pod adresem: anna.bardakova@dawg.pl
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 71 343 42 36, 71 343 42 34.
Oferta udziału w misji gospodarczej oraz formularz zgłoszeniowy w załączeniu.

pdf expo oferta_dla_przedsiebiorcow 

docx misja_astana_formularz_zgloszeniowy

 

 


 

 

06 / 07 / 2017
BĘDZIE NOWOCZESNA HALA LEKKOATLETYCZNA

W stolicy Dolnego Śląska powstanie pierwsza kryta hala lekkoatletyczna, w której sportowcy będą mogli trenować przez cały rok. Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego obiektu. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 30 mln zł. Hala lekkoatletyczna ma...

06 / 07 / 2017

będzie nowoczesna hala lekkoatletyczna

W stolicy Dolnego Śląska powstanie pierwsza kryta hala lekkoatletyczna, w której sportowcy będą mogli trenować przez cały rok. Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego obiektu. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 30 mln zł.

Hala lekkoatletyczna ma powstać do końca 2021 r. na terenach przy Stadionie Olimpijskim. Będzie służyć wyłącznie do treningów lekkoatletycznych oraz zawodów w dyscyplinach lekkoatletycznych. Nowy obiekt będzie wyposażony m.in. w 4-torową bieżnię okrężną (200 m), 8-torową bieżnię do sprintu (60 m), 2-rozbiegową skocznię w dali do trójskoku, skocznię wzwyż, skocznię do skoku o tyczce z rozbiegiem, boisko do rzutów kulą, 4-torową bieżnię 100 m zakończoną skocznią w dal, boiskiem do rzutów długich oraz pomieszczeniami do fizjoterapii, rehabilitacji i odnowy biologicznej. Trybuny pomieszczą ok. 300 kibiców.

− Po kilku latach inwestycji mamy na Dolnym Śląsku bardzo bogatą infrastrukturę sportową. W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” wybudowaliśmy 42 boiska lekkoatletyczne oraz kilkadziesiąt innych, z reguły lokalnych obiektów sportowych. W ostatnim czasie dofinansowaliśmy również remont Stadionu Olimpijskiego. Dzisiaj zdecydowana większość sportowców z Dolnego Śląska ma obiekty, na których może trenować i rywalizować. To, czego brakowało, to kryty obiekt lekkoatletyczny, pozwalający na prowadzenie wszechstronnych treningów lekkoatletów. Tą lukę zamierzamy teraz wspólnie z Gminą Wrocław, Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Związkiem Lekkiej Atletyki uzupełnić – mówi Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

Koszt inwestycji szacuje się na ok. 30 mln zł.AWF we Wrocławiu zobowiązał się pozyskać środki w wysokości 70% kosztów budowy hali z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałe fundusze zapewnią Miasto Wrocław i Województwo Dolnośląskie. AWF będzie też koordynatorem realizacji inwestycji. Natomiast koszty utrzymania i funkcjonowania hali, w tym także zapewnienia wykwalifikowanych trenerów lekkoatletycznych, którzy prowadzić będą w hali treningi i zawody lekkoatletyczne przejmie DZLA.

− Dzięki naszemu porozumieniu i budowie nowej hali zrealizowane zostaną marzenia wielu dolnośląskich sportowców, którzy obecnie muszą korzystać z tego typu obiektów poza naszym województwem. Ta sytuacja zmieni się już za 3 lata. Jeszcze w tym roku urząd marszałkowski ogłosi i rozstrzygnie konkurs na koncepcję architektoniczną obiektu. Inwestycję chcemy zakończyć w 2021 roku – zaznacza wicemarszałek Iwona Krawczyk.−Nasza hala będzie miejscem treningów, zawodów i dydaktyki prowadzonej przez wrocławską AWF. Bardzo nam zależy na tym, aby Dolny Śląsk utrzymał pozycję sportowego lidera na mapie Polski, a nasi sportowcy mogli korzystać z obiektów o najwyższych standardach. Tylko w ten sposób utalentowani młodzi sportowcy z Dolnego Śląska będą w stanie skutecznie rywalizować
na najwyższym poziomie.

List intencyjny w sprawie budowy hali podpisali dziś:
Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego,
Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego,
Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych (z up. Prezydenta Wrocławia),
dr. hab. Andrzej Rokita, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
Tomasz Majewski, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki,
Paweł Olszański, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki,
Zygmunt Worsa, Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki,
Anna Kozanecka, Sekretarz Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 


05 / 07 / 2017
EXPO 2017 W ASTANIE

Przygotowanie dnia gospodarczego Dolnego Śląska, podczas którego odbędzie się forum biznesowe Dolny Śląsk – Kazachstan, a także przygotowanie regionalnego stoiska podczas Międzynarodowej Wystawy Expo było celem wizyty delegacji DAWG oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego...

05 / 07 / 2017

expo 2017 w astanie

Przygotowanie dnia gospodarczego Dolnego Śląska, podczas którego odbędzie się forum biznesowe Dolny Śląsk – Kazachstan, a także przygotowanie regionalnego stoiska podczas Międzynarodowej Wystawy Expo było celem wizyty delegacji DAWG oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Astanie. Już z początkiem września, w dniach od 5 do 8, na EXPO w stolicy Kazachstanu będzie prezentować się nasz region oraz przedsiębiorcy z Dolnego Śląska.

DAWG wspólnie z UMWD organizują również misję gospodarczą do Kazachstanu, stanowiącą element udziału Dolnego Śląska w EXPO 2017 w Astanie. Zaplanowane są spotkania biznesowe i rozmowy B2B z udziałem przedsiębiorców z Polski, Kazachstanu, jak również innych krajów azjatyckich.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedsiębiorców z Dolnego Śląska, zainteresowanych promocją swoich towarów i usług, pozyskaniem nowych rynków zbytu i kontrahentów. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

Międzynarodowa Wystawa Expo jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczych, w którym uczestniczyć będzie ponad 100 państw i 5 milionów zwiedzających.

Foto: expo2017astana.com

 

 


26 / 06 / 2017
MISJA GOSPODARCZA IRAŃSKIEJ PROWINCJI...

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Izbą Gospodarczą SILESIA przyjęła misje gospodarczą przedstawicieli Prowincji Alborz Islamskiej Republiki Iranu oraz firm z tego regionu. W siedzibie DAWG zorganizowane zostało...

26 / 06 / 2017

misja gospodarcza irańskiej prowincji alborz na dolnym śląsku

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Izbą Gospodarczą SILESIA przyjęła misje gospodarczą przedstawicieli Prowincji Alborz Islamskiej Republiki Iranu oraz firm z tego regionu. W siedzibie DAWG zorganizowane zostało spotkanie, które było okazją m.in do prezentacji potencjału inwestycyjnego Dolnego Śląska oraz prowincji Alborz oraz możliwości współpracy gospodarczej. Delegacji irańskiej przewodniczył Hamid Tahei ­- Gubernator prowincji Alborz oraz Abadolah Kamkar – Zastępca Gubenatora, Iraj Movafagh – Wiceminister Przemysłu, Górnictwa i Handlu prowincji, Ali Reza Majidi – Radca Handlowy Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie oraz Rahim Banamolaei - Prezydent Izby Handlowej prowincji. Samorząd Województwa reprezentował Jerzy Michalak – Członek Zarządu Województwa, Karol Przywara – Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Jacek Pilawa - Radny Sejmiku. W spotkaniu wzięli udział także irańscy przedsiębiorcy.

W zorganizowanej serii spotkań B2B z irańskimi przedsiębiorcami wzięło udział blisko 50 przedstawiali naszego biznesu, zainteresowanych rozszerzeniem działalności na zagraniczne rynki. Dominowały branże budowlana, maszynowa, usług technicznych, handlowa czy spożywcza. Przedsiębiorcom zależało na nawiązaniu bezpośrednich kontaktów gospodarczych i handlowych oraz pozyskaniu potencjalnych partnerów po stronie irańskiej.

„Polskie produkty są obecne na irańskim rynku – należą do nich np. polskie meble, ciągniki, materiały budowlane, części samochodowe, wyroby ze szkła i kryształu, kosmetyki czy leki. Jestem przekonany, że możliwości współpracy dla obu stron są jednak zdecydowanie większe.

Iran to kraj o bardzo dużym potencjale - bogaty w surowce mineralne, między innymi w ropę i gaz ziemny, otwarty na nowe kontrakty handlowe. Może stać się "hubem" dla naszych towarów na inne rynki, m.in. dalekowschodnie czy na rynek rosyjski.” – podkreśla Beniamin Noga - Prezes DAWG.

Prowincja Alborz zwana jest przemysłową satelitą Teheranu. Jej przewagi konkurencyjne to m.in. położenie, dostęp do międzynarodowych lotnisk, wykwalifikowana kadra i zaplecze konsultantów z międzynarodowych korporacji oraz obecność 9 miast przemysłowych i 3500 jednostek przemysłowych w prowincji Alborz, dostępność rynku zbytu w Teheranie, planowane utworzenie parku technologii w prowincji, istnienie ośrodków badawczych dla medycyny nuklearnej, biotechnologii i nanotechnologii. Stolica prowincji - Karadż/Karaj - czwarte co do wielkości miasto Iranu, to jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków gospodarczych kraju.